Bursa Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurul Kararı

Koronavirüs  salgınının seyri ve toplum sağlığı açısından oluşturduğu risk göz önünde bulundurularak Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu

Osmangazi, Yeni Parklar İle Nefes Alıyor

Bursa’nın Yeşiline Osmangazi Katkısı

Yıldırım Siyaset Akademisi'nin İlk Kursiyerlerine Sertifikaları Verildi

Yıldırım Belediyesi, sosyal medya platformları üzerinden gerçekleştirilen Siyaset Akademisi-Uluslararası İlişkiler Okulu, ilk mezunlarını verdi

Kardeş Belediye'den Yıldırım'a Ziyaret

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, kardeş şehri olan Bulgaristan’ın Belediye Başkanı Necmi Ali ve beraberindekileri ağırladı.

T2’de çalışmanın gecesi gündüzü yok

Raylı sistemi kentin kuzeyi ile buluşturacak T2 tramvay hattının T1 hattına entegrasyonu çalışmaları gece gündüz demeden aralıksız sürüyor.

Metro durakları enerji istasyonuna dönüyor

Bursa’da yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanarak enerji verimliliğini sağlamak için birbirinden farklı yatırımları devreye alan Büyükşehir Belediyesi

İNEGÖL BELEDİYESİ 2. ÖDÜLLÜ BİLGİ YARIŞMASI BAŞLIYOR

İnegöl Belediyesi Başkan Alper Taban ile dijitalleşme adına ciddi atılımlar gerçekleştirirken, herkesin hafta sonu evde kaldığı pandemi dönemini de sosyal medya etkinlikleri ile hareketlendirmeye devam ediyor.

Osmangazi’de Metruk Bina Temizliği

Osmangazi Belediyesi, İbrahimpaşa Mahallesi’nde can ve mal güvenliği açısından tehlike arz eden metruk binayı yıktı.

İnegöl Belediyesi çatı arasındaki kaçak yapıyı yıktı

Kaçak yapıyla mücadelede taviz vermeyen İnegöl Belediyesi, Cumhuriyet Mahallesinde tespit edilen çatı arasındaki kaçak yapıyı yıktı.

Bursa Nilüfer'de su kesintisi

NİLÜFER'DE SU KESİNTİSİ

Bursa Tabip Odası Çevre Ödülü Kirazlıyayla köylülerine

Bursa Tabip Odası, 14 Mart Tıp Haftası etkinlikleri kapsamında her yıl verdiği Çevre Ödülü’nü bu yıl Kirazlıyayla Yenişehir’e bağlı

KOLTUK DİKİŞ ELEMANI KURSUNDA EĞİTİM BAŞLADI

İnegöl Belediyesi’nin mobilya sanayisinde yaşanan dikiş elemanı açığına katkıda bulunmak ve iş arayan bayanlara yeni nitelikler kazandırarak istihdam edilmelerini sağlamak adına düzenlediği 192 saatlik Koltuk Dikiş Elemanı Kursu b

Yıldırım Müzik Akademisi Yasir'e Işık Oldu

Görme engelli Yasir Bülbül, Yıldırım Belediyesi Müzik Akademisi sayesinde 2 ay gibi kısa sürede org çalmayı öğrendi ve hayata yeniden bağlandı.

Müzeler eğitim üssü oluyor

Başkan Alinur Aktaş yaptığı açıklamada belediye müzelerinin günümüzde teknolojik unsurlarla donatılarak faaliyetlerini sürdürdüğünü ifade etti

OSMEK’te Tuvaller Göz Dolduruyor

Kanser Tedavisi Sonrası OSMEK İle Terapi

Nadir hastalık sahibi bireyler, yıllık hane gelirlerinin %30’unu tedaviye harcıyorlar 

Mutlu Olmak Sizi Nasıl Daha Sağlıklı Yapar?

Doğum Sonrası Depresyona Ne Sebep Olur?

Metabolizmanızı Güçlendirmenin 10 Kolay Yolu

Kahve’nin Metabolizmanıza Etkileri Neler?

Kilo vermek isteyenler için yaşam tarzı değişiklikleri

Boyun ve Omuzlarınızdaki Strese Bağlı Gerginliği Azaltmanın 5 Yolu

Tarihin en yıkıcı ve en ölümcül kasırgası

Samuel Colt Kimdir?

Dünya’daki insanlar tarafından yapılan en büyük yapı

İlk En Büyük Uzay Teleskobu

Rudolf Diesel Kimdir?

Dünyanın 5 Doğal Harikası

Orta Çağdan kalma tarihi eserleri ile ünlü şehir Dubrovnik

İzleyenler üzerinde etki bırakan en iyi psikolojik filmler

Tüm zamanların en iyi fantastik filmleri

Usta Oyuncu James McAvoy’un sevilen 5 filmi

Netflix’te izlenebilecek 10 popüler dizi

Efsane Aktör Samuel L. Jackson Filmleri

Polisiye Film Severlerin Mutlaka İzlemesi Gereken 5 Film

Tom Hanks’ın Yer Aldığı Sevilen Filmler

OSMANGAZİ BELEDİYESİ

BURSA BÖLGE

Osmangazi, Yeni Parklar İle Nefes Alıyor

Motivasyon filmleri arasında izleyebileceğiniz en iyi 10 motivasyon filmi

motivasyon filmleri sevenler için birbirinden harika motivasyon filmleri

Motivasyon filmleri severler için hazırladığımız en iyi 10 motivasyon filmi sizlerler 

1.Umudunu Kaybetme

Chris Gander çok iyi bir babadır, şu sıralar işlerinde sorun yaşamaktadır ve karısıyla da arası açıktır. Eşi Chris’in işlerindeki sıkıntılara daha fazla dayanamayacağını söyleyerek Chris’i ve oğulları Christoper’ı terk eder. Karısının gitmesiyle yıkılan Chris bir de ev sahibinden darbe yiyerek baba oğlu evden atar, artık ayakta duracak gücü kalmayan Chris oğlunun sevgisi ve ona güveni sayesinde yeniden ayağa kalkma gücünü kendinde bulur. Muhteşem bir baba oğul hikayesi izleyeceksiniz, tüm zorluklara rağmen yaşam mücadelesi veren iki birey.

Oyuncular: Will Smith, Thandie Newton, Jaden Smith

Yönetmen: Gabriele Muccino

2. Ölü Ozanlar Derneği

1959 yılında geçen film, John Keating adlı çok başarılı ve bir o kadar da farklı olan edebiyat öğretmeninin çok disiplinli bir erkek okulu olan Welton Academy'de öğretmenlik yapmaya geldiğinde başlar. Bay Keating, çoğu baskı altında olan öğrencileri edebiyat ve şiirin bambaşka dünyasıyla tanıştırır. Onlara özgürlüğü, hayatı yeniden anlamayı, dünyaya farklı açılardan bakmayı öğretir. Ancak Welton Akademisinin felsefesine tam örtüşmeyen bu ders anlatımı akademi yönetimi tarafından da gözden kaçmayacaktır.

Oyuncular: Robin Williams, Ethan Hawke, Robert Sean Leonard

Yönetmen: Peter Weir

3. The Boy Who Harnessed the Wind

William, 13 yaşında bir çocuktur maddi imkansızlıklardan ötürü okuldan atılmıştır. Okuldan atılması öğrenme isteğine engel olmamıştır geceleri gizlice kütüphaneye gidip bir şeyler öğrenmeye çalışmıştır. Yine bir gün gizlice gittiği kütüphanede fen kitabını karıştırırken yaşadığı yerdeki kıtlığa son bulacak bir yenilik bulur. Bir rüzgar jeneratörü yaparak tüm köyü kıtlıktan kurtarmak ister. Film tamamen gerçek bir hikayeden oluşmaktadır.

Oyuncular: Maxwell Simba, Chiwetel Ejiofor, Aïssa Maïga

Yönetmen: ABD, Malavi, Fransa, İngiltere

4. Can Dostum

Will Hunting Massachuset üniversitesinde çalışan bir hademedir. Aynı zamanda çok zeki ve öğrenmeyi seven biridir. En yakın çocukluk arkadaşları ile birlikte zaman zaman mahalledeki diğer genç gruplar ile kavga ederler. Bu yüzden başı kanunla derttedir ve son yaptığı kavgadan dolayı hapise gönderilir. Daha önce Will'in yeteneğini fark edip araştıran üniversite profesörü bir şartla Will'e kefil olup hapishaneden çıkarılmasını sağlar. Tek şart Will'in bir terapist tarafından tedavi edilip içindeki öfkenin dindirilp iyileşmesini sağlamaktır. Will terapist Robin Williams ile birlikte hayatını yeniden yönlendirmeye başlayacak, en yakın arkadaşı Ben Affleck ve yeni tanıştığı kız arkadaşı bu konuda ona destek olacaklardır.

Oyuncular: Robin Williams, Matt Damon, Ben Affleck, Stellan Skarsgård, Casey Affleck

Yönetmen: Gus Van Sant

5. The Walk

Film, 24 yaşındaki Fransız yüksek tel sanatçısı Philippe Petit'in 7 Ağustos 1974'te Dünya Ticaret Merkezi'nin İkiz Kuleleri arasındaki yürüyüşünün hikâyesine dayanıyor.

Oyuncular: Joseph Gordon-Levitt, Ben Kingsley, Charlotte Le Bon, James Badge Dale

Yönetmen: Robert Zemeckis

6. Malcolm X

Film, Afrikalı-Amerikalı aktivist olan Malcolm siyahi vatandaşların çektikleri zorluklardan şikayetçidir kendi de bir siyahi olan Malcolm hapishaneden çıkmasının ardından bu insanların hayatını biraz da olsa değiştirmiştir. Malcolm X gerçek bir hikayeye dayanmaktadır.

Oyuncular: Nelson Mandela, Denzel Washington, Albert Hall

Yönetmen: Spike Lee

7. 3 İdiots

Film Hindistan'ın en iyi mühendislik okulundaki üç arkadaşın dostluklarını ve hayatını anlatırken eğitim sistemini eleştirmektedir.

Oyuncular: Aamir Khan, Madhavan, Kareena Kapoor

Yönetmen: Rajkumar Hirani

8. Esaretin Bedeli

Film, kendisini aldatan karsını ve onun sevgilisini öldüren bir adamanın hapishaneye girdikten sonra yaşadığı olayları konu ediniyor.

Oyuncular: Tim Robbins, Morgan Freeman, Bob Gunton

Yönetmen: Frank Darabont

9. Forrest Gump

Forrest otobüs durağında beklerken, kendisiyle aynı bankta oturan yabancılara hayat hikayesini anlatmaya başlar. Hikayesi, Forrest henüz bir çocukken kambur olan sırtını düzeltmek için taktığı ve diğer çocukların zorbalık yapmalarına neden olan bacak aparatlarını anlatmasıyla başlar.

Oyuncular: Tom Hanks, Robin Wright Penn, Gary Sinise, Mykelti Williamson, Sally Field

Yönetmen: Robert Zemeckis

10. Whiplash

Andrew Neiman, New York'ta bulunan ünlü Shaffer Konservatuvarı'nda birinci sınıf öğrencisidir. Andrew küçük yaşlarından itibaren bateri çalmaktadır ve en büyük hedeflerinden biri hayran olduğu caz bateristi Buddy Rich gibi çalabilmektir. Konservatuvarın en prestijli hocası olan Terence Fletcher, Andrew'ı kendi grubundaki baterist Carl'a alternatif olarak grubuna alır. Fletcher öğrencilerine rahatsız edici boyutta sert davranan bir hocadır; öğrencilerle alay etmekten hatta onlara hakaret etmekten çekinmez. Grup Hank Levy'nin "Whiplash" adlı eserini çalmaya başlayınca, Fletcher istediği tempoyu tutturamadığı için Andrew'a sandalye fırlatır ve onu tüm sınıfın içinde küçük düşürür.

Oyuncular: Miles Teller, J. K. Simmons, Paul Reiser

Yönetmen: Damien Chazelle

Dilara Kaygısız / Mora Dergisi-İçerik Editörü