Yeni istasyonda çalışmalar hızlandı

Acemler ve Nilüfer istasyonları arasına yaptırdığı Bursaray’ın 39’uncu istasyonunda çalışmalar hızlandı.

Son 24 saatte korona virüsten 346 kişi hayatını kaybetti

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 346 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, 61 bin 28 yeni vaka sayısının olduğunu açıkladı.

İL VE İLÇELERİMİZDE AKŞAM HAVA DURUMU

Bölge genelinin parçalı ve çok bulutlu, Eskişehir ve Kütahya'nın kuzey kesimleri, Bilecik il geneli ve Bursa'nın iç ve güney kesimlerinin yarın öğle saatlerinden sonra kısa süreli hafif sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geç

Bursalı çocukların 10 resmi Tataristan'a gönderiliyor

Bütün Kadınlar KADES'i İndirsin

Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan, Bütün Kadınlar KADES'i indirsin başlıklı köşe yazısında KADES Uygulamasının önemine vurgu yaptı. Ahmet Hakan'ın yazışı şu şekilde

Bursa’da tır faciası

Bursa’nın Orhangazi ilçesinde kontrolden çıkan tır, aynı yönde seyir halinde olan otomobilin üzerine devrildi.

Çocuklar gelenekleri resmetti

- Bu yıl Tataristan’ın Kazan Kenti organizasyonuyla çevrimiçi olarak yapılacak Dünya Tarihi Kentler Birliği

Bursa'da askeri köpek eğiticileri tatbikat yaptı

Milli Savunma Bakanlığı, sosyal medya hesabından Bursa'daki Askeri Veteriner Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı'nda 41. dönem askeri köpek eğitici ve kullanıcısı personelin eğitimini paylaştı.

KIRSAL MAHALLE ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın ve Meclis üyeleri ile birlikte, 16 Ekim 2020 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan 7254 Sayılı Torba Yasa

YILDIRIM’DA İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ

Yıldırım Belediyesi, iş arayan vatandaşlar ile firmalar arasında köprü vazifesi görerek, istihdama katkı sağlamaya devam ediyor.

Osmangazi’deki Camilerde Ramazan Temizliği

Osmangazi Belediyesi, Ramazan ayı dolayısıyla ilçedeki camilerde detaylı temizlik ve dezenfeksiyon çalışması yürütüyor.

Bursa’daki kadın cinayetinden saniye saniye görüntüler

Bursa’da ayrılmak üzere olduğu eşini parkın ortasında öldürdükten sonra elinde silahla kaçan zanlı polisi saatlerce peşinden koşturdu.

UTEK’DE EFE DÖNEMİ

UTEK “Uzay Havacılık ve Teknoloji Kulübü” üçüncü olağan genel kurulunda başkanlığa M. Orhan Efe seçildi.

Dündar: “Osmangazi’de Sofralar Ayrı, Gönüller Bir

Osmangazi’den 5 Noktada Sıcak İftarlık Dağıtımı

Bursa’da "pes dedirten" görüntü

Bursa’nın Osmangazi ilçesine bağlı İstiklal mahallesinde kimliği belirlenemeyen 5 genç oyun parkına zarar verdi.

Saç Nasıl Güçlendirilir?

Diş Anksiyetesinin Belirtileri

Göz Seğirmesi Neden Olur?

Ağladığımızda Gözlerimiz Neden Yanıyor ve Gözyaşı Nedir?

Erkeklerde Depresyonun Belirtileri Nelerdir?

Telefonunuzu Koyu Mod’da Kullanmanın Göz Sağlığı İçin Faydaları

Erken Yaşlanmayı En Aza İndiren İpuçları

Avcı takımyıldızında bulunan karanlık bulutsu

Norveç-Svalbard

Sonsuz maymun teoremi nedir?

En Büyük Deniz Felaketlerinden Biri

Uzaya Gönderilen İlk İnsan

Halley kuyruklu yıldızı

Pakistan’ın ulusal anıt ve miras müzesi

Netflix’in Better than Us Dizisi Konusu

Son Yıllarda Popüler Olan Polisiye Filmleri

Gerçek  Olamaz filminin dünya prömiyeri 43. Moskova Uluslararası Film Festivali’nde yapılacak

The Simpsonlar Dizisi Hakkında Bilgiler

Mutlaka İzlenmesi Gereken 12 Gençlik Dizi ve Filmleri

Dylan O'Brien’nin Baş Rolde Olduğu Film

Usta Oyuncu Haluk Bilginer’in Rol Aldığı Bazı Filmler

OSMANGAZİ BELEDİYESİ

BURSA BÖLGE

Dündar: “Osmangazi’de Sofralar Ayrı, Gönüller Bir

Normalleşme döneminde kalıcı makyaja talep arttı

Güzellik Uzmanı Sibel Kırbaş, pandemi sürecindeki ikinci normalleşme döneminde güzellik merkezlerinin yoğunlaştığını belirterek,

 

İSTANBUL, 07 Nisan 2021 / B2PRESS Güzellik Uzmanı Sibel Kırbaş, pandemi sürecindeki ikinci normalleşme döneminde güzellik merkezlerinin yoğunlaştığını belirterek, özellikle kalıcı makyaj taleplerinin arttığını söyledi. Özellikle tekrar ofis ortamında işe başlayan kadınların kalıcı makyaj yaptırmak istediğini kaydeden Kırbaş, güzellik merkezlerinin yoğunlaştığını ifade etti.

Pia Beauty Face and Body’nin kurucusu Güzellik Uzmanı 32 yaşındaki Sibel Kırbaş, güzelliğe ve bakıma önem veren kadınların tercih ettiği kalıcı makyaj uygulamasına normalleşme döneminde talebin arttığını söyledi. Uzun süre evlerinde kalan insanların normalleşme kararlarının ardından güzellik merkezlerine akın ettiğini ifade eden Kırbaş, cilt bakımından lazer epilasyona kadar birçok güzellik uygulamasına olan talebin arttığına işaret etti.

Kalıcı makyaj en çok talep gören prosedürlerinden biri oldu”

Özellikle kalıcı makyaja yoğun bir talep olduğunu ifade eden Kırbaş, “Çalışan kadınların birçoğu artık normal çalışma düzenine geçti. Tekrar ofiste çalışmaya başlayan kadınlar, bakımlarına zaman ayıramadıkları durumlarda kalıcı makyaj yaptırmayı tercih ediyor. Hem zaman hem de maliyet tasarrufu sağlayan kalıcı makyaj, normalleşme adımları ile en çok talep gören güzellik prosedürlerinden biri oldu” ifadelerini kullandı.

Özellikle yoğun iş temposu ile çalışan kadınların günlük telaş içinde makyaj yapmaya zaman bulamadığını belirten Kırbaş, kalıcı makyajın hem estetik hem görünüm hem de zaman tasarrufu açısından önemli bir prosedür olduğuna işaret etti. Güzellik uzmanı, pandemi sürecinde bakıma ve güzellik uygulamalarına fazla gerek duymayan ya da sağlık riskleri sebebiyle bu tür uygulamaları erteleyen insanların normalleşme adımlarının ardından güzellik ve bakım planlarını tekrar hayata geçirmek istediklerini belirtti.

Sibel Kırbaş, güzellik merkezlerinin aynı zamanda stres atılan sosyalleşme mekanları olduğuna dikkat çekerek, şu ifadeleri kullandı: “Pandemi sürecindeki kısıtlamaların hafifletilmesi ile yoğunluk yaşıyoruz. Lazer epilasyon, kalıcı makyaj, bölgesel zayıflama ve cilt bakımı gibi uygulamalarda müşterilerimizden yoğun bir talep var. Özellikle de tekrar ofis ortamına giren birçok kadın kalıcı makyaj yaptırmak istiyor.”

Her şart altında bakımlı olmak isteyen kadınlar arasında güzellik trendlerinden biri olan kalıcı makyajın temelde bir pigment enjeksiyonu olduğunu belirten Kırbaş, kalıcı makyaja ilişkin bazı püf noktaları da paylaştı. “Kalıcı makyaj uygulaması, doğru renk bulmakla başlar. Kişinin yaşı, cilt tipi, cilt tonu, göz rengi ve beklentilerine göre bir planlama yapılmalıdır. Burada bilinenin aksine saç renginden ziyade cilt rengine odaklanmak gerekir.” diyen Kırbaş, “Kalıcı makyaj temelde bir pigment uygulamasıdır. Mikropigmentasyon ya da uzun süreli kozmetik terapidir. Doğal pigmentleri cilde yerleştirmenin teknik sanatıdır” sözlerini kaydetti.

Kalıcı makyaj doğru renk bulmakla başlar”

Sibel Kırbaş, kalıcı makyajın birçok yönden avantajlı bir uygulama olduğuna dikkat çekti. Kırbaş, şöyle devam etti; “Diğer güzellik prosedürlerinden farklı birçok avantaj barındıran kalıcı makyaj yüz bölgesinde problemli bölgelerin uzun süreli olarak kapatılmasını sağlar. Bu sebeple problemli alanlar tespit edilmeli ve yüzün altın oranına göre kişiye özel kalıcı makyaj tasarımı planlanmalıdır. Kalıcı makyajda gözlerin konumu, gözler arasındaki mesafe, kaş uzunluğu, burun ve çene yapısı gibi birçok faktör değerlendirilmelidir. Örneğin; seyrek kaş, kaş yapılarının farklı olması gibi sorunlar da kalıcı makyajla giderilebilir. Diğer faktörlere göre yapılacak kişiye özel değerlendirmelerden sonra yüz bölgesi yeni bir forma kavuşur.”

Deneyimli güzellik uzmanı, kalıcı makyajın püf noktalarına ilişkin de şu bilgileri verdi; “Kalıcı makyaj uygulaması, doğru renk bulmakla başlar. Kişinin yaşı, cilt tipi, cilt tonu, göz rengi ve beklentilerine göre bir planlama yapılmalıdır. Burada bilinenin aksine saç renginden ziyade cilt rengine odaklanmak gerekir. Bu faktörler değerlendirilerek kişiye özel pigment seçilmelidir. Renk tonunda bir eşitlik sağlandığında doğal bir görünüm elde edilebilir. Pigmentler steril iğnelerle cilde uygulanır. Buradaki önemli nokta, pigmentlerin organik ve alerjik testlerden geçmiş olmasıdır.”

Güzelliğe ve bakıma önem veren kadınların hayatını kolaylaştıran bu uygulamanın kalıcı makyaj sertifikası sahibi uzmanlar tarafından yapılmasının önemini vurgulayan Sibel Kırbaş, şu bilgileri verdi: “Kalıcı makyaj kadınlar için önemli ve vazgeçilmez bir uygulama. Bu uygulama, alanında uzman kişilerce yapılmalıdır. Ayrıca, kullanılan malzemelerin kalitesi ve içeriği, hem sağlık hem de makyajın kalıcılığı için önemli bir faktördür. Farklı cilt yapılarına sahip kişilerin hem cilt yapılarına hem de beklentilerine uygun kalıcı makyaj yapılmalıdır.”

Sibel Kırbaş kimdir?

Sibel Kırbaş, 1989 yılında Tokat’ın Zile ilçesinde doğdu. 2010 yılında Beykent Üniversitesi Güzellik bölümünden mezun olan Kırbaş, 2014 yılında Sibel Kırbaş Beauty Güzellik Merkezi’ni kurdu.