Halil Kalay ödüle doymuyor
Pınar Akın'dan 3'üncü single
Hollywood yıldızları İzmir'e geliyor
Bez Bebek Dizisinin küçük yıldızı Yağmur büyüdü.
Türkiye’nin genç yıldızı Alper Erözer, yeni şarkısı Göz Göze yayınladı

Uluslararası hukuk ayaklar altına alındı

Hulusi Akar: Diyalog Diyenler 30 Sene Neredeydiler?

Osmangazi Araç Filosunu Yeniliyor

MARMARA'DA BALIKÇILARA GENİŞ KAPSAMLI DENETİM

Prof. Dr. Fuat Sezgin Merkez Kütüphanesi’nin ek binası tamamlandı

Kalite ve İnovasyon eğitimlerinde ilk aşama tamamlandı

İKİ DEVLET BİR MİLLET BİR ARADA

İnegölden koronavirüs genelgesi

Korona virüs salgını ile mücadele kapsamında; 27.03.2020 tarih ve 5929 sayılı, 31.03.2020 tarih ve 6095 sayılı genelgelerimizle, sosyal mesafeyi sağlamak amacıyla il, ilçe ve beldelerimizdeki mahalle/semt pazar yerlerinde tedbirler geliştirilerek uygulanması istenilmiştir.

Buna rağmen bazı yerleşim yerlerinde kurulan pazarlarda, genelgelerde belirtilen kurallara yeterince uyulmadığı, maske kullanımı, pazar tezgâhları arasındaki mesafe ve aynı anda pazarda olabilecek vatandaş sayısı gibi hususlarda aksamaların olduğu, bu konuda zabıta ve kolluk birimlerince yeterince denetim yapılmadığı görülmektedir.

sosyal izolasyon ve sosyal mesafenin tesisi açısından pazar yerleri için belirlenen kuralların eksiksiz uygulanması son derece önem taşımaktadır. 

Bu nedenle valilerimizce; pazarlarda sebze, meyve, tahıl, bakliyat, temizlik malzemesi dışında ürün satışına yönelik tezgâhların açılmaması, tezgâhlar arasındaki mesafenin en az 3 metre olması, pazar yeri/alanına aynı anda alınacak müşteri sayısının esnaf sayısının 2 katını aşmaması, satıcı ve müşterilerin maske kullanmaları kuralları başta olmak üzere ilgi genelgelerde belirlenen tüm kuralların yerinde tesisi, uygulanması ve denetlenmesi sağlanmalıdır.

Bu amaçla yarın tüm illerimizde pazaryerlerinin (kurulu bulunan) kapsamlı şekilde denetlenmesi, genelgelerde belirlenen ve sosyal mesafeyi koruyucu kurallara aykırı durumların engellenmesi, aksi hareketlerde ısrar edenlere cezai işlemlerin uygulanması ve bu denetimlerinin süreklilik göstermesi gerekmektedir. 

Başta kolluk birimleri ve yerel yönetimler (zabıta birimleri) olmak üzere ilgili tüm kurum ve kuruluşların dâhil olacağı şekilde; planlama, koordinasyon ve uygulamanın aksaksız şekilde yürütülmesi ve sonucundan bakanlığımıza bilgi verilmesi hususunda bilgilendirme yapılacaktır.