KEMAL KILIÇDAROĞLU GEMLİK´TE
KEMAL KILIÇDAROĞLU GEMLİK´TE
Tarih: 17.9.2018 11:22:00

 

CEMAL KIRGIZ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Gemlik´te moral buldu. Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey´in kızı Side´nin düğün töreni için Bursa´ya gelen Kemal Kılıçdaroğlu, İznik ve Orhangazi programlarının ardından Gemlik´e geldi. İl Başkanı Hüseyin Akkuş ve CHP Bursa Milletvekilleri ile birlikte Gemlik´e çıkarma yapan Kemal Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz Demokrasi Meydanında vatandaşlarla buluştu. CHP´li Gençler tarafından önü kesilip, havaya güvercin bırakan Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz Demokrasi Meydanındaki bir çay bahçesinde de vatandaşlar ile bir araya geldi.

   Gördüğü ilgi ve sevgi ile moral depolayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 2019 seçimlerinde Belediye Başkan Adayları olan Mehmet Uğur Sertaslan´a destek isteyerek, “Gemlik´te Belediye Başkanlığını yeniden istiyorum” dedi. CHP İlçe Başkanı Cemil Acar ve yönetim kurulu üyelerinin de katıldığı toplantının ardından İlçeye bağlı mahalleye dönüşen köylere giden Kemal Kılıçdaroğlu, muhtarlar ve mahalle halkı tarafından da ilgiyle karşılandı. Katırlı ve Hamidiye Mahallelerinin ardından 2015 seçimlerinde bir oy çıkan, 24 Haziran 2018 seçimlerinde de oyunu 6´ya çıkaran Feyziye Mahallesine geçen Kılıçdaroğlu, “2015 yılında verdiğim sözümü tutuyorum” dedi. Feyziye Mahallelilerinin alkışları arasında köy meydanında vatandaşlarla buluşan Kılıçdaroğlu, 2 aylık Ceren bebeği sevip, mahalle halkıyla resim çektirdi.

   Son olarak Türkiye´nin 3. Cumhurbaşkanı Celal Bayar´ın doğum yeri olan Umurbey´e geçen CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Bayar´ın anıt mezarına çiçek bıraktı. Celal Bayar´ın Türkiye´nin kurucularından en önemli siyaset adamlarından birisi olduğunu savunan Kılıçdaroğlu, Bayar nezdinden tüm Kuvayı Milliyecilere rahmet diledi.

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: KEMAL KILIÇDAROĞLU GEMLİK
KEŞFET / EXPLORE
E Dergi Yıl 4 Sayı 42

/resimler/2019-1/8/1618389474504.jpg