Halil Kalay ödüle doymuyor
Pınar Akın'dan 3'üncü single
Hollywood yıldızları İzmir'e geliyor
Bez Bebek Dizisinin küçük yıldızı Yağmur büyüdü.
Türkiye’nin genç yıldızı Alper Erözer, yeni şarkısı Göz Göze yayınladı

Uluslararası hukuk ayaklar altına alındı

Hulusi Akar: Diyalog Diyenler 30 Sene Neredeydiler?

Osmangazi Araç Filosunu Yeniliyor

MARMARA'DA BALIKÇILARA GENİŞ KAPSAMLI DENETİM

Prof. Dr. Fuat Sezgin Merkez Kütüphanesi’nin ek binası tamamlandı

Kalite ve İnovasyon eğitimlerinde ilk aşama tamamlandı

İKİ DEVLET BİR MİLLET BİR ARADA

OYLAT KAPLICALARI NORMALLEŞME SÜRECİYLE YENİDEN KAPILARINI AÇTI

İnegöl’ün şifalı sularıyla ünlü Oylat Kaplıcaları, koronavirüs tedbirleri kapsamında 17 Mart’ta faaliyetlerini durdurmuştu. Yeşilin her tonunu içerisinde barındıran turizm cenneti Oylat, normalleşme sürecine geçilmesinin ardından 05 Haziran itibariyle yeniden misafir kabulüne başladı. Bu süreci fırsata çevirerek tadilat ve onarım işlemleriyle konforunu da arttıran Oylat Kaplıcaları, hijyen önlemlerini de üst seviyeye çıkararak misafirlerini beklemeye başladı.

Tüm dünyada etkili olan ve ülkemizde de görülen koronavirüs salgınından en çok etkilenen sektörlerden biri de turizm olmuştu. İnegöl’ün turizm markası Oylat Kaplıcaları, koronavirüs tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanlığı kararıyla 17 Mart'ta geçici olarak faaliyetlerini durdurmuştu. Faaliyetlerin durması üzerine kaplıca bölgesindeki oteller tamamen boşaltılmıştı.

YÜZDE 20 DOLULUK ORANIYLA HİZMETE BAŞLADI

Ormanın içerisinde yeşilin her tonunun bulunduğu, şifalı sularıyla bugüne kadar milyonlarca insana sağlık dağıtan, havasıyla huzur veren İnegöl’ün incisi Oylat Kaplıcaları, normalleşme süreciyle birlikte 5 Haziran Cuma günü kapılarını yeniden açtı. Tedbir gereği kapalı olduğu günleri de tadilat ve bakım çalışmalarıyla geçirerek konforuna konfor katan Oylat Kaplıcaları, yeniden açılmasının üzerine ilk günden itibaren yüzde 20 doluluk oranıyla hizmet vermeye başladı. Kaplıcaya şehir dışından misafirler gelmeye başladı.

TEDBİRLER ÜST DÜZEYDE

İl Sağlık Müdürlüğünün denetiminden geçen Oylat’ta koronavirüs tedbirleri üst seviyede tutuluyor. Otellerin girişinde misafirlerin ateşi ölçülüyor. Halk hamamları ve otellerdeki hamamlara ise sınırlı sayıda kişi alınıyor. 40,5 derece kaynağından çıkan, zengin mineralli kaynak suyu ile binlerce kişiye şifa dağıtan Oylat Kaplıcaları; romatizma başta olmak üzere eklem ağrıları, cilt, kadın hastalıkları gibi birçok rahatsızlığa iyi geliyor.

DUALARLA KURBANLARLA YENİDEN AÇILDI

Oylat'ın yeniden hizmete başlamasının ardından, İnegöl Belediye Başkanı ve Oylat A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Alper Taban beraberindeki Başkan Yardımcıları ve Oylat AŞ yöneticileriyle bölgede incelemelerde bulundu. Oylat meydanında dualar edilerek kurban kesildi. Otellerde ve bölgede beraberindekilerle incelemede bulunan Başkan Alper Taban, Oylat’ın ülkemiz ve şehrimiz için büyük öneme sahip olduğunu söyledi.

TÜM MİSAFİRLERİMİZİ BEKLİYORUZ

Oylat’ın 76 yıldır hizmet veren köklü bir kuruluş olduğunu ifade ederek bir açıklama yapan Başkan Alper Taban, “Güzel bir Cumartesi gününden, güzel Oylat’ımızdan herkese hayırlı günler diliyoruz. Özellikle salgın sonrasında alınan tedbirler kapsamında, turizm bölgelerinde çalışmalar pek çok noktada durma noktasına gelmişti. Burada da termal kaplıcalarımız var biliyorsunuz. Oylat şirketi çok köklü bir kurtuluş. 76 yıllık bir şirketten bahsediyoruz. Bu şirket burada her zaman turizmle ilgili önlemlerini almış, hijyen kurallarına, işletmecilik kurallarına riayet ederek hassas bir şekilde her zaman müşterilerine en güzel hizmeti sunmuştur. Oylat’ımızda salgınla birlikte tedbirler arttırıldı ancak yeni normalle beraber bugün itibariyle yeniden müşteri kabulüne başladı. Bizler de besmeleyle kurbanımızı kestik. İnşallah çok daha bereketli işler olacak hem şehrimizde hem de ülkemizde. Artık biz tüm misafirlerimizi şehrimize bekliyoruz” dedi.

YILLIK 500 BİN MİSAFİR AĞIRLANIYOR

Oylat’a ilişkin bilgiler de veren Başkan Taban, şöyle devam etti: “Oylat’ımız binli rakımlarda ve su sesleriyle, orman örüntüsü içerisinde çok güzel bir mekan. Buraları rabbim bizlere bahşetmiş. Ne kadar şükretsek azdır. Bu güzelliklerin biz ülke dışına aşmasını temenni ediyoruz. Zaman zaman yurt dışından da misafirlerimizi ağırlıyoruz ancak bundan sonrasıyla ilgili Oylat’la ilgili daha büyük hedeflerimiz olduğunun da bilinmesini istiyoruz. Burada yürüttüğümüz çalışmalar Allah’ın izniyle zaman içerisinde yeşermeye başlayacak ve çok daha güzel noktaya gelecek. Mevcutta yaklaşık 500 bin misafirimizi ağırladığımız bu mekan, bugün itibariyle açılmıştır. Bunu herkese duyurmak istiyoruz. Allah bizlere kazasız belasız bir süreç nasip etsin. İnşallah bereketli kazançlar nasip etsin. Tüm vatandaşlarımızı güzel Oylat’ımıza bekliyorum.”

ŞİFA BULMAK İSTEYENLERİ BEKLİYORUZ

“Oylat’ın suyu üniversite tarafından tescil edilmiş, insan sağlığına faydalı, soğutma veya ısıtma gibi hiçbir işlemden geçmeden doğrudan insan vücuduna sürülebilen ve faydaları saymakla bitmeyen şifalı bir su. Buranın güzel bir hikayesi de var. Bizans döneminde tekfurun kızı rahatsızlanıyor. O günün hekimleri tekfurun kızına çare bulamıyorlar. Çaresizlik içerisinde getirip bu bölgeye ‘öl de yat’ diyerek bırakıyor. Öl de yat sözü, bugün o kızın şifa bulmasıyla Oylat haline dönüşmüştür. Bugün de pek çok insan şifa dağıtmaya devam ediyor. Şifa bulmak ve bu güzellikleri görmek isteyenleri Oylat’a davet ediyorum.”