Bursa Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurul Kararı

Koronavirüs  salgınının seyri ve toplum sağlığı açısından oluşturduğu risk göz önünde bulundurularak Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu

Osmangazi, Yeni Parklar İle Nefes Alıyor

Bursa’nın Yeşiline Osmangazi Katkısı

Yıldırım Siyaset Akademisi'nin İlk Kursiyerlerine Sertifikaları Verildi

Yıldırım Belediyesi, sosyal medya platformları üzerinden gerçekleştirilen Siyaset Akademisi-Uluslararası İlişkiler Okulu, ilk mezunlarını verdi

Kardeş Belediye'den Yıldırım'a Ziyaret

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, kardeş şehri olan Bulgaristan’ın Belediye Başkanı Necmi Ali ve beraberindekileri ağırladı.

T2’de çalışmanın gecesi gündüzü yok

Raylı sistemi kentin kuzeyi ile buluşturacak T2 tramvay hattının T1 hattına entegrasyonu çalışmaları gece gündüz demeden aralıksız sürüyor.

Metro durakları enerji istasyonuna dönüyor

Bursa’da yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanarak enerji verimliliğini sağlamak için birbirinden farklı yatırımları devreye alan Büyükşehir Belediyesi

İNEGÖL BELEDİYESİ 2. ÖDÜLLÜ BİLGİ YARIŞMASI BAŞLIYOR

İnegöl Belediyesi Başkan Alper Taban ile dijitalleşme adına ciddi atılımlar gerçekleştirirken, herkesin hafta sonu evde kaldığı pandemi dönemini de sosyal medya etkinlikleri ile hareketlendirmeye devam ediyor.

Osmangazi’de Metruk Bina Temizliği

Osmangazi Belediyesi, İbrahimpaşa Mahallesi’nde can ve mal güvenliği açısından tehlike arz eden metruk binayı yıktı.

İnegöl Belediyesi çatı arasındaki kaçak yapıyı yıktı

Kaçak yapıyla mücadelede taviz vermeyen İnegöl Belediyesi, Cumhuriyet Mahallesinde tespit edilen çatı arasındaki kaçak yapıyı yıktı.

Bursa Nilüfer'de su kesintisi

NİLÜFER'DE SU KESİNTİSİ

Bursa Tabip Odası Çevre Ödülü Kirazlıyayla köylülerine

Bursa Tabip Odası, 14 Mart Tıp Haftası etkinlikleri kapsamında her yıl verdiği Çevre Ödülü’nü bu yıl Kirazlıyayla Yenişehir’e bağlı

KOLTUK DİKİŞ ELEMANI KURSUNDA EĞİTİM BAŞLADI

İnegöl Belediyesi’nin mobilya sanayisinde yaşanan dikiş elemanı açığına katkıda bulunmak ve iş arayan bayanlara yeni nitelikler kazandırarak istihdam edilmelerini sağlamak adına düzenlediği 192 saatlik Koltuk Dikiş Elemanı Kursu b

Yıldırım Müzik Akademisi Yasir'e Işık Oldu

Görme engelli Yasir Bülbül, Yıldırım Belediyesi Müzik Akademisi sayesinde 2 ay gibi kısa sürede org çalmayı öğrendi ve hayata yeniden bağlandı.

Müzeler eğitim üssü oluyor

Başkan Alinur Aktaş yaptığı açıklamada belediye müzelerinin günümüzde teknolojik unsurlarla donatılarak faaliyetlerini sürdürdüğünü ifade etti

OSMEK’te Tuvaller Göz Dolduruyor

Kanser Tedavisi Sonrası OSMEK İle Terapi

Nadir hastalık sahibi bireyler, yıllık hane gelirlerinin %30’unu tedaviye harcıyorlar 

Mutlu Olmak Sizi Nasıl Daha Sağlıklı Yapar?

Doğum Sonrası Depresyona Ne Sebep Olur?

Metabolizmanızı Güçlendirmenin 10 Kolay Yolu

Kahve’nin Metabolizmanıza Etkileri Neler?

Kilo vermek isteyenler için yaşam tarzı değişiklikleri

Boyun ve Omuzlarınızdaki Strese Bağlı Gerginliği Azaltmanın 5 Yolu

Tarihin en yıkıcı ve en ölümcül kasırgası

Samuel Colt Kimdir?

Dünya’daki insanlar tarafından yapılan en büyük yapı

İlk En Büyük Uzay Teleskobu

Rudolf Diesel Kimdir?

Dünyanın 5 Doğal Harikası

Orta Çağdan kalma tarihi eserleri ile ünlü şehir Dubrovnik

İzleyenler üzerinde etki bırakan en iyi psikolojik filmler

Tüm zamanların en iyi fantastik filmleri

Usta Oyuncu James McAvoy’un sevilen 5 filmi

Netflix’te izlenebilecek 10 popüler dizi

Efsane Aktör Samuel L. Jackson Filmleri

Polisiye Film Severlerin Mutlaka İzlemesi Gereken 5 Film

Tom Hanks’ın Yer Aldığı Sevilen Filmler

OSMANGAZİ BELEDİYESİ

BURSA BÖLGE

Osmangazi, Yeni Parklar İle Nefes Alıyor

Kışın Cildinizin Kurumasını Engellemek İçin 5 İpucu

Kışın Cildinizin Kurumasını Engellemek İçin 5 İpucu

Kışın Cildinizin Kurumasını Engellemek İçin 5 İpucu

1. Yıkadıktan hemen sonra nemlendirin

Yüzünüzü, ellerinizi veya vücudunuzu her yıkadığınızda cildinizi doğal yağlarından arındırırsınız. Bu yağlar nemi hapsetmeye yardımcı olduğundan, onları değiştirmek çok önemlidir. Bu nedenle, özellikle kış aylarında cildinizi her yıkadığınızda nemlendirici kullanmanız önemlidir.

2. Günlük güneş kremi uygulayın

Daha kısa kış günleri ve daha az güneş ışığı göz önüne alındığında, güneş kremini sabah rutininizden çıkarmak cazip gelebilir - ama tekrar düşünün. Kışın bile zararlı UV ışığı cildinizin nem bariyerini zorlayabilir ve bu da cilt sağlığını ve nemini korumak için hayati önem taşır.

3. Cilt bakımı rutininizi ayarlayın

Yüzünüzdeki cilt kuru kış havası nedeniyle özellikle hassas veya tahriş olmuş gibi görünüyorsa, cilt bakımı rutininizi şimdilik basitleştirmeyi düşünebilirsiniz. Serumlara, tonerlere ve diğer güzellik bakım türlerine iyi yanıt vermesi için cildinizin nem bariyerinin sağlıklı olması gerektiğini unutmayın.

Ayrıca cildiniz tahriş olmuşsa, koku ve alkol gibi bileşenlere karşı daha hassas olabilir. Bu, normalde yüzünüzde harika hissedecek ürünlerin tahriş edicilere dönüşebileceği anlamına gelir. Cilt bakımı rutininizi basit tutmaya çalışın. Sabahları sadece bir nemlendirici ve güneş kremi, geceleri ise nemlendiricili yumuşak bir temizleyici kullanmayı düşünün.

4. Bir nemlendirici kullanın

Nemlendiriciler, nemin havaya geri eklenmesine yardımcı olur, bu da özellikle kış aylarında iç mekan ısıtması arttığında yardımcı olabilir. Havada daha fazla nem olması, doğal bir nemlendirici ajan olarak hareket etmeye yardımcı olabilir bu da cilt kuruluğunu önleyebilir ve rahatlatabilir.

5. İçeriden nemlendirin

Cildinizi sağlıklı ve ışıltılı tutmanın bir başka önemli adımı da gün boyunca bol su içtiğinizden emin olmaktır. Yeterince sıvı almamak cildinizin görünümünü etkileyebilir ve ayrıca kurumaya daha yatkın hale getirebilir. İyi su tüketmenin yanı sıra, antioksidanlar ve omega-3 yağ asitleri bakımından yüksek yiyecekler yemeye odaklanmak isteyebilirsiniz.

Dilara Kaygısız / Mora Dergisi-İçerik Editörü