Yıldırım Siyaset Akademisi'nin İlk Kursiyerlerine Sertifikaları Verildi

Yıldırım Belediyesi, sosyal medya platformları üzerinden gerçekleştirilen Siyaset Akademisi-Uluslararası İlişkiler Okulu, ilk mezunlarını verdi

Kardeş Belediye'den Yıldırım'a Ziyaret

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, kardeş şehri olan Bulgaristan’ın Belediye Başkanı Necmi Ali ve beraberindekileri ağırladı.

T2’de çalışmanın gecesi gündüzü yok

Raylı sistemi kentin kuzeyi ile buluşturacak T2 tramvay hattının T1 hattına entegrasyonu çalışmaları gece gündüz demeden aralıksız sürüyor.

Metro durakları enerji istasyonuna dönüyor

Bursa’da yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanarak enerji verimliliğini sağlamak için birbirinden farklı yatırımları devreye alan Büyükşehir Belediyesi

İNEGÖL BELEDİYESİ 2. ÖDÜLLÜ BİLGİ YARIŞMASI BAŞLIYOR

İnegöl Belediyesi Başkan Alper Taban ile dijitalleşme adına ciddi atılımlar gerçekleştirirken, herkesin hafta sonu evde kaldığı pandemi dönemini de sosyal medya etkinlikleri ile hareketlendirmeye devam ediyor.

Osmangazi’de Metruk Bina Temizliği

Osmangazi Belediyesi, İbrahimpaşa Mahallesi’nde can ve mal güvenliği açısından tehlike arz eden metruk binayı yıktı.

İnegöl Belediyesi çatı arasındaki kaçak yapıyı yıktı

Kaçak yapıyla mücadelede taviz vermeyen İnegöl Belediyesi, Cumhuriyet Mahallesinde tespit edilen çatı arasındaki kaçak yapıyı yıktı.

Bursa Nilüfer'de su kesintisi

NİLÜFER'DE SU KESİNTİSİ

Bursa Tabip Odası Çevre Ödülü Kirazlıyayla köylülerine

Bursa Tabip Odası, 14 Mart Tıp Haftası etkinlikleri kapsamında her yıl verdiği Çevre Ödülü’nü bu yıl Kirazlıyayla Yenişehir’e bağlı

KOLTUK DİKİŞ ELEMANI KURSUNDA EĞİTİM BAŞLADI

İnegöl Belediyesi’nin mobilya sanayisinde yaşanan dikiş elemanı açığına katkıda bulunmak ve iş arayan bayanlara yeni nitelikler kazandırarak istihdam edilmelerini sağlamak adına düzenlediği 192 saatlik Koltuk Dikiş Elemanı Kursu b

Yıldırım Müzik Akademisi Yasir'e Işık Oldu

Görme engelli Yasir Bülbül, Yıldırım Belediyesi Müzik Akademisi sayesinde 2 ay gibi kısa sürede org çalmayı öğrendi ve hayata yeniden bağlandı.

Müzeler eğitim üssü oluyor

Başkan Alinur Aktaş yaptığı açıklamada belediye müzelerinin günümüzde teknolojik unsurlarla donatılarak faaliyetlerini sürdürdüğünü ifade etti

OSMEK’te Tuvaller Göz Dolduruyor

Kanser Tedavisi Sonrası OSMEK İle Terapi

Bulgaristan Heyeti, Fetih Müzesi’ne Hayran Kaldı

Dündar, Bulgaristan Heyetini Ağırladı

Gönüller +65 için bir oldu

Gönüller yapmaya çalışıyoruz

Mutlu Olmak Sizi Nasıl Daha Sağlıklı Yapar?

Doğum Sonrası Depresyona Ne Sebep Olur?

Metabolizmanızı Güçlendirmenin 10 Kolay Yolu

Kahve’nin Metabolizmanıza Etkileri Neler?

Kilo vermek isteyenler için yaşam tarzı değişiklikleri

Boyun ve Omuzlarınızdaki Strese Bağlı Gerginliği Azaltmanın 5 Yolu

Otokannibalizm nedir?

Tarihin en yıkıcı ve en ölümcül kasırgası

Samuel Colt Kimdir?

Dünya’daki insanlar tarafından yapılan en büyük yapı

İlk En Büyük Uzay Teleskobu

Rudolf Diesel Kimdir?

Dünyanın 5 Doğal Harikası

Orta Çağdan kalma tarihi eserleri ile ünlü şehir Dubrovnik

İzleyenler üzerinde etki bırakan en iyi psikolojik filmler

Tüm zamanların en iyi fantastik filmleri

Usta Oyuncu James McAvoy’un sevilen 5 filmi

Netflix’te izlenebilecek 10 popüler dizi

Efsane Aktör Samuel L. Jackson Filmleri

Polisiye Film Severlerin Mutlaka İzlemesi Gereken 5 Film

Tom Hanks’ın Yer Aldığı Sevilen Filmler

OSMANGAZİ BELEDİYESİ

BURSA BÖLGE

Osmangazi’den İşyerlerine Deprem Denetimi

Oscar ödüllü oyuncuların arasında yer alan Kate Winslent’in birbirinden harika 10 Filmi

Titanik filmiyle tanıdığımız Kate Winslent’in yer aldığı birbirinden harika 10 film

Titanik filmiyle tanıdığımız Kate Winslent’in yer aldığı birbirinden harika 10 film Oscar ödüllü oyuncuların arasında yer alan Kate Winslent’in birbirinden harika 10 Filmi 

1.Düşlerin Terzisi – The Dressmaker

Tilly genç yetenekli ve güzel bir kadındır. Annesi Molly’i bulmak için doğduğu kasabaya dönmeye karar verir ancak Tilly kasabada yabancı ve katil olarak görülür. Tilly zamanla kasabanın güvenini yaptığı terzilik işleriyle kazanmaya başlar. Eşsiz yeteneğini konuşturur ve tüm kasaba artık onun diktiklerini giymeye başlar. Bir gün kalbini Teddy’e kaptırır fakat bu aşkın sonucu hiç iyiye gitmez.

Oyuncular: Kate Winslet, Liam Hemsworth, Sarah Snook

Yönetmen: Jocelyn Moorhouse

2. Aramızdaki Sözler – The Mountain Between Us

Aynı uçakta birbirini tanımayan iki yolcu uçağın kaza yapmasıyla beraber birbirlerinin en yakını olurlar. Ben Bass ve Alex Martin hayatta kalmak için ellerinden gelenin fazlasını yapmak zorunda kalırlar.

Oyuncular: Kate Winslet, Idris Elba, Beau Bridges

Yönetmen: Hany Abu-Assad

3. Okuyucu – The Reader

II. Dünya Savaşı sırasında tanışan Hanna ve Michael birbirlerine aşık olurlar ancak bir sorun vardır Hanna Michael’den yaşça büyüktür. Aşklarını gizli ve yasaklı yaşayan ikili Hanna’nın birden bire ortadan kaybolmasıyla son bulur. Aradan yıllar geçer ve Michael artık genç ve yakışıklı bir avukattır. Nazi davasını yürüttüğü sırada çıktığı mahkemede Hanna’yı görür ve her şey başlar.

Oyuncular:  Kate Winslet, Ralph Fiennes, David Kross

Yönetmen: Stephen Daldry

4. Titanik – Titanic

Hepimizin bildiği bu muhteşem filmde Düşler gemisi insanlara göre asla batmayacak bir gemidir, çoğu insanın seyahat ettiği bu gemide birbirinden habersiz iki genç Jack ve Rose tanışırlar ve birbirlerine yakınlaşmamaları gerekirken tam tersi onlar daha da yakınlaşırlar. Sonrasında devasa gemi yola çıkıldıktan tam dört gün sonra bir buz dağına çarpar ve suların altına gömülür.

Oyuncular: Leonardo DiCaprio, Kate Winslet, Billy Zane

Yönetmen: James Cameron

5. Aşk ve Yaşam – Sense and Sensibility

Bay Dashwood ölür mirası eşi ve geride kalan üç kızına kalır ancak kanunların getirdiği zorunluluklarla mirasını ilk evliliğinden olan oğluna vermek zorunda kalır. Oğlu mirası kardeşleriyle ve onların annesiyle paylaşmak ister ancak buna karısı izin vermez. Kardeşler ve anneleri ortada kalmıştır.

Oyuncular: Emma Thompson, Kate Winslet, Hugh Grant

Yönetmen: Ang Lee

6. Salgın – Contagion

Küresel bir solunum ve hava yoluyla bulaşan hastalık ortaya çıkmıştır. Dünya çapındaki en iyi doktorlar salgını kontrol altına almaya çalışırlar ancak hastalığa yakalanan kişi yakalandıktan hemen sonraki günlerde ölür. Hızla yayılan salgında insanlar ne yapacağını bilmez bir vaziyettedirler.

Oyuncular: Marion Cotillard, Matt Damon, Laurence Fishburne

Yönetmen: Steven Soderbergh

7. Uyumsuz – Divergent

İnsanlık uzak ve distopik bir gelecektedir. İnsanların her birinin farklı bir özelliğinin bulunduğu beş kategori vardır, 16 yaşına gelen her birey belirli bir teste tabii tutulup özelliğine göre ayrılır. Test sırasında fark edilir ki Beatrice Prior hiçbir teste uyum sağlamaz ve uyumsuz ilan edilir. Hayatta kalmak için bir savaş vermek zorunda kalır.

Oyuncular: Shailene Woodley, Theo James, Kate Winslet

Yönetmen: Neil Burger

8. Tatil – The Holiday

Iris Londra’da hayatını sürdüren genç kadındır, bir gazetede köşe yazarlığı yapan Irıs tek taraflı aşk yaşadığı meslektaşı Jasper’a tam açılacakken Jasper’ın başka bir meslektaşı ile evleneceğini duyar ve dünyası alt üst olur. İnternetten tanıştığı ve evlerini takas etmek istediği Amanda ile tanışınca her şey değişir.

Oyuncular: Cameron Diaz, Kate Winslet, Jude Law

Yönetmen: Nancy Meyers

9. Küçük Karmaşa – A Little Chaos

Film, 1682 yılında geçmektedir. Sabine De Barra, Fransa’da çok yetenekli bir peyzaj mimarıdır. Bir gün çok önemli bir iş yaparken başka bir önemli iş teklifi alır. Teklifse kral Louis için Versay Sarayında çalışmak. Teklifi kabul edip Saraya gider, ekibe katılır ve yaptığı çalışmalarla herkesin beğenisini alır.

Oyuncular: Kate Winslet, Matthias Schoenaerts, Alan Rickman

Yönetmen: Alan Rickman

10. Dönme Dolap – Wonder Wheel

Ginny, bir zamanlar ünlü bir aktristir, şimdilerde garsonluk yapmaktadır. Yaşadığı bu çöküşlerle duygu değişiklikleri yaşamaktadır, kocası Humpty bir lunaparkta atlı karınca operatörlüğü yapmaktadır. Babasıyla yıllardır konuşmayan Carolina peşine düşen insanlardan kurtulmak için babasında kalmaya başlar. Mickey’in en büyük hayali oyun yazarı olmaktır. Bu dört karakteri lunaparkta buluşturan öyküyü mutlaka izlemelisiniz.

Oyuncular: Kate Winslet, James Belushi, Justin Timberlake

Yönetmen: Woody Allen

Dilara Kaygısız / Mora Dergisi-İçerik Editörü