KOLTUK DİKİŞ ELEMANI KURSUNDA EĞİTİM BAŞLADI

İnegöl Belediyesi’nin mobilya sanayisinde yaşanan dikiş elemanı açığına katkıda bulunmak ve iş arayan bayanlara yeni nitelikler kazandırarak istihdam edilmelerini sağlamak adına düzenlediği 192 saatlik Koltuk Dikiş Elemanı Kursu b

Yıldırım Müzik Akademisi Yasir'e Işık Oldu

Görme engelli Yasir Bülbül, Yıldırım Belediyesi Müzik Akademisi sayesinde 2 ay gibi kısa sürede org çalmayı öğrendi ve hayata yeniden bağlandı.

Müzeler eğitim üssü oluyor

Başkan Alinur Aktaş yaptığı açıklamada belediye müzelerinin günümüzde teknolojik unsurlarla donatılarak faaliyetlerini sürdürdüğünü ifade etti

OSMEK’te Tuvaller Göz Dolduruyor

Kanser Tedavisi Sonrası OSMEK İle Terapi

Bulgaristan Heyeti, Fetih Müzesi’ne Hayran Kaldı

Dündar, Bulgaristan Heyetini Ağırladı

Gönüller +65 için bir oldu

Gönüller yapmaya çalışıyoruz

Bursa Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurul Kararı

Bursa Valiliğinden İl Hıfzıssıhha Kurul Kararı

Bursa'da park halindeki araca çarptı

Bursa’da bir sürücü, kullanmış olduğu araçla park halindeki araca böyle çarptı.

Yeni İnegöl örnek modelle şekilleniyor

12 bin dönüm alan

Bursa'da uyuşturucu şebekesi suç unsurları ile birlikte yakalandı

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce düzenlenen operasyonlarda 34 şahıs yakalandı

Can dostlarına modern rehabilitasyon merkezi

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi projesi 2 Mart’ta ihaleye çıkıyor

Osmangazi’den İşyerlerine Deprem Denetimi

Dündar: “Denetim İçin Özel Ekip Kurduk

BTÜ’DEN UYUMAYAN KÜTÜPHANE’YE TAM NOT

Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir, öğretim üyeleri ve öğrenciler ile birlikte ziyaret ettiği Yıldırım Belediyesi

RIDVAN AMCA YENİ SAZINA KAVUŞTU

Yaşamını İnegöl sokaklarında saz çalarak sürdüren ve yolda bulduğu altınları sahibinin bulunarak teslim edilmesi için zabıta ekiplerine getirerek örnek bir davranış sergileyen Rıdvan Topal

Başkan Aktaş, muhtarlarla buluştu

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Halkla kurumlar arasında köprü

Mutlu Olmak Sizi Nasıl Daha Sağlıklı Yapar?

Doğum Sonrası Depresyona Ne Sebep Olur?

Bursa Tabip Odası Çevre Ödülü Kirazlıyayla köylülerine

DİYABETİN SİNSİ KOMPLİKASYONU: DİYABETİK POLİNÖROPATİ

GEBELİKTE OMEGA 3 ANNE VE BEBEK SAĞLIĞINI OLUMLU ETKİLİYOR

Kronik böbrek hastalığının 10 temel işareti

Ağrılarınızın kaynağı psikolojik olabilir

Tarihin en yıkıcı ve en ölümcül kasırgası

Samuel Colt Kimdir?

Dünya’daki insanlar tarafından yapılan en büyük yapı

İlk En Büyük Uzay Teleskobu

Rudolf Diesel Kimdir?

Dünyanın 5 Doğal Harikası

Orta Çağdan kalma tarihi eserleri ile ünlü şehir Dubrovnik

İzleyenler üzerinde etki bırakan en iyi psikolojik filmler

Tüm zamanların en iyi fantastik filmleri

Usta Oyuncu James McAvoy’un sevilen 5 filmi

Netflix’te izlenebilecek 10 popüler dizi

Efsane Aktör Samuel L. Jackson Filmleri

Polisiye Film Severlerin Mutlaka İzlemesi Gereken 5 Film

Tom Hanks’ın Yer Aldığı Sevilen Filmler

OSMANGAZİ BELEDİYESİ

YEREL

Osmangazi’den İşyerlerine Deprem Denetimi

ORHANGAZİ İÇİN CANLA BAŞLA

Altyapıya 7,5 milyonluk yatırım

Ak Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın’ı makamında ziyaret ederek İlçe genelinde yapımı devam eden çalışmalarla ilgili bilgi alışverişinde bulundu. Ziyaret esnasında Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, Ak Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a İlçe genelinde yapımına devam eden çalışmalar hakkında bilgi verirken yapılması planlanan projeler hakkında bir sunum gerçekleştirdi.

 

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “ Orhangazi Belediye Başkanımız Bekir Aydın’ı makamında ziyaret ederek yapılan çalışmalar hakkında kendisinden bilgiler aldık. Orhangazi İlçemizde yapımı devam eden çalışmaları yerinde inceleme fırsatı bulduk. Kültür Merkezi İnşaatımızda çalışmalarımıza hız kazandırarak en kısa sürede tamamlanması ve Orhangazi Halkımızın hizmetine sunmayı hedefliyoruz.

 

Altyapıya 7,5 milyonluk yatırım

 

Orhangazi İlçemizde yağmur suyu hattı imalatları çalışmalarına başladık. BUSKİ marifetiyle yapılan yaklaşık 7,5 milyon TL’ye mal olacak çalışmalar kapsamında İznik yolu üzerinden Orhangazi ilçe merkezine doğru olan güzergâhta yaklaşık 1400 metre uzunluğunda, 1600 ve 1400 çaplı yağmursuyu hatları imalatına başlamış bulunmaktayız. Kırsal mahallelerimize şuan su depolarından alt yapısına kadar tüm çalışmalarımız sürüyor. Alt yapısı biten tüm mahallelerimizin üst yapısı ile ilgili asfalt çalışmalarımızdan kaldırım ve parke çalışmalarına kadar tüm çalışmalarımız devam etmektedir. Orhangazi ilçemiz İstanbul’a açılan en güzel kapımızdır bizim, Bizler birlik ve beraberlik içerisinde tüm çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Orhangazi için canla başla çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, “ Ak Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş’ın ziyaretleri bizleri son derece mutlu etmiştir. İlçemizde yapımına devam eden çalışmalar hakkında kendilerine bilgileri verirken taleplerimiz ve isteklerimizi bir sunum halinde kendilerine gerçekleştirdik.

 

Esnaflarımıza hayırlı işler diledik.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş ve İlçe Başkanımız Gökhan Ulusu ile birlikte Esnaflarımızı ziyaret ederek hayırlı işler diledik. Pandemi süreci içerisinde yaşadıkları zorluklarının farkında olduğumuzu ve her zaman yanlarında olduklarımızı bu zorlu süreci de hep beraber atlatacağımızı ifade ettik. Hemşehrilerimize sohbet ederek gönül bağlarımızı güçlendirdik.

 

Kültür Merkezi İnşaatında çalışmalar hız kazandı

 

Belediye Başkanı Bekir Aydın, Orhangazi Kültür Merkezi İnşaatımız pandeminin yoğun olduğu zamanlarda inşaat çalışmalarında ara ara durmalar olmuştu. Kültür Merkezi İnşaatımızda şuan çalışmalar son hızla devam ediyor. Kültür Merkezi tamamlandığında 7’den 70’e tüm ilçemize hizmet verecektir. Derneklerimiz veya farklı bir kuruluşlarımız artık okulların salonlarında yâda bahçelerinde program yapmaktan kurtulacaktır. Tüm Derneklerimizin organizasyonları için burası en iyi tercih olacaktır. Törenler, sergiler, farklı etkinlikler ve her türlü aktiviteler için tüm mekânlar düşünülerek inşaa ediliyor.

 

Alt yapıya değer veriyoruz

 

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş ile birlikte İlçemizde Alt Yapı çalışmalarının olduğu İznik yoluna giderek orada incelemelerde bulunduk. Orhangazi İlçemiz için çok büyük bir önem arz eden alt yapı çalışmalarını yerinde inceledik. Toplam maliyeti 7,5 milyon değerinde olan bu alt yapı ile artık İlçemizde ani yağmurlar sonrası su baskınlarına engel olacaktır. Küresel ısınma ve değişen iklim koşullarına bağlı olarak ani yağışlar yüzünden yaşanan sel felaketleri son yıllarda dünya genelinde önemli bir sorun haline gelirken, Bursa Büyükşehir Belediyemiz merkezde ve tüm ilçelerde yağmursuyu hattı yatırımları başlatarak olası taşkınların önüne geçmiştir. Orhangazi için canla başla çalışmamızda bizlerden hiçbir zaman desteklerini esirgemeyen başta Milletvekilimiz Zafer Işık olmak üzere Büyük Şehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş’a, Orhangazi İlçe Başkanımız Gökhan Ulusu ’ya Meclis Üyelerimize ve Müdürlerime emeklerinden dolayı teşekkür Ediyorum. Bizler her zaman biriz ve beraberiz dedi” dedi.