SEYAHAT

E-Devlet Üzerinden Turist Rehberi Ruhsatname Başvurusu ve Takip Hizmetleri

Sinemanın Fantastik Yüzü Tim Burton

MAGAZİN

EGE’NİN İKİ YAKASI BU KEZ PİYANONUN TUŞLARINDA BİRLEŞTİ

Ramazan Bayramı ve Peygamber Efendimizin Bayramı

İtalya’dan umut verici haber! Ölü sayısı 500’ün altına düştü

Corona virüsü salgınında ABD'den sonra en çok ölümlerin yaşandığı İtalya'da ölü ve vaka sayısı açıklandı. Ülkede son 24 saat içinde ölü sayısı 431 artarak 19 bin 899'a yükseldi. İtalya'da bir gün içinde yaşanan ölümler, 19 Mart'tan bu yana ilk kez 500'ün altına indi. 

İtalya Sivil Savunma Ajansı’nın açıkladığı verilere göre, ülkede bir gün içinde 4 bin 92 yeni vaka teyit edildi. İtalya’da vaka sayısı 156 bin 363’e yükseldi.

Önceki günlerde salgının Avrupa'daki merkezi olan anılan İtalya'da vaka ve ölüm oranlarında düşüş devam ediyor.

Reuters’ta yer alan habere göre, 19 Mart’tan bu yana ölüm oranları ilk kez 500’ün altına indi.

21 Şubat tarihinden itibaren corona ile mücadele eden İtalya’da 27 Mart tarihinde en yüksek bir gün içindeki en yüksek ölüm oranı açıklanmış ve 919 kişinin öldüğü duyurulmuştu.

İtalyan yetkililer, 21 Mart'ta görülen 6 bin 557 vakanın ardından teyit edilmiş vaka sayısında günden güne düşüş yaşandığını, bu durumun umut verici olduğunu belirtmişti. İtalya'da günlük vaka sayıları önce 5 binden 3 bine kadar geriledi.

KARANTİNA UYGULAMASI UZATILDI

İtalyan hükümetin yeni aldığı karara göre, ülke genelinde süren karantina uygulamasının süresi 3 Mayıs’a kadar uzatıldı.

AVRUPA’DA SALGININ YENİ MERKEZİ İSPANYA

Dünya genelinde ABD, vaka ve ölüm oranlarında İtalya'yı geçerken, Avrupa'nın yeni salgın merkezi de İspanya oldu.

ABD'de bugüne kadar 20 binden fazla insan hayatını kaybetti, 530 binden fazla insan karantina altına alındı. İspanya'da ise toplam ölü sayısı 17 binin üzerinde olurken, vaka sayısı da 166 bini geçti.

Kaynak: Sözcü