Günün Film Önerisi
Günün Film önerisi
Günün Film önerisi solaris
Günün Film Önerisi İvan'ın Çocukluğu
Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde ödüller sahiplerini buldu

Korona virüs bu köye uğramadı

Meteorolojiden Bursa için uyarı

Bursa'daki cinayetin gizli tanığı dinlenecek

Bursa’da Hayvan severleri ayaklandıracak bir vahşet pompalı tüfekle köpeği öldürdü sebebi ise şaşırttı

Bursa Büyükşehir’den filyasyon ekiplerine 50 araçlık destek

Bursa'da aracın motoruna sıkışan kedi 1 saat sonra kurtarıldı

BAŞKAN TABAN’DAN MEVLİD KANDİLİ MESAJI; “BU BİR FIRSATTIR”

Kemal Demirel, Doğal Afet Bakanlığı önerdi

Bursa eski Milletvekili Kemal Demirel

CHP Bursa eski Milletvekili Kemal Demirel, parlamentoda bulunduğu 2 dönem verdiği Meclis Araştırması önergeleriyle Doğal Afet Bakanlığı kurulmasını önermişti.

Elazığ’da can kaybına yol açan, Manisa’da devam eden depremlerden sonra önerisini tekrarlarken, “Konu sel ve deprem olduğunda siyaset bir kenara bırakılmalı. Çünkü bu tehditler partiler üstü” diyen Demirel, uyarılarını dönem dönem tekrarladı. Bu öneri gerçekleşmedi ama yaşadığımız her doğal afette, hem hızlı müdahale etme, hem de doğal afetten etkilenen yurttaşlarımıza devlet desteği ile ilgili olarak çeşitli talepler sürekli gündeme geliyor.

Giresun'da yaşanan ve can kaybına da yol açan sel felaketinin ardından değerlendirmesini bir kez daha kamuoyu ile paylaşan Kemal Demirel şunları söyledi:

“Ülkemizde hem sel ve heyelan hem de deprem felaketlerini neredeyse periyodik olarak yaşıyoruz. Uzmanların ‘deprem değil çürük bina öldürür’ sözü çok önemli. Sel ve deprem başta olmak üzere hızlıca müdahale edecek, vatandaşımızın yaralarını maddi-manevi anlamda hızlıca saracak Doğal Afet Bakanlığı mutlaka kurulmalı.”