Karamürsel´de yaşayan Erzurumlular yeni başkanını seçti
Karamürsel Erzurumlular Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneğinde başkanlık görevine Salih Fidan getirildi.
Tarih: 29.7.2018 14:13:12

Karamürsel Erzurumlular Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneğinin Olağanüstü Genel Kurulu, dernek binasında toplandı. 

Mesut Çalık´ın divan başkanlığında yapılan genel kurulda, yönetim kurulu için seçim yapıldı. Mevcut başkan Bünyamin Kaplan´ın yeniden aday olmadığı kongrede, Salih Fidan başkanlığındaki tek listeyle seçime gidildi. 

 

Yapılan oylama sonucunda, Fidan başkanlığındaki liste dernek yönetimine seçildi. 

Fidan, seçim sonucunun açıklanmasının ardından yaptığı konuşmada, kendisine destek verenlere teşekkür ederek, dernek çalışmalarının çıtasını yükseltmek için gayret edeceğini söyledi. 

Hemşehrilerinin beklentilerinin farkında olduğunu dile getiren Fidan, "Bu beklentileri yerine getirmek, derneğimizi bulunduğu noktadan daha iyi konuma taşımak adına göreve geldik. Güçlü bir ekibimiz var. Amacımız, birlik ve beraberliği artırmak, kültürümüzü yaşatmak olacaktır." dedi. 

Fidan başkanlığındaki yönetim kurulunda, Hüseyin Korkmaz, Fazıl Şahin, Turan Yavuz, Osman Salim, Mesut Çalık ve Murat Bayrak yer aldı. 

Kaynak:

TOPHANE MTAL´DEN ÖRNEK HAREKET
TOPHANE MTAL´DEN ÖRNEK HAREKET
BURSA - Kuruluşunun 150. yılını kutlayan Bursa´nın köklü eğitim kurumu Tophane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, bu kapsamda örnek faaliyetler de düzenliyor.
231 Ağaçlık Koruluk Hizmete Girdi
231 Ağaçlık Koruluk Hizmete Girdi
İnegöl Belediyesi´nin Metalax firmasının katkılarıyla hayata geçirdiği 231 ağaçlık koruluk alan ve otoparkın yapımı tamamlanarak hizmete girdi.
‘Yeşil karne´ protokolü
‘Yeşil karne´ protokolü
BURSA - Bursa´daki öğrencilerin enerji verimliliği konusunda bilgilendirilmesini ve uygulamada başarılı okulların yılsonunda ‘Yeşil Karne ile´ ödüllendirilmesini içeren protokol, Büyükşehir Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalandı. İsrafın önlenmesi, doğal kaynakların daha verimli kullanılması, oluşan atık miktarının azaltılması, etkin toplama sisteminin kurulması ve atıkların geri dönüştürülmesi gibi konularda öğrencilerin bilinçlendirilmesini sağlayacak protokole, Büyükşehir Belediyesi adına Başkan Alinur Aktaş, İl Milli Eğitim Müdürlüğü adına da Müdür Sabahattin Dülger imza koydu.
Bursa´nın katma değeri artacak
Bursa´nın katma değeri artacak
BURSA – Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Hüdavendigar Mahallesi´nde hizmet veren Sigorta Taksi Durağını ziyaret ederek, taksici esnafla sohbet etti. Başkan Aktaş, Bursa´nın katma değerini artırmak istediklerini söyledi.
‘Beyaz esaret´ Büyükşehir´le son buluyor
‘Beyaz esaret´ Büyükşehir´le son buluyor
BURSA – Merkez dışında toplam 684 mahallede de karla mücadele çalışmalarını aralıksız sürdüren Bursa Büyükşehir Belediyesi, kar yağışının etkisini gösterdiği yüksek kesimlerdeki mahalle yollarını ulaşıma açık tutmak için yoğun mesai harcıyor.
İHH Beykoz Şubesi´nden Bangladeş İzlenimleri
İHH Beykoz Şubesi´nden Bangladeş İzlenimleri
İHH İnsani Yardım Vakfı Beykoz Şubesi yetkilileri, 3 yıllık faaliyet sunumu ve Bangladeş gezisine dair izlenimlerini ilçe protokolüyle paylaştı.
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
KEŞFET / EXPLORE
E Dergi Yıl 4 Sayı 43

/resimler/2019-2/21/1604285033937.jpg

-Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

İlginç Bilgiler 5