RUMELİ GECESİ´ne AKTAŞ MORALİ
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Tuna Mahallesi´nde düzenlenen ‘Rumeli Gecesi´nde, birlik ve beraberlik mesajları verdi.
Tarih: 11.2.2019 16:20:55

Tuna Folklor Eğitim Merkezi öncülüğünde düzenlenen ve Bursa´da faaliyet gösteren pek çok kültür derneğinin katılım sağladığı ‘Rumeli Gecesi´ renkli görüntülere imzasını attı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Tuna Mahallesi´ndeki Fatih İlkokulu´nun etkinlik salonunda gerçekleştirilen programa katılarak, dernek üyelerine moral verdi. Başkan Aktaş, keyifli programın organizasyonunda emeği geçen Tuna Folklor Eğitim Merkezi Başkanı Mülayim Lale´yi tebrik etti ve İstanbul´dan gelen Grup Karşıyaka´nın seslendirdiği eserleri keyifle dinledi.

Rumeli kültürünü yakından tanıdığını ifade eden Başkan Aktaş, Bursa´nın farklı değerleri bir arada yaşatan özellikli bir kent olduğunu söyleyerek, “Balkanlardan Makedonya´dan, Kosova´dan, farklı yörelerden gelen birçok vatandaşımız Bursa´da yaşıyor. Doğup büyüdüğümüz yerler var, bazı yörelere kendimizi ait hissediyoruz. Kültürlerimize sahip çıkalım ama bizim Türk Bayrağı´mız var. Bu geceler birliğimizi ve beraberliğimizi daha da yoğun hissettiriyor ve bağlarımızı güçlendiriyor” diye konuştu. Etkinliğe katılan vatandaşlar, Başkan Aktaş´a yoğun ilgi gösterdi.

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: RUMELİ GECESİ AKTAŞ MORALİ
KEŞFET / EXPLORE
E Dergi Yıl 4 Sayı 42

/resimler/2019-1/8/1618389474504.jpg