SEYAHAT

Ege’nin En Güzel Altı Köyü

Toplumu Değiştirmeyi Hedefleyen Adam: Aamir Khan

MAGAZİN

Yeni Albüm ile Yurt Dışına Açılıyorum... İddialıyım.

Hat Sanatı Dünyaya Tanıtılacak

Ölmeden Önce Görmeniz Gereken Yerler

Seyahat etmek, yeni yerler görmek, yeni tatları keşfetmek, tarihin derinliklerinde gezinmek çoğumuz için en rahatlatıcı aktiviteler arasında yer alıyor. Dünya üzerinde bazı bölgeler ise her insanın en azından bir kere görmesi gereken yerlerdi. Yazımızda ölmeden önce görmeniz gereken güzellikleri listeledik.

Japonya- Yamagata

Karlarla kaplı, beyazın büyüsüne kapılacağınız Yamagata, kışın en güzel manzaralarını sergiliyor. Aynı zamanda Zao Onsen volkanik dağında bulunan kayak merkezi de gidebileceğiniz noktalar arasında.

Türkiye- Kapadokya

Ülkemizin doğal ve tarihi güzellikleri arasında yer alan Kapadokya, dünya tarihinde binlerce medeniyete ev sahipliği yaptı. Kapadokya’da özellikle sıcak hava balonu ile muhteşem manzarasını izlemenizi öneririz.

Çin- Dev Buda Heykeli

Buda heykelleri genel olarak Çin ve Hindistan’da oldukça çok karşımıza çıkmakta. Çin’de bulunan dev Buda Heykeli ise 90 yıllık bir inşaat sürecinin sonunda tamamlanmıştır. 71 metre yüksekliğe sahip olan heykel görülmesi gereken tarihi yapılar arasında yer alıyor.

Nagasaki - Hashima Adası

James Bond izleyicisinin aşina olacağı ada 2000’lerde turist akınına uğramaya başladı. 19. yüzyılda madenciler tarafından kullanılan ada 1974 yılında kullanıma kapatılmıştır. 

Endonezya - Tanah Lot Tapınağı

Adeta suyun üstünde yüzüyor gibi görünen tapınak yemyeşil bir adada bulunuyor. Hem turistler hem de yerli halk tarafından sık sık ziyaret ediliyor.