Maysan Mando AR-GE çalışmalarında Türkiye´nin vitrinine çıktı
Türkiye´nin ilk ve en büyük amortisör üreticisi Maysan Mando, AR-GE odaklı yenilikçi çalışmalarının meyvelerini almaya devam ediyor.
Tarih: 10.1.2019 11:10:41

Türkiye´nin ilk ve en büyük amortisör üreticisi olan, orijinal ürün kanalı OEM´de onlarca dünya markasına hizmet veren Maysan Mando, büyük önem verdiği AR-GE çalışmalarıyla sektörde ön plana çıkmaya devam ediyor.

 

Maysan Mando, Türkiye İhracatçılar Meclisi´nin her yıl açıkladığı “TİM 1000 – İlk 1000 İhracatçı Firma” listesi kapsamında Turkishtime tarafından hazırlanan, “Türkiye´nin En Çok AR-GE Harcaması Yapan Şirketleri” araştırmasında, adından övgüyle söz ettirdi.

 

İlgili araştırma listesinde Maysan Mando, “AR-GE Merkezinde Yürütülen Proje Sayısına Göre” yürüttüğü 156 proje ile bu kategoride Türkiye´nin ilk 10 şirketi arasında gösterildi.

 

Gurur kaynağı

 

Kurulduğu günden bu yana, her yıl ürün geliştirme tarafında mevcut bütçesinden ciddi bir payı AR-GE´ye ayıran Maysan Mando, bu alanda yaptığı etkin çalışmaların karşılığında Türkiye´nin önde gelen şirketleri arasına adını yazdırmaktan dolayı büyük gurur yaşadı.

 

Maysan Mando AR-GE Merkezi´nin, küresel müşteri taleplerine en iyi şekilde yanıt verecek yenilikçi ve katma değerli ürünler üretilmesi hedefiyle çalışmalarını sürdürdüğünü belirtenMaysan Mando AR-GE Departman Müdürü Cem Güneri, ilgili listede şirket olarak yer aldıkları için büyük bir gurur yaşadıklarını belirtti.

 

İnovatif düşünce ile ilerlemeye devam edeceğiz

 

Maysan Mando olarak, AR-GE ve tasarım odaklı sürdürülebilir faaliyetlere tüm hızıyla devam edeceklerini aktaran Güneri, “Şirketimiz, Mando´nun tüm dünyadaki fabrikaları dikkate alındığında, ticari grup amortisör tasarımı ve üretimi konusunda, know-how´ını geliştirmiş en yetkin fabrika özelliğindedir. Bu doğrultuda özellikle, patent ve çalışan sayısında artış sağlayarak, Türkiye´deki ilk 10 AR-GE Merkezi arasında yer alma hedefiyle çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürüyoruz. Geliştirdiğimiz ürünler; tasarım, dayanıklılık, kalite ve verimliliközellikleriyle ön plana çıkmaktadır. “Türkiye´nin En Çok AR-GE Harcaması Yapan Şirketleri” araştırmasında şirketimizin de adının yer alması, AR-GE öncelikli üretim anlayışıyla yaptığımız çalışmaların güzel bir karşılığı oldu. AR-GE alanındaki çalışmalarımız artarak devam edecek” ifadelerini kullandı.

Kaynak:

E Dergi Yıl 4 Sayı 42

/resimler/2019-1/8/1618389474504.jpg