YILDIRIM BELEDİYESİ ENGELLERİ ORTADAN KALDIRIYOR

İŞARET DİLİ EĞİTİMLERİ BAŞLADI

Üniversite memnuniyet oranları yükseliyor

Öte yandan Kalite Koordinatörlüğü verilerine göre; ankete katılım sayısı 20 ay içerisinde 753’den 3693’e çıktı.

İGF Genel Başkanı Mesut Demir: “İnternet Yasası acilen çıkmalı”

İGF Genel Başkanı Mesut Demir DRT'ye konuk oldu

Bursa 112 Filosu Güçleniyor!

Sağlık Bakanlığı tarafından, Bursa İl Sağlık Müdürlüğü’ne 4’ü 4X4 olmak üzere 10 ambulans daha verildi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Avrupa’daki Türk gençlerle buluştu

Dijital medya okuryazarlığı, dijital faşizmin panzehiri

350 kişilik kar timi görev başında

350 kişilik kar timi görev başında

Gazeteci Aziz Bükey vefat etti

Bursa basınına uzun yıllardır hizmet veren, Bursa Gazeteciler Cemiyeti eski başkanı

2020’de 8,5 Km Yol Asfalt Ve Betonla Kaplandı

Pandemiye Rağmen 2020 Yılı Verimli Geçti

Evde nasıl yüz temizleme toniğini yapabilirim

Cilt Tipine Göre Tonik Seçimi Nasıl Yapılır

Elma sirkesi Cilde Faydalı mı ?

Kafein'in yan etkileri nelerdir

Hasar Görmüş Saçlar Nasıl Onarılır

Hamileyken Tüketmeniz Gereken 8 Yiyecek

Diş Macunuyla Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilirsiniz

Pusula hakkında merak edilenler

Yarımada Üzerinde Bulunan Tarihi Kale

Kenya’da Kadınların Şiddetten Kaçarak Kurduğu Bir Köy

Birçok Medeniyete Ev sahipliği Yapmış Olan Kaleler Şehri Mardin

İnançlarından Ötürü Yıllardır Temizlenmeyen Nehir

Antik Mısır'da mumyalama nasıl yapılırdı

Yerebatan Sarnıcı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Arkeoloji meraklılarının izleyebileceği en iyi film önerileri

Pilotluğa merakı olan herkesin izlemesi gereken harika bir film önerisi

Tarih filmleri kategorisinde yer alan en iyi tarih filmleri

Gerçek Bir Suç Öyküsüne Dayanan Netflix Mini Dizisi

Morgan Freeman’ın En İyi 20 Filmi Listesi

Birbirinden Harika Popüler Film Serileri

Başarılı ve Etkileyici Oyunculuğuyla Aamir Khan’ın En İyi 10 Filmi

HABER VİDEOSU

OSMANGAZİ BELEDİYESİ

BURSA BÖLGE

Küçük Şair Ve Ressamlara Ödülleri Takdim Edildi

İnegöl Belediyesi tarafından temizlik konusuna dikkat çekmek ve genç nesillerin bu konuya hassasiyetini arttırmak adına ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik düzenlenen resim ve şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere hediyeleri Belediye Başkanı Alper Taban tarafından takdim edildi.

Temizlik konusuna verdiği önemle bu alanda dikkat çekici farkındalık çalışmalarına imza atan İnegöl Belediyesi, genç neslin de temizlik hususuna dikkatini çekmek adına Haziran ayında bir çalışma başlatmıştı. “Temiz Şehrim, Temiz Geleceğim” sloganıyla ilkokul öğrenciler arasında resim, ortaokul öğrencileri arasında ise şiir yarışması yapıldı. Başvuruların alınıp alanında uzman jürinin değerlendirmesi sonucunda iki kategoride dereceye giren öğrenciler belirlendi. Resim Yarışmasında; Mehmet Akif Ersoy İlkokulu 3F sınıfı öğrencisi Filiz Rüştü 1’inci oldu. Ticaret Sanayi Odası İlkokulu 2B sınıfı öğrencisi Hüma Nur Hacılar 2’nci olurken, Doğa Koleji 1C sınıfı öğrencisi İlayda Bilgen Bilge ise 3’üncü oldu. Şiir Yarışmasında ise; Sezai Karakoç Ortaokulu 5F sınıfı öğrencisi Salih Çayır 1’inci oldu. Gaziosmanpaşa İmam Hatip Ortaokulu 8H sınıfı öğrencisi Aykut Çakıcı’nın 2’nciliği elde ettiği yarışmada, Erdem Beyazıt İmam Hatip Ortaokulu 7D sınıfı öğrencisi Kevser Kenar da 3’üncü oldu.

HEDİYELERİ BAŞKAN TABAN TAKDİM ETTİ

Dereceye giren öğrencilerin ilan edilmesinin ardından, 6 öğrenci aileleriyle birlikte bugün İnegöl Belediyesi’ne davet edildi. Belediye Başkanı Alper Taban, encümen salonunda yarışmada derece alan öğrencilerle buluştu. Başkan Taban, burada öğrenciler ve aileleriyle sohbet ederek öğrencilere hediyelerini takdim etti.

KİRLETTİĞİMİZİN FARKINA VARALIM

Ödül töreninde bir açıklama da yapan Başkan Alper Taban, temizlik konusuna vurgu yaptı. Taban, “İnegöl Belediyesi olarak çevremizin temiz tutulması, beraberinde bilinçli olmasa da kirlettiğimizin farkına varılması, konusunda etkinliklerle insanları farkına vardırmak istiyoruz. Çevreyi kirlettiğimizin farkına varmamız gerekiyor. Bunu fark ettiğimiz zaman, çocuklarımızın da ifade ettiği gibi aslında kendimizi düzelttiğimiz zaman çevre zaten bize her türlü güzellik ve imkanı sunuyor. Yeter ki tahribat oluşturmayalım veya çevremizi kirletmeyelim. Buna dikkat çekebilmek, farkındalık oluşturabilmek için elimizden gelen her şeyi ortaya koymaya devam ediyoruz. Aslında yaptığımız çalışma kontrollü bir çalışma. Yeri geliyor çocuklarımızı katıyoruz, yeri geliyor hanımefendileri, beyefendileri katıyoruz, STK’ları katıyoruz… Burada bir amacımız var, lütfen kirlettiğimizin farkına varalım ve kirletmeyen insanların safına geçelim” dedi.

DESTEK İSTİYORUZ

Çöp vergisinin evsel atıkların toplanması için alındığına vurgu yapan Taban, şöyle devam etti: “Her ne kadar temizlik konusu belediyemizin sorumluluğunda da olsa belediye temizlik yapan kurum da olsa kirletmek gibi bir hakkımız yok. Ben bazen şunu duyuyorum; Sayın Başkanım siz tabi ki temizleyeceksiniz, biz çöp vergisi veriyoruz. Doğrudur, ben de şunu söylüyorum evinizde eşiniz yerleri temizliyor diye siz evinizi kirletiyor musunuz? Çöpünüzü yere atıyor musunuz? Atmıyorsunuz. Bizim de sizden istediğimiz bu. Biz sizin evsel atıklarını almak için çöp vergisi alıyoruz. Sizin bizzat kirlettiklerinizi toplamak için değil. Dolayısıyla biz bu konuda destek istiyoruz. İnanın bu konuda zirveye çıkmak çok kolay. Bu konuda başarı elde etmek çok kolay. Sadece kirlettiğimizin farkına varmamız ve kirletmeyenlerin safına geçmemiz gerekiyor.”

YILSONUNA KADAR TÜM BİNALARA ÇÖP KUTULARI DAĞITILACAK

“Çevreyi kirletenlerle ilgili yılsonuna kadar müsamahalı süreç devam edecek ama inşallah yılsonu itibariyle hedefimiz şu; tüm evlerimize geri dönüşüm kutularını ulaştırmak ve her binanın kendine müstakil çöp konteynırlarını ulaştırmak istiyoruz. Hedefimiz yılsonu. Bunu tamamladığımız andan itibaren artık kesinlikle ve kesinlikle tüm vatandaşlarımızın bu noktada daha dikkatli şekilde süreci götürmesini isteyeceğiz. Bugün de uyarıyoruz, işlem yapıyoruz, ceza kesiyoruz ama bundan sonra hiçbir mazeret kalmayacağını ifade etmek istiyorum.”

YARIŞMAYA KATILAN HER ÖĞRENCİ BİZİM İÇİN DEĞERLİ

“Yaptığımız bu yarışma da temizlik konusunda bir farkındalık çalışmasıydı. Ben biliyorum ki çocuklarımızın hayal dünyası çok büyük. Gerçekten onların hayal dünyasından dillerine dökülen ya da elleriyle resmettikleri tablolar bunlar. Yarışmaya katılan her evladımız bizim için bu cesaretinden dolayı gerçekten bu işin birincisi ama bir de fiziki olarak yapılan çalışma neticesinde jüri üyelerimiz kategorilere göre dereceye giren öğrencilerimizi belirlediler. Temiz Şehrim, Benim Geleceğim resim ve şiir yarışmamız 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında yapılmıştı. Her kategoride ilk 3 isim ödül almaya hak kazandı. Resim kategorisinde Mehmet Akif Ersoy İlkokulu 3F sınıfı öğrencisi Filiz Rüştü 1’inci oldu. Ticaret Sanayi Odası İlkokulu 2B sınıfı öğrencisi Hüma Nur Hacılar 2’nci, Doğa Koleji 1C sınıfı öğrencisi İlayda Bilgen Bilge de 3’üncü oldu. Şiir kategorisinde ise; Sezai Karakoç Ortaokulu 5F sınıfı öğrencisi Salih Çayır 1’inci oldu. Gaziosmanpaşa İmam Hatip Ortaokulu 8H sınıfı öğrencisi Aykut Çakıcı 2’nci ve Erdem Beyazıt İmam Hatip Ortaokulu 7D sınıfı öğrencisi Kevser Kenar da 3’üncü oldu. Tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Bizler bu bilincin oluşturulmasında öğrencilerimizden, çocuklarımızdan sürekli istifade etmeye devam edeceğiz. Duyarlı insanlarımızı da yanımıza alarak bu konuda bilinci ve farkındalığı eksik olan vatandaşlarımıza bunu duyuracağız. Herkesin bu şehirde kirletmeden, temiz şekilde, gurur duyarak yaşamasını hayal ediyoruz.”