Maysan Mando AR-GE çalışmalarında Türkiye´nin vitrinine çıktı
Türkiye´nin ilk ve en büyük amortisör üreticisi Maysan Mando, AR-GE odaklı yenilikçi çalışmalarının meyvelerini almaya devam ediyor.
Tarih: 10.1.2019 11:10:41

Türkiye´nin ilk ve en büyük amortisör üreticisi olan, orijinal ürün kanalı OEM´de onlarca dünya markasına hizmet veren Maysan Mando, büyük önem verdiği AR-GE çalışmalarıyla sektörde ön plana çıkmaya devam ediyor.

 

Maysan Mando, Türkiye İhracatçılar Meclisi´nin her yıl açıkladığı “TİM 1000 – İlk 1000 İhracatçı Firma” listesi kapsamında Turkishtime tarafından hazırlanan, “Türkiye´nin En Çok AR-GE Harcaması Yapan Şirketleri” araştırmasında, adından övgüyle söz ettirdi.

 

İlgili araştırma listesinde Maysan Mando, “AR-GE Merkezinde Yürütülen Proje Sayısına Göre” yürüttüğü 156 proje ile bu kategoride Türkiye´nin ilk 10 şirketi arasında gösterildi.

 

Gurur kaynağı

 

Kurulduğu günden bu yana, her yıl ürün geliştirme tarafında mevcut bütçesinden ciddi bir payı AR-GE´ye ayıran Maysan Mando, bu alanda yaptığı etkin çalışmaların karşılığında Türkiye´nin önde gelen şirketleri arasına adını yazdırmaktan dolayı büyük gurur yaşadı.

 

Maysan Mando AR-GE Merkezi´nin, küresel müşteri taleplerine en iyi şekilde yanıt verecek yenilikçi ve katma değerli ürünler üretilmesi hedefiyle çalışmalarını sürdürdüğünü belirtenMaysan Mando AR-GE Departman Müdürü Cem Güneri, ilgili listede şirket olarak yer aldıkları için büyük bir gurur yaşadıklarını belirtti.

 

İnovatif düşünce ile ilerlemeye devam edeceğiz

 

Maysan Mando olarak, AR-GE ve tasarım odaklı sürdürülebilir faaliyetlere tüm hızıyla devam edeceklerini aktaran Güneri, “Şirketimiz, Mando´nun tüm dünyadaki fabrikaları dikkate alındığında, ticari grup amortisör tasarımı ve üretimi konusunda, know-how´ını geliştirmiş en yetkin fabrika özelliğindedir. Bu doğrultuda özellikle, patent ve çalışan sayısında artış sağlayarak, Türkiye´deki ilk 10 AR-GE Merkezi arasında yer alma hedefiyle çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürüyoruz. Geliştirdiğimiz ürünler; tasarım, dayanıklılık, kalite ve verimliliközellikleriyle ön plana çıkmaktadır. “Türkiye´nin En Çok AR-GE Harcaması Yapan Şirketleri” araştırmasında şirketimizin de adının yer alması, AR-GE öncelikli üretim anlayışıyla yaptığımız çalışmaların güzel bir karşılığı oldu. AR-GE alanındaki çalışmalarımız artarak devam edecek” ifadelerini kullandı.

Kaynak:

GELECEĞİN MÜHENDİSLERİ ELEKTRİKLİ ARAÇ TASARLADILAR
GELECEĞİN MÜHENDİSLERİ ELEKTRİKLİ ARAÇ TASARLADILAR
Evliya Çelebi İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, ASIM 2023 isimli elektrikli araç tasarladı
BURSALI GENÇLERİN AVRUPA BAŞARISI
BURSALI GENÇLERİN AVRUPA BAŞARISI
Avrupa Birliği Erasmus Plus projeleri kapsamında Bursa´dan dört genç proje yazma eğitimi alacaklar.
TÜRKİYE´NİN ROBOTLARI BURSA´DA YARIŞIYOR
TÜRKİYE´NİN ROBOTLARI BURSA´DA YARIŞIYOR
Özel Bursa Kültür Okulları´nın ‘Dijital Gelecekte İyi İnsan´ sloganıyla bu yıl ikincisini düzenlediği Robolution Robot Yarışması başladı.
SANAL DÜNYANIN GERÇEK TEHDİTLERİNDEN KURTULUN
SANAL DÜNYANIN GERÇEK TEHDİTLERİNDEN KURTULUN
Bursa İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Osmangazi Sağlıklı Hayat Merkezindeki Teknoloji Bağımlılığıyla Mücadele Birimi, internet, tablet, oyun, telefon ve bilgisayar bağımlılarına destek vererek teknoloji bağımlılığından kurtulmalarına yardımcı oluyor.
TÜRKİYE´NİN İLK SİMÜLASYON SAVAŞLARINDA MART AYI ELEMELERİ TAMAMLANDI
TÜRKİYE´NİN İLK SİMÜLASYON SAVAŞLARINDA MART AYI ELEMELERİ TAMAMLANDI
Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Tıp Fakültesi İyi Hekimlik Uygulamaları ve Simülasyon Merkezi (USİM) tarafından Türkiye´de ilk kez gerçekleştirilen USİM-WARS (Simülasyon Savaşları) yarışmasının Mart ayı elemeleri gerçekleştirildi.
HAFTADA 500 DOLAR KAZANDIRAN ARABA YARIŞI
HAFTADA 500 DOLAR KAZANDIRAN ARABA YARIŞI
Yerli oyun firmalarının başarılı çalışmalarına her gün bir yenisi daha ekleniyor. GreenGate tarafından Türk yazılımcılarla birlikte geliştirilen "Racing Heroes Multiplayer", oyun severlere heyecan dolu bir yarış deneyimi sunuyor. Oyun, yarışlar sonucunda ilk 10´a girmeyi başaran yarışmacılara 500 Dolar para ödülü veriyor.
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
KEŞFET / EXPLORE
E Dergi Yıl 4 Sayı 43

/resimler/2019-2/21/1604285033937.jpg

BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ? -Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur. (Ya bi kez griptim hesapladım 120 kez hapşırmışım demek ki kalbim 1 dakika durmuş o gün) -Eiffel kulesinin tepesine çıkana kadar

İlginç Bilgiler