Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce Öğretmenlere Yönelik “Narkorehber” İsimli Eğitim Verildi
İçişleri Bakanlığı Uyuşturucu ile Mücadele Uygulama Politikası belgesinin “15.Yerel Yönetimlerin Uyuşturucu ile Mücadele Etkin Kullanımının Sağlanması” faaliyeti kapsamında;
Tarih: 14.9.2018 12:09:40

Bursa İl Emniyet Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile,  13 Eylül  Perşembe günü saat:10:30 da Teyyare Kültür Merkezi Konferans Salonunda Yıldırım, Osmangazi ve Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine bağlı devlet okullarında görevli yaklaşık 500 öğretmenimize yönelik  Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü kadrosunda görevli personel tarafından “NARKOREHBER” isimli eğitim verildi.

 

Eğitim kapsamında, gençlerin madde bağımlılığına nasıl ve neden başladıkları, bağımlılık yapan  maddelerin neler olduğu, Bursa ilimiz için risk haritası, madde bağımlıların nasıl tanınabileceği, bağımlı kişilere doğru yaklaşım şekli ve bu konularda öğretmenlerden beklentiler vb. konular ele alındı. Karşılıklı soru cevap şeklinde bilgi aktarımı yapıldı.

 

Bursa ilimizde daha önce belediyelerde görev yapan özel güvenlik görevlileri, zabıtalar, temizlik işçileri ile  kamu kurumlarında çalışan personeller, din görevlileri, öğretmenler ve öğrenci velilerine yönelik olarak son 9 ayda Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce verilen eğitimlerde yaklaşık 6000 kişiye ulaşıldı. Madde bağımlılığı ile mücadele kapsamında yapılacak bilgilendirme faaliyetlerinin ileriki tarihlerde de devam etmesi planlandı.

 
Kaynak:

E Dergi Yıl 4 Sayı 42

/resimler/2019-1/8/1618389474504.jpg