Evsiz kadına Büyükşehir sahip çıktı

Zabıta ekipleri, korona virüs testi yaptırdıkları kadını sığınma evine yerleştirdi.

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMINI KUTLADI

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 101. kuruluş yıldönümünü yaşadığımız bu anlamlı günde tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.

Bursa il emniyet müdürlüğü

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce düzenlenen operasyonda 36şahıs yakalandı

Bursa Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurul Kararı

Koronavirüs (Covid­19) salgınının ülkemizdeki seyrinin değerlendirildiği 13 Nisan 2021 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısında alınan “kısmi kapanma

KAFELER SOKAĞI ESNAFININ YÜZÜ GÜLÜYOR

TARİHİ YEŞİL SEMTİNDE BULUNAN AKDEMİR SOKAK ESNAFINDAN BAŞKAN YILMAZ'A TEŞEKKÜR

YOL BAKIM VE ONARIM

Bölge Trafik Şube Müdürlüğümüz sorumluluk güzergahı olan Gebze – Orhangazi – İzmir (İzmit Körfez Geçişi ve bağlantı Yolları

YILDIRIM’DAN KANSER HASTASI ÇOCUKLARA KUTU KUTU MUTLULUK

YILDIRIM’DAN GÖNÜLLERE DOKUNAN PROJE

MİMARLAR, SİNAN’IN YAPITLARINI İNCELEDİ

KANUNİ’NİN VİZYONU YÜKSEK OLMASA SÜLEYMANİYE OLMAZDI

İNEGÖL AKILLI PARKLARLA DONATILIYOR

Teknoloji merkezli hayata geçirdiği uygulamalarla yeni nesil belediyecilik örneği sunan İnegöl Belediyesi, Akıllı Park uygulamalarıyla çocuk oyun alanlarını daha güvenli hale getiriyor.

BAŞKAN ALPER TABAN MAKAMINI DEVRETTİ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramlarında geleneksel hale gelen, çocukların temsili olarak yönetici koltuğuna oturmaları töreninde Belediye Başkanı Alper Taban

BURSA VALİSİ YAKUP CANBOLAT 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMINI KUTLADI

BURSA VALİSİ YAKUP CANBOLAT 'IN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI’NIN 101. YILDÖNÜMÜ MESAJI

Büyükşehir yasaklarda yine sahada

Bursa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Bakanlığı ekipleri, sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanacağı 23-24-25 Nisan tarihlerinde de şerit genişletme çalışmaları ile sahada olacak.

Tiyatrodan çocuklara özel bayram oyunu

Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun bayram için özel olarak hazırladığı, ‘Mevsimlerin Şarkısı’ adlı oyunla keyifli vakit geçirecek.

Büyükşehir’de koltuk çocukların

Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Ahmet Yıldız, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Sakarya Ortaokulu öğrencilerini ağırladı.

Cumhurbaşkanı kararıyla süreç hızlanıyor

Tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesi için verilen Cumhurbaşkanı Erdoğan imzalı acele kamulaştırma kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Kekemeliğin Azalmasına Yardımcı Olabilecek İpuçları

Saç Nasıl Güçlendirilir?

Diş Anksiyetesinin Belirtileri

Göz Seğirmesi Neden Olur?

Ağladığımızda Gözlerimiz Neden Yanıyor ve Gözyaşı Nedir?

Erkeklerde Depresyonun Belirtileri Nelerdir?

Telefonunuzu Koyu Mod’da Kullanmanın Göz Sağlığı İçin Faydaları

Bilim Tarihinin Karanlık Sayfası

Avcı takımyıldızında bulunan karanlık bulutsu

Norveç-Svalbard

Sonsuz maymun teoremi nedir?

En Büyük Deniz Felaketlerinden Biri

Uzaya Gönderilen İlk İnsan

Halley kuyruklu yıldızı

Hafta sonu tatilinde izleyebileceğiniz film serisi

Sonunda şok olacağınız dizi ve filmler

Başrolde Dwayne Johnson’ın Olduğu Film Black Adam Konusu

Martin Lawrence’ın En Çok İzlenen Filmleri

Netflix’in Better than Us Dizisi Konusu

Son Yıllarda Popüler Olan Polisiye Filmleri

Gerçek  Olamaz filminin dünya prömiyeri 43. Moskova Uluslararası Film Festivali’nde yapılacak

OSMANGAZİ BELEDİYESİ

BURSA BÖLGE

Osmangazi erguvan çiçekleri ile renklenecek

KİNDAR BELEDİYECİLİĞİN İKRARI

Mudanya Belediyesi Şubat Ayı Meclis toplantısında AK Parti grubu, Güzelyalı Kapalı Pazar Yeri’ne yapımında büyük emekleri olan Merhum Emir Ali USTA’nın isminin verilmesi için bir önerge verdi.

Milliyetçi Hareket Partisi tarafından da desteklenen bu önerge Belediye Başkanı tarafından okutulmadan komisyona havale edilmişti. Kültür Komisyonu’nda AK Parti Meclis Üyesi Volkan BİÇER evet oyu vermesine rağmen CHP’li Meclis Üyeleri Servet USTA ve Caner TAVSİN’in red oyu vermesi sebebiyle önerge kabul edilmedi.

Dün gerçekleşen Mart ayı Meclis toplantısında CHP’li Meclis üyelerinin ilerleyen tarihlerde bir cadde veya sokağa verilebileceği gerekçesiyle kabul etmediklerini söylemeleri üzerine AK Parti Grup Sözcüsü Kadir KAHRAMAN; Emir Ali USTA’nın kendi emekleri ile belediyeden tek kuruş destek almadan yaptığı bu pazar yerine isminin verilmesinde bir mahsur olmadığını, daha sonra bir cadde açarlarsa bu caddeye de kendisinin isminin verilmesi noktasında CHP’nin bir önerge verebileceklerini,

Cumhur İttifakı olarak destek olacaklarını ve bu kararla CHP’li Meclis üyelerinin Mudanya’da başlarının eğik gezeceğini vurgulayarak sert sözlerle eleştirdi.

 

Konuyla ilgili açıklama yapan AK Parti Mudanya İlçe Başkanı İnci SÖĞÜTLÜ:

“Emir Ali USTA abimizin Mudanya’ya hizmetlerini tüm Mudanya biliyor ve alınan bu karardan eminim ki tüm vatandaşlarımız rahatsızdır. 25 yıl bu memlekete hizmet etmiş, herkese mutlaka bir iyiliği dokunmuş olan Emir Ali USTA’nın adının kendi emekleriyle Mudanya’ya kazandırdığını bir esere  verilmesinden daha doğal ne olabilir?  Mudanyalı vatandaşlarımızın sesi olmak için onların oylarıyla o koltuklara oturan CHP’li Meclis üyelerinin vatandaşlarımızı düşünmeden, Belediye başkanının herkesle olduğu gibi Emir Ali USTA abimizle de bir husumeti olması sebebiyle bu kararın altına imza attıklarını biliyoruz. Mudanya’mız bunu unutmaz.

Biz de unutmayacağız. Cumhur İttifakı olarak hem o Kapalı Pazar Yeri’nde hem de Mudanya’mızın birçok yerinde adını yaşatmak için tüm gücümüzle çalışacağız. Adını oraya vermeseler de tüm Mudanya’nın hafızasında Emir Ali USTA’nın ismi iyilikleriyle ve hizmetleriyle anılacak. Ancak kendileri o koltuktan indiklerinde tüm Mudanya onları sadece bu bu kavgacı ve kinci tavırlarıyla hatırlayacak.” dedi.