ORGANLARI 5 KİŞİYE UMUT OLDU
Bursa´da tedavi gördüğü Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi´nde hayatını kaybeden bir vatandaşın organları 5 hastaya umut oldu.
Tarih: 26.9.2018 15:34:51

Beyin damar hastalığı nedeniyle Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi´nde tedavi gören 49 yaşındaki erkek hasta Ü.İ. doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamadı. Beyin ölümü gerçekleşen hastanın ailesinin onayı ile alınan akciğer, karaciğer, böbrek ve korneaları nakil bekleyen hastalara umut oldu.

TSK´dan Destek Geldi

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, hastanenin organ nakli koordinatörlerinin, organ bağışı için aile onayını alması üzerine nakil çalışmalarının başladığı bilgisini verdi. Başarılı geçen operasyon sonucu merhumun kornealarının Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi´ne gönderildiğini dile getiren Dr. Akan, “Böbrek ve karaciğeri ise Bursa´da özel bir hastaneye, akciğeri ise Türk Silahlı Kuvvetleri´mize ait uçakla Ankara Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi´ne organ bekleyen hastalara nakledilmek üzere gönderildi. Bu vesile ile merhuma Allah´tan rahmet, merhumun organlarını bağışlayarak son derecede duyarlı davranan ailesine ise baş sağlığı diliyorum” dedi.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ORGANLARI KİŞİYE UMUT OLDU
KEŞFET / EXPLORE
E Dergi Yıl 4 Sayı 42

/resimler/2019-1/8/1618389474504.jpg