Yeni istasyonda çalışmalar hızlandı

Acemler ve Nilüfer istasyonları arasına yaptırdığı Bursaray’ın 39’uncu istasyonunda çalışmalar hızlandı.

Son 24 saatte korona virüsten 346 kişi hayatını kaybetti

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 346 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, 61 bin 28 yeni vaka sayısının olduğunu açıkladı.

İL VE İLÇELERİMİZDE AKŞAM HAVA DURUMU

Bölge genelinin parçalı ve çok bulutlu, Eskişehir ve Kütahya'nın kuzey kesimleri, Bilecik il geneli ve Bursa'nın iç ve güney kesimlerinin yarın öğle saatlerinden sonra kısa süreli hafif sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geç

Bursalı çocukların 10 resmi Tataristan'a gönderiliyor

Bütün Kadınlar KADES'i İndirsin

Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan, Bütün Kadınlar KADES'i indirsin başlıklı köşe yazısında KADES Uygulamasının önemine vurgu yaptı. Ahmet Hakan'ın yazışı şu şekilde

Bursa’da tır faciası

Bursa’nın Orhangazi ilçesinde kontrolden çıkan tır, aynı yönde seyir halinde olan otomobilin üzerine devrildi.

Çocuklar gelenekleri resmetti

- Bu yıl Tataristan’ın Kazan Kenti organizasyonuyla çevrimiçi olarak yapılacak Dünya Tarihi Kentler Birliği

Bursa'da askeri köpek eğiticileri tatbikat yaptı

Milli Savunma Bakanlığı, sosyal medya hesabından Bursa'daki Askeri Veteriner Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı'nda 41. dönem askeri köpek eğitici ve kullanıcısı personelin eğitimini paylaştı.

KIRSAL MAHALLE ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın ve Meclis üyeleri ile birlikte, 16 Ekim 2020 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan 7254 Sayılı Torba Yasa

YILDIRIM’DA İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ

Yıldırım Belediyesi, iş arayan vatandaşlar ile firmalar arasında köprü vazifesi görerek, istihdama katkı sağlamaya devam ediyor.

Osmangazi’deki Camilerde Ramazan Temizliği

Osmangazi Belediyesi, Ramazan ayı dolayısıyla ilçedeki camilerde detaylı temizlik ve dezenfeksiyon çalışması yürütüyor.

Bursa’daki kadın cinayetinden saniye saniye görüntüler

Bursa’da ayrılmak üzere olduğu eşini parkın ortasında öldürdükten sonra elinde silahla kaçan zanlı polisi saatlerce peşinden koşturdu.

UTEK’DE EFE DÖNEMİ

UTEK “Uzay Havacılık ve Teknoloji Kulübü” üçüncü olağan genel kurulunda başkanlığa M. Orhan Efe seçildi.

Dündar: “Osmangazi’de Sofralar Ayrı, Gönüller Bir

Osmangazi’den 5 Noktada Sıcak İftarlık Dağıtımı

Bursa’da "pes dedirten" görüntü

Bursa’nın Osmangazi ilçesine bağlı İstiklal mahallesinde kimliği belirlenemeyen 5 genç oyun parkına zarar verdi.

Saç Nasıl Güçlendirilir?

Diş Anksiyetesinin Belirtileri

Göz Seğirmesi Neden Olur?

Ağladığımızda Gözlerimiz Neden Yanıyor ve Gözyaşı Nedir?

Erkeklerde Depresyonun Belirtileri Nelerdir?

Telefonunuzu Koyu Mod’da Kullanmanın Göz Sağlığı İçin Faydaları

Erken Yaşlanmayı En Aza İndiren İpuçları

Avcı takımyıldızında bulunan karanlık bulutsu

Norveç-Svalbard

Sonsuz maymun teoremi nedir?

En Büyük Deniz Felaketlerinden Biri

Uzaya Gönderilen İlk İnsan

Halley kuyruklu yıldızı

Pakistan’ın ulusal anıt ve miras müzesi

Netflix’in Better than Us Dizisi Konusu

Son Yıllarda Popüler Olan Polisiye Filmleri

Gerçek  Olamaz filminin dünya prömiyeri 43. Moskova Uluslararası Film Festivali’nde yapılacak

The Simpsonlar Dizisi Hakkında Bilgiler

Mutlaka İzlenmesi Gereken 12 Gençlik Dizi ve Filmleri

Dylan O'Brien’nin Baş Rolde Olduğu Film

Usta Oyuncu Haluk Bilginer’in Rol Aldığı Bazı Filmler

OSMANGAZİ BELEDİYESİ

BURSA BÖLGE

Dündar: “Osmangazi’de Sofralar Ayrı, Gönüller Bir

Malatya Yeşilyurt'a Şahintepesi Macera Parkı yapılacak

Yeşilyurt Belediyesi Emanet Çarşısı-Doğal Ürünler Pazarı toplantı salonunda gerçekleşen imza töreninde konuşan FKA Genel Sekreteri

Yeşilyurt Belediyesi Emanet Çarşısı-Doğal Ürünler Pazarı toplantı salonunda gerçekleşen imza töreninde konuşan FKA Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu, “Fırat Kalkınma Ajansı olarak turizm projeleriyle bölgemizin refah seviyesini artırmaya ve gelir seviyesini yükseltmeye yönelik faaliyetlerimize ara vermeden devam ettiklerini söyledi.

Doğal ve kültürel güzelliklere sahip bölgelerimizin turizm alt yapılarını ortaya çıkarmaya ve markalaşmalarına destek olmaya çalıştıklarını ifade eden Yoğunlu, "Yeşilyurt’umuzun tarihi bölgelerinden Kadim Çırmıhtı’nın en güzel bölgelerinden olan Şahintepesi’nde oldukça geniş kapsamlı, bir çok doğa ve ekstrem oyunlarının yanı sıra farklı hizmet alanlarıyla bölgenin cazibesini artıracak ‘Şahintepesi Macera Parkı ve Sosyal Tesisleri’ projesi uygulanacak. Yeşilyurt Belediyesi ve Sayın Başkanımızla uyumlu ve güzel çalışmalar yapıyoruz. Yeşilyurt Belediyemiz özellikle Çırmıhtı bölgesinde çok başarılı işler yürütüyor, restorasyon projelerine destek sağladık. 2020 yılında Kiltepe bölgesinde hemşerilerimize sosyal, kültürel ve eğitim hizmetlerinin ulaşmasını sağlayan Kiltepe Kadın Meslek Kurs Edindirme Merkezine gerekli desteği sağladık. Belediyemizle 2021 yılında da aynı şekilde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Belediye Başkanımıza kentimize ve ilçemize yaptığı güzel hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ise,Çırmıhtı bölgesinin doğal ve tarihi zenginliklerini farklı hizmet alanlarıyla tanıtmayı hedefleyen ‘Şahintepesi Macera Parkı ve Sosyal Tesisleri’ projesine katkı sunan Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreterliği'ne teşekkürlerini sunan projenin Turizm ve Sanayinin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında başarılı bulunmasından memnuniyet duyduklarını söyledi.
Şahintepesi’ndeki 37 dönüm alan üzerinde yapımı tüm hızıyla devam eden ‘Şahintepesi Macera Parkı ve Sosyal Tesisleri’ projesinin Yeşilyurt’un turizm potansiyelinin hareketlenmesine önemli katkılar sunacağını ifade eden Çınar,   bölgeye örneklik teşkil edecek projenin  Yeşilyurt’umuzun vizyonel gelişim seviyesine artı değerler katacağını kaydetti. Başarılı bulunan 18 proje arasında yer alan bu dev yatırımımız sayesinde, kentimiz ve ilçemizin turizm alt yapısının daha sağlam hale gelmesi ve turizm gelirlerinin artırılmasına ciddi destekler sağlamış olacağız. Projemiz içerisinde, her yaştan vatandaşımızın faydalanabileceği lokanta ve kafeteryanın yanı sıra 50 farklı oyun grubunu içerisine alan 28 oyunlu dört ip macera parkuru, serbest düşüş parkuru, 15 oyunlu ağ macera parkuru, dev salıncak, tubby slide, trambolin, tırmanma duvarları ile çocuk oyun alanları ve sosyal donatılar yer alacaktır. Bölgemizde eşsi benzeri olmayan, bir çok farklı fonksiyonel alanlara sahip güzel bir macera alanını Yeşilyurt’umuza kazandıracağız. Adrenalin tutkunlarının yoğun ilgi gösterecekleri alanlara sahip tesislerimizde yöresel lezzetlerimizin tanıtım ve satış mekanlarını da kuracağız. Bölgemizi bir bütün halinde geliştirip büyütüyoruz.Yeşilyurt Kentsel Tasarım ve Lezzet Vadisi projelerimizin çatısı altında restorasyon ve dönüşüm yatırımlarımızdan müzelerimize, kaldırım ve meydan düzenlemelerinden sokak ve cephe sağlıklaştırma projelerimize kadar bir çok farklı uygulamayla tarihi bölgelerimizin cazibesini artırmaktayız. Kentimizin sosyo-ekonomik hayatına çok ciddi katkılar sunacak olan özel projelerimizle tarihi bölgelerimizde ki yeni yaşam alanlarımızı teker teker hizmete sunuyoruz. Bugün atacağımız imzalarla da projelerimize çok güzel destekler almış olacağız. İlçemizin gelişim düzeyine katkı sunan bu tür yatırımlarımızın hayata geçme noktasında desteklerini esirgemeyen Fırat Kalkınma Ajansına şahsım ve hemşehrilerim adına teşekkürlerimi sunuyorum" şeklinde konuştu.
FKA’nın destekleriyle Yeşilyurt’un gelişimine katkılar sunan birçok projeyi hizmete sunduklarını vurgulayan Çınar, “ Kentimizdeki gerek kamu ve kurumlar olsun gerekse de sivil toplum kuruluşları ve meslek örgütleriyle işbirliği halinde hayata geçirdiğimiz projelerle, ilçemizin daha parlak ve modern bir geleceğe sahip olması noktasında ciddi adımlar atıyoruz. Fırat Kalkınma Ajansı ile ortaklaşa ve işbirliği halinde yaptığımız çalışma neticesinde bugüne kadar bölgemizin sosyal, kültürel, eğitim ve sportif yönden gelişmesine ışık tutacak çok sayıda yatırımı bölgemize kazandırdık. 2018 Yılı Turizm ve Endüstriyel Gelişme Mali Destek Programı kapsamında Lezzet Caddesindeki bulunan iki adet tescilli tarihi evlerimizin restorasyon projesi ile 2020 yılı Sosyal Geliştirmeyi Destekleme Programı kapsamında, Kiltepe Kadın Meslek Eğitim Merkezi ve Yaşam Alanı projelerimize Fırat Kalkınma Ajansı tarafından önemli katkılar sağlanmıştır. Bundan sonrada işbirliğimizi daha da güçlendirip, Yeşilyurt’umuzun marka değerine katkı sunacak yatırımlarımızın gerçeğe dönüşmesinde birlikte çalışmaya ve hizmet üretmeye devam edeceğiz” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Çınar ile Yoğunlu, hazırlanan sözleşmeyi imzaladılar.