SEYAHAT

MAVİ BAYRAKTA DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜ TÜRKİYE’NİN ÖDÜLLÜ PLAJ SAYISI 486 OLDU

Toplumu Değiştirmeyi Hedefleyen Adam: Aamir Khan

MAGAZİN

Sibel Bilgiç ‘den muhteşem dönüş!

Hat Sanatı Dünyaya Tanıtılacak

Mevsimlik tarım işçilerine mobil sağlık hizmeti

Bursa’da hizmete giren mobil sağlık muayene araçları, başta mevsimlik tarım işçileri olmak üzere kırsalda yaşayan vatandaşlar ve göçmenlerin temel sağlık hizmetlerinin karşılanması için faaliyetlerine başladı.

Bursa'da hizmete giren mobil sağlık muayene araçları, başta mevsimlik tarım işçileri olmak üzere kırsalda yaşayan vatandaşlar ve göçmenlerin temel sağlık hizmetlerinin karşılanması için faaliyetlerine başladı.

Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) ve Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü iş birliğiyle hazırlanarak, Avrupa Sivil Koruma ve İnsani Yardım Genel Müdürlüğü'nün destekleriyle hayata geçirilen proje kapsamında mobil sağlık muayene araçları Bursa'ya gönderildi. Araçlar başta mevsimlik tarım işçileri olmak üzere kırsalda yaşayan vatandaşlar ve göçmenlerin, temel sağlık ve koruma hizmetlerine erişimlerini arttırmak için faaliyetlerine başladı.

Bursa'da uygulamaya konulan proje hakkında açıklama yapan Bursa İl Sağlık Uzm. Dr. Halim Ömer Kaşıkcı, mevsimlik tarım işçilerinin ailelerini de kapsayan bu çalışmanın toplum sağlığını korumaya da önemli katkılar sağladığını söyledi. Korona virüsle mücadele döneminde böyle bir çalışmanın olmasının süreç açısından önemine dikkat çeken Uzm. Dr. Kaşıkcı “Mevsimlik tarım işçilerimizin, kırsalda yaşayan vatandaşlarımızın ve göçmenlerin fiziksel, ruhsal ve sosyal olarak tam bir iyilik halinde olmalarını sağlamak için önemli bir çalışmadır” dedi. İHA