Günün Film Önerisi İvan'ın Çocukluğu
Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde ödüller sahiplerini buldu
Günün Film önerisi
Ekim Ayında Vizyona Girecek Olan 3 Harika Film
Günün Drama Filmi Önerisi

ABD, Sudan’ı “Terörü Destekleyen Ülkeler“ listesinden çıkarmaya hazırlanıyor

20 metrede maskeyi çıkarmadılar ama iş güvenliğini hiçe saydılar

ONLAR MİKROP SAVAŞÇISI

Ana Kucağı Bursa’yı sarıyor

Başkan Dündar Muhtarlar İle Bir Araya Geldi

Başkan Aktaş, demokrasinin uç beylerini ağırladı

KIRSAL KALKINMAYA BÜYÜK DESTEK: 1.049 PROJEYE 243 MİLYON LİRA HİBE SAĞLANACAK

İşgalcilerin Filistin’deki baskınlarında 24 kişi tutuklandı

İki haftada Kudüs’te tutuklu sayısı 100’e yükseldi

İsrail işgal güçleri bugün şafak vakti, Batı Şeria ve Kudüs’te evlere baskın yapıp ortalığı dağıttıktan sonra 24 Filistinliyi gözaltına aldı. Kudüs’ün Al-Issawiya kasabasından ise 12 çocuk tutukladı.

Filistinli Esirler Derneği işgal güçleri İssaviye’den Majd Mahmoud, Muhammad Khalil Kulaib, Ahmed Nasser Muheisen, Qais Mustafa, Nur Muhaisen, Abdullah Abu Asab, Musab Muhaisen, Nadim Al Safad, Hassan Jamjoom ve Adam Mustafa , Muhammad Darwish ve Yusef Darwish ” tutuklandığını açıkladı.

Görgü tanıkları Kudüs’ün Eski Şehir bölgesinde de genç Davud Qatina’nın tutuklandığını söyledi.
İşgalci İsrail güçleri bugün, Nablus’un batısındaki Sebastia kasabasına saldırdı. Yahudi yerleşimciler ağaçlardan toplanan ve Filistinlilere ait zeytinleri çalarken, askerler de iki Filistinliyi tutukladı.

Sebastia Konseyi Başkanı Muhammed Azim, işgal güçlerinin şehre şafakta saldırdığını, Ayham Nahed Aql’ın ve Arafat “Kayed’in evlerine baskın düzenleyip onları darp ettikten sonra tutukladığını söyledi.

Azim, aynı zamanda, bir grup yahudi yerleşimcinin Sebastia’dan Majd Shehadeh’e ait araziden zeytin çaldığını açıkladı.

Beytüllahim’de, Enes Maher Joudeh ve Mu’taz Nazih’, şehrin kuzeyindeki Aida mülteci kampındaki evlerine baskın yaptıktan sonra Duneh’de tutukladı.

Yerel kaynaklar akrabalarının evlerine baskın yapılıp arandıktan sonra 21 yaşındaki genç Muhammed Awad’ı n Beytüllahim’deki Jabal Al-Mawaleh bölgesinden tutukladığını belirtti.

Bu bağlamda El-Halil’e ve Anata’ya düzenlenen baskınlar geniş alalara yayıldı. Hebron’un güneybatısındaki Dura kasabasına düzenlenen baskın neticesinde de Ayoub Al-Aqibi İşgalci İstail istihbarat servislerine bir rapor sundu.

İşgal ordusunun büyük bir güçle Tubas ve Tayasir’e baskın yapıp birkaç bina ve evi aradıktan sonra bölge şiddetli çatışmalara sahne oldu.

İşgalci İsrail askerleri, Ramallah ve El Bireh’in kuzeyindeki Kober kasabasından Milad Tawfiq Al-Barghouti ve Naboug Najm Al-Barghouti adında iki Filistinliyi tutukladı.

FİMED’in araştırmalarına göre; Son zamanlarda, Kudüs ve Batı Şeria bölgeleri işgal güçlerinin şiddetli baskınlarına ve tutuklamalarına sahne oldu ve bu ayın başından bu yana, yalnızca Kudüs’teki tutuklu sayısı yaklaşık 100’e ulaştı.

Mora Medya : FİMED