SEYAHAT

Ege’nin En Güzel Altı Köyü

Toplumu Değiştirmeyi Hedefleyen Adam: Aamir Khan

MAGAZİN

Yeni Albüm ile Yurt Dışına Açılıyorum... İddialıyım.

Hat Sanatı Dünyaya Tanıtılacak

İstanbul Modern İle Çevrimiçi Fotoğraf Yolculuğu

Corona Virüs nedeniyle kapalı olan İstanbul Modern, dijital platformlarda sanatseverler ile buluşuyor. İnternet sitesi 1800’lerden günümüze uzanan zengin görsel bir yolculuğu gözler önüne seriyor. Fotoğraf koleksiyonunu geliştiren müze, internet sitesinde 200’ün üstünde çalışma ile sanatseverleri dijital bir yolculuğa davet ediyor.

İstanbul Modern aracılığıyla hazırlanan sergide Ara güler, Selahattin Giz, Lütfi Özkök, Yıldız Moran, Manuel Çıtak, Murat Germen, Gündüz Kayra, İzzet Keribar, Sabit Kalfagil, Şahin Kaygun, Boris Mikhailov, Othmar Pferschy gibi usta sanatçıların fotoğrafları yer almakta. Müzenin internet sitesinde erişime sunulan sergide 1800’lü yıllardan günümüze uzanan bir yolculuk izleyiciyle buluşuyor.

İstanbul Modern’de yalnızca fotoğraflarla oluşmuş bir sergi değil, “Sanatçı ve Zaman” sergisinin 3 boyutlu sanal turu ve “Yüzyıllık Aşk” hakkında hazırlanan materyaller ve dijital arşivde bulunan videolar da erişime açıldı. İstanbul Modern’de bulunan içerikler aynı zamanda Youtube kanalı üzerinden de izlenmekte. “Misafirler: Sanatçı ve Zanaatkârlar” isimli serginin sürecini anlatan belgesel de Youtube platformundan ulaşılabilir durumda. Dijital platformlarda aynı zamanda “Lütfi Özkök: Portreler” isimli fotoğraf sergisi ve “Fil Gibi Evdeki Şair” isimli belgesel yer almakta.