“PYD, YPG’ye karşı attığımız bu adamı asla durdurmayacağız”

“PYD, YPG’ye karşı attığımız bu adamı asla durdurmayacağız”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “PYD, YPG’ye karşı attığımız bu adamı asla durdurmayacağız. Kim ne derse desin durdurmayacağız. Bize sağdan soldan şuanda tehditler geliyor. Bu gidişi durdurun diye. Ben Sayın Trump’a da söyledim, diğerlerine de. Eğer bunu ’durduracaksanız durdurun’ dedik, size ama durdurmadınız. Şimdi biz kendi göbeğimizi kendimiz kesiyoruz, artık geri adım atmayacağız” dedi.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Terörle Mücadele ve Bölgesel Bağlantılılık” konulu “3. Parlamento Başkanları Konferansı” açılış resepsiyonuna katıldı. Dolmabahçe Sarayı’nda gerçekleşen programda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Terör yüzyılımızın vebasıdır. Gerek ülkelerin kendi içinde gerekse uluslar arası alanda pek çok düşmanlık terör kılıfı altında hayata geçirilmekte pek çok sorun yine terör kılıfı altında gizlenmektedir. Özellikle coğrafyamızdaki yıkımların zulümlerin acıların çoğu ülkeler arasındaki savaşlar veya toplumlar arasındaki mücadelelerle değil terör yoluyla ortaya çıkmıştır. Burada temsilcileri bulunan hemen her ülke terör sorunuyla yüzleşmiştir. Ciddi de bedel ödemiştir. Türkiye olarak biz de yaklaşık 35 yıldır terör belasıyla mücadele ediyoruz. Farklı isimler altında faaliyet gösteren ama hepsinin de amacı ülkemizin birliği beraberliği huzuru refahı olan terör örgütlerinin saldırısı altındayız. Bu örgütlerin arkasında Türkiye ile yüz yüze hesaplaşmayı göze alamayan güçler daima olmuştur bugün de vardır” şeklinde konuştu.“ARKALARINDAKİ DESTEK KESİLMEDİĞİ İÇİN SORUNA KÖKLÜ ÇÖZÜM BULAMADIK”


Terör örgütlerinin arkalarında desteğin kesilmemesinden dolayı soruna kesin çözüm bulunamadığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sınırlarımız dışında örgütlenen, eğitilen, donatılan teröristler buldukları her fırsatta vatandaşlarımızın huzurunu devletimizin bütünlüğünü tehdit eden kanlı eylemler gerçekleştiriyor. Uzun terörle mücadele dönemimizde güvenlik güçlerimizden ve masum vatandaşlarımızdan binlerce şehit verdik. Çocukları, kundaktaki bebekleri, okula giden öğrencileri, ibadethaneleri, kütüphaneleri hedef almaktan çekinmeyen bir barbarlığa şahit olduk. Terör örgütlerinin kayıpları onbinleri bulmasına rağmen maalesef arkalarındaki destek kesilmediği için soruna köklü çözüm bulamadık. PKK, DHKP-C gibi ideolojik söylemli örgütlerin yanı sıra DEAŞ ve FETÖ gibi dini söylemleri istismar eden örgütlerle karşı karşıya kaldık” diye konuştu.“TERÖRİSTLERİN KAPIMIZA DAYANMASINI BEKLEMEK YERİNE SORUNU KAYNAĞIMDA KURUTMA KARARI ALDIK”


Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti: “Bir süre önce terörle mücadele konseptimizde köklü bir değişikliğe gittik. Teröristlerin kapımıza dayanmasını beklemek yerine sorunu kaynağımda kurutma kararı aldık. Bu amaçla sınırlarımız dışında yuvalanan terör örgütlerini bulundukları yerlerde imha etmeyi amaçlayan bir mücadele stratejisi geliştirdik. Türkiye komşularının ve diğer tüm ülkelerin toprakları üzerindeki egemenlik haklarına ve sınırlarına saygılıdır ama bir şartla; bu şart da buralardan ülkemize yönelik eylemler yapılamaması düşmanca faaliyetler yürütülmemesidir. Eğer bir devlet kendi sınırları içinde bizim bu hassasiyetimize uygun tedbirleri alıyor ve teröristlerin faaliyetlerini engelliyorsa ülkemizin en büyük dostu odur. Topraklarında terörist faaliyetlerini engelleyemeyenler ise hiç kusura bakmasınlar ülkemizin veya bir başka ülkenin müdahalesine kendi elleriyle kapıları açmış olurlar.”“TEK AMACIMIZ ÜLKEMİZE SALDIRMAK İÇİN ORALARDA ÜSTLENEN ELİ KANLI CANİLERİ ENGELLEMEK”


Yürütülen operasyonlar ile Kuzey Irak ve Suriye’nin toprak bütünlüğünün hedef alınmadığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Açıkça ifade etmek isterim ki; Kuzey Irak ve Suriye’de yürüttüğümüz terörle mücadele operasyonları asla bu ülkelerin toprak bütünlüğünü ve egemenlik haklarını hedef almıyor. Tek amacımız ülkemize saldırmak için oralarda üstlenen eli kanlı canileri engellemek, teröristleri yok etmektir. Önceki gün Suriye’de başlattığımız Barış Pınarı Harekatı’nın gayesi de aynıdır. Fırat’ın batısını olduğu gibi doğusunu da terör örgütlerinden temizleyerek hem sınırlarımızın güvenliğini temin edeceğiz. Hem de ülkemizdeki Suriyelilerin kendi evlerine huzurla dönmelerini sağlayacağız. Tüm dostlarımızdan ülkemiz ve Suriye halkı için hayati önem taşıyan bu operasyonumuza destek bekliyoruz” ifadelerini kullandı.Güvenlik olmadan barışın olmayacağını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Güvenlik olmadan barış olmaz. Barış olmadan kalkınma olmaz. Kalkınma olmadan huzur ve refah olmaz. Huzur ve refah olmadan da toplumlar geleceğine güvenle bakamaz herkes için kalıcı istikrar formülü işte budur. Kendi aramızdaki ilişkileri ne kadar sıkı tutarsak bu formülü o kadar işler kılabiliriz. Bu gün küresel düzeyde bir yeniden yapılanma sürecinin yaşandığına şahit oluyoruz. Güvenlik paradikmalarının değişiminden ticaret savaşlarına kadar pek çok emaresi olan bu süreç bizler için yeni tehditlerle birlikte yeni fırsatları da içinde barındırıyor. Yapmamız gereken tehditlerin üstesinden birlikte gelmek. Fırsatları da yine birlikte değerlendirmektir. Şayet bizler bu erdemi gösteremezsek ortak sorunlarımız değilde birbirimizle uğraşmaya devam edersek tarihin tekerrürü kaçınılmazdır” dedi.“BİZİM BU MÜCADELEMİZ KÜRTLERLE DEĞİL, BİZİM MÜCADELEMİZ TERÖR ÖRGÜTLERİDİR”


Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şuanda Suriye’de yaşananlar; Koalisyon güçleriyle düşünün Suriye’de yer alanlar bir şeyi ihmal ediyor. O da nedir; bizim defaatle söylediğimiz PYD, YPG, DEAŞ birer terör örgütüdür. Ne yazık ki Batı, PKK’ya terör örgütü diyor ama onun yan kolları olan PYD, YPG’yi terör örgütü olarak kabul etmiyor. Bütün belgeleriyle kendilerine verdiğimiz halde kabul etmiyor. Biz mücadelemizi bunlarla sürdürüyoruz. Batı ve Amerika hep birlikte söyledikleri şu: ’Siz Kürtleri öldürüyorsunuz’ Kürtler bizim kardeşimizdir. Bizim bu mücadelemiz Kürtlerle değil. Bizim mücadelemiz terör örgütleridir. PYD, YPG, DEAŞ bunların hepsi terör örgütüdür. Bütün belgeler elimizde biz Suriye’yi bölmeye değil parçalamaya değil orada tüm yaşayanların hukukunu korumak için orada yer almış bulunuyoruz ama koalisyon güçlerinin böyle bir derdi yok. Diğerlerinin böyle bir derdi yok ama bizim böyle bir derdimiz var. Çünkü biz sürekli oralardan tehdit alıyoruz” şeklinde konuştu.“PYD, YPG’YE KARŞI ATTIĞIMIZ BU ADAMI ASLA DURDURMAYACAĞIZ”


Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sonlandırdı: “Bizim 911 kilometre sınırımız var. Nereye? Suriye’ye. Peki diğerlerinin burada sınırı mı var. Irak hariç bunların hiçbirinin Suriye ile sınırı yok. İşte bugün yine havan toplarının atışlarıyla 1 yaşındaki Suriyeli öldü. Bunun yanında yine 10’a yakın insanımız öldü. Bundan daha önce yüzlercesi öldürüldü. Biz bunu ne zaman kadar bekleyeceğiz. Bekleyemeyiz. Biz Türkiye olarak 911 kilometre sınırımız olan ve Suriye rejiminin dahi kabul etmediği PYD, YPG’ye karşı attığımız bu adamı asla durdurmayacağız. Kim ne derse desin durdurmayacağız. Bize sağdan soldan şuanda tehditler geliyor. Bu gidişi durdurun diye. Ben Sayın Trump’a da söyledim diğerlerine de söyledim. Eğer bunu ’durduracaksanız durdurun’ dedik size ama durdurmadınız. Şimdi biz kendi göbeğimizi kendimiz kesiyoruz, artık geri adım atmayacağız. Burada teröristlerin tamamıyla Sayın Trump’ın ifade ettiği 32 kilometrelik sınırdan daha güneye gidene kadar biz bu mücadeleyi sürdüreceğiz. Bu bölgeyi terk edecekler çünkü biz bu bölgeyi güvenli bölge olarak ilan ettik. Ülkemizde yaşayan 4 milyona yakın mülteci için.”


(İHA)

Haber Kaynak : ihlas haber ajansı

Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesinde iki arkadaş arasında çıkan tartışma kanlı bitti.

Yüzbinler Fetih Müzesi’ne Akın Etti

İznik Gölü'nde 65 kiloluk dev yayın balığı yakalandı

Aynı hastalıktan ağabeyini ve annesini kaybetti, tedavi için yardım bekliyor

Periler evinde mutlu

Tazminatsız işten atılma sebepleri

Kasa hırsızı aracın sis farının altındaki hasardan yakalandı

Bursa'da hırsız, evde bulunan 25 bin liralık ziynet eşyasını çaldı

Enver Aysever ile 'yazı akademisi'nin ilk dönemi başladı

Mustafakemalpaşa’da Muhtarlar Günü törenle kutlandı

Enerji ve nakil kablosu çalan şüpheliler yakayı ele verdi

Mustafakemalpaşa’da Muhtarlar Günü törenle kutlandı

İnsan olan bunu yapmaz!

Bursa Yıldırım AK Gençlik Mehmetçik’e selam durdu

Mustafakemalpaşa’nın yöresel ürünleri festivalde sergilendi

Akademik bilginin ekonomiye kazandırılmasını hedefliyoruz”

Bursa'nın İnegöl İlçesinde yavru bir köpeğin başına geçirilen plastik turşu bidonu herkesi şok etti

Golf keyfi yer altına indi

AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, kolu kırık olan bir çocuğu hastanede tedavi etti.

Mustafakemalpaşa’nın yöresel ürünleri festivalde sergilendi

“Daha Yaşanabilir Bir Orhangazi Çalıştayı” yapıldı

Esenler’de hafriyat kamyonu devrildi: 1 ağır yaralı

Ahmet Nur Çebi: "Büyük aşkımla, başkan olarak kucaklaştım"

Ahmet Nur Çebi: "Öncelikle Ümraniye’ye gideceğim"

Şehidin cenazesi memleketi Tokat’a getirildi

Hatay’da şimşekler geceyi aydınlattı

Ahmet Nur Çebi: “Beşiktaş’ın şerefi, namusu ve dik duruşu bize emanet”

Ersun Yanal: “Oyunun kontrolüne hakim rahat bir oyun oynadık”

Şehit Eşkioğlu’nun cenazesi Erzurum’a getirildi

Başkan Koç: “Zevksiz bir maçtı, ortada bir maçtı”

Sel sularına kapılarak kaybolan şahıs ölü bulundu

Beşiktaş’ın 34. Başkanı Ahmet Nur Çebi oldu

Fenerbahçe deplasmanda üç puanı kaptı

Kilis sınırına komando sevkiyatı devam ediyor

VakıfBank set vermedi

Malatya’da otomobil takla attı: 7 yaralı

Gaziantep’i sel vurdu

Giresun’da sağanak yağış etkili oldu, bir kişi kayıp

Şimşekler geceyi gündüze çevirdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "120 saat bittiği anda harekata devam ederiz"

Beşiktaş’ta, 12 sandık sonucunda fark 808’e çıktı

Ahmet Nur Çebi farkı açtı

Bakan Soylu’dan muhtarlar günü mesajı

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: "Biz insani konularda herkesten hassasız"

“Her gün birkaç Batılı lider harekatı durdurmamız için bizi arıyor”

"2023’te hedef Sıfır Atık Projesi’yle 100 bin kişiye istihdam sağlamak"

Bakan Kasapoğlu: “Bir hata yapacaklarını sanmıyorum”

Bakan Soylu’dan yaptırım yanıtı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Putin’le telefonda görüştü

TBMM Başkanı Şentop, Sırbistan’da tarihi yerleri ziyaret etti

"Bin kilometre karelik alanı terörden kurtardık"

HDP önündeki oturma eyleminde aile sayısı 55’e yükseldi

Suriye tarafından Kızıltepe’ye havan topu atıldı: 2 ölü, 11 yaralı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Nazarbayev ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan Mirziyoyev ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD basınına konuştu

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk’tan çocuk işçi açıklaması

Bakan Akar, ’’Faaliyetler planladığı gibi gidiyor’’

Barış Pınarı Harekatı’nı sosyal medya üzerinden provoke eden 4 kişi yakalandı

Fırat Nehrine seyyar köprü kuruluyor

Devlet Bahçeli Pazartesi itibariyle mesai başında

"Harekat, planladığımız şekilde başarıyla devam ediyor’’

“Alacağımız galibiyet ile Mehmetçiklerimize moral vereceğiz”

Serbest piyasada altın fiyatları

Serbest piyasada altın fiyatları

Borsa güne yatay başladı

Borsa güne yatay başladı

Borsa ilk yarıda düştü

Borsa ilk yarıda düştü

Serbest piyasada altın fiyatları

Serbest piyasada altın fiyatları

Borsa İstanbul, banka hisselerinde ’açığa satışı’ yasakladı

Borsa İstanbul, banka hisselerinde ’açığa satışı’ yasakladı

Borsa güne düşüşle başladı

Borsa güne düşüşle başladı

Kredi kartından alınan komisyona sınırlama

Kredi kartından alınan komisyona sınırlama

Serbest piyasada döviz fiyatları

Serbest piyasada döviz fiyatları

Serbest piyasada altın fiyatları

Serbest piyasada altın fiyatları

İşsizlik rakamları açıklandı

İşsizlik rakamları açıklandı

Borsa güne yükselişle başladı

Borsa güne yükselişle başladı

Serbest piyasada döviz fiyatları

Serbest piyasada döviz fiyatları

Kışın yaklaştığı belli oldu. Dalında 10 lira, mangalda 70 lira

Uludağ'ın eteklerinde kestane hasadı drone ile havadan görüntülendi

“2050 yılında nüfusumuzun 5’te 1’i 65 yaş üzerinde olacak”

“2050 yılında nüfusumuzun 5’te 1’i 65 yaş üzerinde olacak”

Soğuk hava eklem ağrılarını tetikliyor

Soğuk hava eklem ağrılarını tetikliyor

Menopoz döneminde kalsiyuma sarılın

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Özlem Oruç Şener, menopoz döneminde düşen hayat kalitesinin kalsiyum ve gün ışığıyla yükseltilebileceğini söyledi.

Obezite ameliyatında doğru bilinen yanlışlara dikkat

Obezite ameliyatında doğru bilinen yanlışlara dikkat

Kalp pilinin önemi

Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Hakan Özkan, kalbin fonksiyonlarında oluşabilecek hastalıkların tedavisinde kalıcı kalp pilinin önemli yer teşkil ettiğini söyledi.

Menopozu işaret eden 15 belirti

Menopozu işaret eden 15 belirti

"Grip ve nezleye karşı hijyeni elden bırakmayın"

"Grip ve nezleye karşı hijyeni elden bırakmayın"

Fast food tarzı yiyecekler cilde zarar veriyor

Fast food tarzı yiyecekler cilde zarar veriyor

Zihin diyeti ile alzheimerdan korunun

Zihin diyeti ile alzheimerdan korunun

Romatizmal hastalıklarda erken teşhis önemli

Romatizmal hastalıklarda erken teşhis önemli

Sağlıklı yaşlanmak mümkün mü?

Sağlıklı yaşlanmak mümkün mü?

Meme kanserinden korunmak mümkün

Meme kanserinden korunmak mümkün

Mevsim değişimine bağlı hastalıklara dikkat

Mevsim değişimine bağlı hastalıklara dikkat

Sağlık raporları yönergesi yayımlandı

Sağlık raporları yönergesi yayımlandı

Alzheimer hastası ile empati kurun

Alzheimer hastası ile empati kurun