Bursa'da Helikopter Ambulans 78 Yaşındaki Hasta İçin Havalandı

Bursa'nın Harmancık İlçesi'nde rahatsızlanan hasta, olumsuz hava koşullarına rağmen helikopter ambulans ile Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi.

Bursa'da mübadele anısına fidan bağışı

Bursa'da mübadele anısına fidan bağışı

Mobil ekipler vatandaş ve esnafın yanında

Mobil ekipler vatandaş ve esnafın yanında

‘Çarşıbaşı’ için 34 proje yarışacak

‘Çarşıbaşı’ için 34 proje yarışacak

Kuraklıkla gönüllü mücadele

Kuraklıkla gönüllü mücadele

Eski Başkanlara Vefa

4 BAŞKANI ZİYARET ETTİ

Hayvan pazarında üreticilerin yüzü gülüyor

Hayvan pazarında üreticilerin yüzü gülüyor

Şehre değer katan personele ödül

Şehre değer katan personele ödül

ORHANGAZİ'DE BUZLANMAYA KARŞI TUZLAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Araç sürücülerimiz gizli buzlanmaya dikkat etsinler

Evde nasıl yüz temizleme toniğini yapabilirim

Cilt Tipine Göre Tonik Seçimi Nasıl Yapılır

Elma sirkesi Cilde Faydalı mı ?

Kafein'in yan etkileri nelerdir

Hasar Görmüş Saçlar Nasıl Onarılır

Hamileyken Tüketmeniz Gereken 8 Yiyecek

Diş Macunuyla Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilirsiniz

Antik Roma mitolojisi hakkında merak edilenler

Romanların etimolojisi, yaşam tarzları ve tarihçesi

Antik Mısır Mitolojileri

Yunan Mitolojisi hakkında merak edilenler

Mitoloji efsanelerinden Orfeus

Mutlaka Görülmesi Gereken 10 Harika Arkeolojik Eser

Pusula hakkında merak edilenler

Son Zamanların Parlayan Yıldızı Başarılı Oyuncu Margot Robbie’nin Rolden Role Girdiği Filmler

Süpermen film serisi hangi sıralamayla izlenmeli tüm Süpermen filmleri

Süper kahraman filmlerinin en çok beğenilen karakteri Süpermen hakkında bilinmeyenler

Muhteşem Oyunculuğuyla 20 Robert Pattinson Filmi

En uzun film ünvanlıyla ödül kazanmış harika bir film önerisi

Ödüllü Film İzlemek İsteyenler İçin 2000-2019 Yılları Arasında En İyi Film Akademi Ödülü Alan Filmlerin Listesi

Marilyn Monroe'nun yer aldığı filmler

HABER VİDEOSU

OSMANGAZİ BELEDİYESİ

BURSA BÖLGE

İMDB puanı yüksek en iyi 10 Animasyon film

Küçük büyük demeden herkesin izleyebileceği animasyon filimler sizlerle

1 Ruhların Kaçışı

Oscar kazanan ilk anime film olma özelliğini taşıyan bu harika yapıtın yönetmeni Hayao Miyazaki’dir. Japonya’nın anime sanatı ile anılacak duruma gelmesi almış olduğu bu ödülün şaşılacak bir durum olmadığını gösteriyor.  2003 yılı yapımı olan filmini seslendirenler ise Rumi Hîragi (Chihiro/Sen) , Miyu Irino (Haku), Mari Natsuki (Yubaba/Zeniba), Takashi Naitô (Chihiro’nun babası), Yasuko Sawaguchi (Chihiro’nun Annesi), Ryunosuke Kamiki (Bôh), Yumi Tamai (Lin)’dir

Konusu

Chihiro, kasabasından taşınmış on yaşında küçük bir kızdır. Yeni taşındığı kasabada ise karşılarına ilginç bir yapı çıkar. Her ne kadar bu yapının içine girmek istemese de anne ve babasının peşinden girer. İşte bu ilginç yolculuk böyle başlar. Önceleri terk edilmiş görünen bu yapı geceleri büyük bir canlılık kazanır. Bu yapı ruhların bir tür dinlenme ve temizlenme yeridir. Chihiro sihirli yiyeceklerden yiyen ve domuza dönüşen anne babasını kurtarabilmek için genç Haku'nun yardımı ile oradan kurtulmaya çalışır. Chihiro bu kasabadan kurtulmak ve ailesini domuz olmaktan kurtarmak ister. Bu sırada Haku'yu daha önceden tanıdığını anlar.

2 Aslan Kral 1994

Akademi Ödülü kazanmış 15 Haziran 1994 yılında gösterime giren Walt Disney Pictures yapımı bir animasyon filmidir. Filmin konusu Simba, kral Mufasa'nın oğlu ve krallığının varisidir. Mufasa, kardeşi Scar'ın kurduğu hain tuzak sonucu ölür, ama Scar bunun Simba'nın suçu olduğunu söyler. Vicdan azabı duyan Simba da hükmetmesi gereken Pride Land'den ayrılır ve uzak yollara düşer. Ormanda arkadaş olduğu Timon ve Pumbaa sayesinde hakuna matata felsefesini öğrenir ve dertsiz, tasasız bir yaşam tarzı olan bu felsefeyi benimser. Ancak eski arkadaşı Nala ile karşılaşması sonucu sorumluluklarını hatırlar ve yaşam zincirindeki yerini almak için hemen bir karar vermesi gerektiğini anlar.Aslan Kral animasyon içinde dönüm noktası gibi

3 Vol- İ

2008 yapımı 3D animasyon filmi Pixar Animation Studios tarafından yapılmıştır. Dağıtımı ise Walt Disney Pictures tarafından üstlenilmiştir. Film ilk kez 27 Haziran 2008'de ABD'de gösterime girmiştir. Yönetmenliğini daha önce Finding Nemo filmini de yönetmiş olan Andrew Stanton yapmıştır. Film gelecekte geçmekte (kıyamet sonrası bir evrende) ve iki robot arasındaki romantik ilişkiyi anlatmaktadır. Filmin ana karakterlerinde hayvan sesi kullanılmamış, bunun yerine Ben Burtt tarafından tasarlanmış olan beden dili ve robotik sesler yer almıştır.Şu ana kadar yapılmış en yüksek maliyetli Pixar Animation Studios filmidir.

4 COCO

Coco, Pixar Animation Studios tarafından yapımı gerçekleştirilen ve Walt Disney Pictures tarafından piyasaya sürülen 2017 çıkışlı Amerikan 3D bilgisayar animasyonu müzikal fantastik filmdir. Lee Unkrich'in orijinal bir fikrine dayanan film, Unkrich ile Adrian Molina tarafından yönetildi. Filmin hikâyesinde yanlışlıkla ölüler ülkesine götürülen Miguel Rivera adlı 12 yaşındaki bir çocuk ele alınmaktadır ve burada ölü olarak bulunan ve müzisyen olan büyük-büyük babasının canlı olarak yaşadığı aileye geri dönmesi istemektedir.

Konusu

Meksika'daki Santa Cecilia'da Imelda Rivera, müzisyen biriyle evlenmiştir. Imelda'nın kocası onu ve kızı Coco'yu terk etmiş ve müzik kariyerine devam etmiştir. Imelda, evde müziği yasaklamıştır ve ayakkabıcılık işine girmiştir. Günümüzde ise büyük büyük torunu Miguel, yaşlı olan Coco ve ailesiyle yaşamaktadır. Miguel, Imelda''nın jenerasyonunda popüler bir oyuncu ve şarkıcı olan Ernesto de la Cruz gibi biri olmayı hayal etmektedir. Günün birinde Miguel, Imelda'nın bir fotoğrafına yanlışlıkla zarar verir ve fotoğrafta Imelda'nın kocasının (yüzü yırtılmıştır) Ernesto'nun ünlü gitarını elinde tuttuğunu fark eder.Miguel, Ernesto'nun soyundan geldiğini söyleyerek büyükannesi Elena ile tartışır ve Ölüler Günü için yetenekli bir gösteri yapmak üzere ayrılır. Ernesto'nun mozolesine girer ve gitarını şovda çalmak için çalar; ancak köy meydanındaki herkes için görünmez olur. Bununla birlikte, Xoloitzcuintli köpeği Dante ve ölüm için Ölüler Diyarı'nı ziyaret eden iskelet halindeki ölü yakınları tarafından görülür hale gelmiştir.

5 Oyuncak Hikayesi 1995

 1995 Pixar yapımı bir animasyon filmidir. Buzz Lightyear adlı yeni çıkan oyuncak, Andy'e hediye edilir. Oyuncağı çok seven Andy, eski gözdesi Şerif Woody'e olan ilgisini yitirir. Bir gün Buzz yanlışlıkla pencereden aşağı uçunca, herkes Woody'nin onu öldürdüğüne inanır. Woody, kendisini kurtarabilmek için Buzz'ın arkasından giderek onu geri getirmeye karar verir. Fakat ikiliyi dış dünyada büyük tehlikelerle dolu maceralar beklemektedir."Oyuncak Hikâyesi", 2005 yılında Kongre Kütüphanesi tarafından "kültürel, tarihi ve estetik olarak önemli" filmler arasına seçilerek ABD Ulusal Film Arşivi'nde muhafaza edilmesine karar verilmiştir.

6 Oyuncak hikayesi 2010

2010 yılı ABD yapımı 3D animasyon komedi-drama, macera filmi. Oyuncak Hikâyesi serisinin üçüncü filmi. Lee Unkrich tarafından yönetildi.Filmin yönetmenliğini daha önce serinin ikinci bölümünün ortak yönetmenliğini yapmış olan Pixar emektarlarından Lee Unkrich üstleniyor. Unkrich Monsters, Inc-Sevimli Canavarlar ve Finding Nemo-Kayıp Balık Nemo'da da ortak yönetmendi. Filmin senaryosunuysa Küçük Gün Işığım'ın Little Miss Sunshine özgün senaryosuyla Oscar ödülü kazanan Michael Ardnt yazdı.Gişede inanılmaz bir başarıya imza atan Oyuncak Hikâyesi 3, tüm zamanların en çok hasılat elde eden animasyon filmi olmuştur. Aynı zamanda Eylül 2010 itibarıyla, 1.012.200.000$ hasılat elde ederek tüm zamanların en çok hasılat elde eden 6. filmi olmuştur. Andy artık büyümüştür, üniversiteye gidecektir. Oyuncaklar ile oynamayı bırakmıştır. Woody, Bazz ve diğer oyuncaklar tekrar Andy ile oynamak için bir yol bulmaya çalışırlar. Andy Woody dışındaki oyuncakları bir poşet içinde tavan arasına kaldırmak isterken yanlışlıklar sonucu diğer oyuncaklar kendilerini bir kreşte bulurlar. Kreşin oyuncaklarının lideri Yumuş adlı bir pelüş ayıdır. Yumuş ve yanındaki oyuncaklar önce Buzz ve arkadaşlarına iyi davranıyormuş gibi gözükse de sonradan o kadar da iyi olmadıkları anlaşılır. Woody bir şekilde kreşe ulaşır v oradan diğer arkadaşlarıyla bir kaçış planı yapar. Yumuş ise onları engellemek için elinden geleni yapar.

7 Komşum Totoro

 Hayao Miyazaki tarafından yazılıp yönetilmiş, 1988 Studio Ghibli yapımı bir Japon animasyon (anime) filmdir. İki kız kardeş ve orman ruhları arasındaki ilişkiyi anlatır. Filmin doğaüstü kahramanı Totoro daha sonra  Studio Ghibli'nin maskotu olur. Bir üniversite profesörü olan babalarıyla Mei ve Satsuki, bir hastanede tedavi gören annelerine daha yakın olmak için bir köye taşınırlar. Çok geçmeden küçük kardeş Mei orman ruhlarını görmeye başlar ve en sonunda Totoro ile tanışır. İki kız kardeş, annelerinin hastalığı, günlük olaylar Totoro ve çeşitli orman ruhuyla birlikte değişik bir hal almaya başlar.

8 Ters Yüz

Yönetmenliğini Pete Docter'ın yaptığı 2015 yapımı Pixar Animasyon Stüdyoları tarafından üretilmiş 3 boyutlu bilgisayar animasyonu komedi-drama filmi.[6] Eleştirmenler tarafından da beğenilen film 73. Altın Küre Ödülleri'nde En İyi Animasyon Film ödülünü aldı. Ayrıca 88. Akademi Ödülleri'nde En İyi Animasyon Film ödülünü kazandı ve En İyi Özgün Senaryo dalında aday gösterildi. Minnesota'da kırsal kesimde ailesiyle beraber yaşayan Riley hayatından çok mutludur. Riley'in zihninde Neşe, Üzüntü, Korku, Öfke ve Tiksinti olmak üzere beş temel duygu yaşamaktadır. Riley'in zihnindeki bu duyguların yaptıkları yönlendirmeler onun hayatını oldukça etkilemektedir. Ayrıca Riley'in zihninde Riley'in hayatındaki önemli zamanları temsil eden küçük yuvarlak şekilde olan ve sadece sarı renkte neşeli hatıraların geldiği ''çekirdek hatıralar'' vardır. Her çekirdek hatıra Riley'in zihninde ''Hokey Adası'', ''Şaklabanlık Adası'', ''Arkadaşlık Adası'', ''Dürüstlük Adası'', ''Aile Adası'' gibi kişilik adalarına gitmekte ve Riley'in kişiliklerini güçlendirmektedir.

9 Mary And Max

Adam Elliot'ın yazdığı ve yönettiği stopmotion filmdir. Toni Collette, Philip Seymour Hoffman, ve Eric Bana seslendirme yapmıştır. Film, galasını 2009 Sundance Film Festivali'nin açılış gecesinde yapmıştır. Mary, Avustralya'nın kenar mahallerinden birinde yaşayan, sorumsuz ve yoksul bir aileye sahip olan, sekiz yaşındaki yalnız bir kız çocuğudur. Küçük kızın konuşabildiği tek kişi mektuplaştığı Avustralyalı bir savaş gazisidir. Postaneye gittiği bir gün şans eseri bir New York adres rehberi görür. Rehberi karıştıran Mary, New York'ta yaşayan Max Jerry Horowitz isimli bir adama mektup yazmaya başlar. Max, Manhattan'daki dairesinde yalnız yaşayan, ruhsal problemleri olan asosyal ve obez bir adamdır. 44 yaşındaki Max, Mary'nin mektubunu alır ve cevap yazmaya koyulur. Aralarında gelişen dostluk hayat hakkında acı ve tatlı gerçeklikleri beyaz perdeye sevimli ve dokunaklı bir şekilde yansıtır. 

10 Ölü Gelin

Tim Burton'un Edward Scissorhands ve The Nightmare Before Christmas filmlerinde yaratmış olduğu gotik ve karanlık havaya sahiptir. Yönetmen bu filmi de The Nightmare Before Christmas 'ta olduğu gibi stop-motion animasyon tekniği ile çekmiştir. Victor Van Dort kısa süre sonra güzel Victoria ile evlenecektir. Ancak genç adam kendini henüz evlenmeye hazır biri gibi hissetmemektedir. Kendi kendine yüzük takma provası yaparken yüzüğü yanlışlıkla Ölü Gelin'in parmağına takıverir ve apar topar Ölüler Diyarı'na götürülür. Ölüler Diyarı'ndaki hayat Yaşayanların Dünyası'nın sıkıcılığından uzak ve çok daha eğlenceli bir yerdir. Yine de hiçbir şey Victor'un Victoria'ya kavuşmasına engel olamayacaktır ve öyle kalacaktır.

Kaynak 1