RAHATLIĞIN EN ŞIK HALİ YENİ İNCİ’DE
SİMGE ‘ŞAMPİYONLAR LİGİ’NDE
Sesinde Aşk Var
Uluslararası Bursa Festivali bir dünya markası
Berkay'dan, özel sahnede özel şarkılar...

Doğru tercih için Büyükşehir yanınızda

Jandarma "Bonzai" Yakaladı

Son 10 Günde Toplam 57 PKK/YPG’li Terörist Etkisiz Hale Getirildi

'Zincirleme kazaya karışan kadın sürücü kendini görüntüleyen gazeteciye saldırdı

'Video çekmek için çıktığı surlardan düştü

'Sahil Bölgeleri De Denetlenecek

'81 İL VALİLİĞİNE ORMAN YANGINLARI GENELGESİ

İrfan Buz "Futbolda Herkesi Ciddiye Almak Gerek"

Lig'in 33. haftasında Ekol Göz Menemenspor’u konuk edecek takımımız, bu maçın hazırlıklarına Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde devam ederken, Teknik Direktörümüz İrfan Buz antrenman öncesinde sorularımızı yanıtladı.

Her şeyden önce pozitifliğin önemini vurgulayan deneyimli teknik adam, taraftarın maçlarda olmamasının kendilerini üzdüğünü dile getirdi. Motivasyon çok önemli diyen Buz "Camia farkı oluyor, bunu da herkes biliyor. Her şeyi pozitif tutmak durumundayız. Taraftarımızı özlüyoruz, onlar ile bir arada olmak çok farklı bir şey. Burada herkes bir mücadele içerisinde. Saha içerisinde de, saha dışında da o sinerjiyi yakaladık. Şehir olarak Bursaspor’a başarıyı yaşatmak istiyoruz, oyuncular ile birlikte Bursaspor'a layık olmaya çalışıyoruz” dedi.

1-0 kazanılan Altınordu maçının ilk yarısında iyi oynamadıklarına işaret eden Teknik Direktörümüz İrfan Buz, galibiyetten ötürü futbolcularını bir kez daha tebrik etti. Buz, Altınordu maçına ilişkin “İlk devre iyi oynamadık fakat inancımız tamdı. Bütün olumsuzluklara rağmen cevap verme durumundasınız çünkü her zaman söylüyorum, Bursaspor’sunuz. İkinci yarı 10 kişi oynadık, kazanmak durumundaydık. Bir ara 10 kişiyken de pas trafiğinde, set oyununda iyiydik. Galibiyette aslan payı futbolcuların, çok iyi mücadele verdiler. O gün çok sevindik ama ertesi gün sadece Menemenspor maçına konsantre olduk. Hep maç maç ilerliyoruz, bizim için en önemlisi de bu maçtan 3 puan almak ve alacağız da” diye konuştu.

İzmir ekibinin ligdeki rahat konumunun oyununa yansıyıp yansımayacağı ile ilgili gelen soruyu da yanıtlandıran Buz, futbolda herkesi çok ciddiye almak gerektiğini belirterek “Bursaspor’a karşı bu ligde oynayan bütün takımlar için belki de, o maç yılın maçıdır. Kendilerini göstermek isteyeceklerdir, o motivasyonla sahaya çıkıyorlar. Buna cevap vermek durumundayız, iyi konsantre olmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.