SEYAHAT

E-Devlet Üzerinden Turist Rehberi Ruhsatname Başvurusu ve Takip Hizmetleri

Sinemanın Fantastik Yüzü Tim Burton

MAGAZİN

EGE’NİN İKİ YAKASI BU KEZ PİYANONUN TUŞLARINDA BİRLEŞTİ

Ramazan Bayramı ve Peygamber Efendimizin Bayramı

Sağlık Bakanı Olivier Véran Fransız halkını uyardı

Coronavirus: Olivier Véran, tüm Fransız halkının her gün test edilemeyeceği konusunda uyardı

Sağlık Bakanı hükümetin amacının "kontrolün kademeli olarak kaldırılmasından haftada 500.000 ila 700.000 test" üretmek olduğunu hatırlattı.

Sağlık Bakanı Olivier Véran, 25 Nisan Cumartesi günü Saint-Denis'de, faaliyetini koronavirüs salgına uyarlayan bir test laboratuvarı ziyaret etti, daha sonra dağıtım için çok önemli olan Maison de la solidarité'ye gitti. Gıda yardımı. Tüm Fransız halkının her gün test edilemeyeceğini söyledi. "Her gün 60 milyon Fransız insanını test edecek miyiz?" Bu sadece imkânsız değil, aynı zamanda dünyadaki hiçbir ülke bunu yapmıyor ”dedi.

LIVE - Coronavirus: ilk karayolu taşımacılığı birliği 7 Mayıs'ta grev çağrısı yapıyor

Veolia gibi bazı şirketler niyetlerini açıklarken, "Bir sabah bir şirketteki herkesin çok yönlü bir taranması [...] tıbbi ve bilimsel bir anlam ifade etmiyor." 11 Mayıs'ta açıklanan açıklamanın ardından çalışanlarını faaliyetlerine devam ettiklerinde tarama testlerine tabi tutmak.

Bu, Olivier Véran'ın bir aydaki ilk ziyareti, hükümet ise gelecek hafta açılacak olan kapatma planını hazırlıyor.

Saint-Denis'de Olivier Véran, PCR testleri yapan bir laboratuvarı ziyaret etti, yani bir hastanın enfekte olup olmadığını söylemeye izin veren virolojik testler. Şirket, salgının ihtiyaçlarını karşılamak için teknik platformunu yeniden düzenlemek zorunda kaldı. Hükümetin hedefi, 11 Mayıs'taki dekoninans ile haftada 500.000 ila 700.000 test yapabilmek. Véran'a göre, Fransa şu anda “günde 40.000 ila 50.000” gerçekleştiriyor.

Zorluk aynı zamanda onay bekleyen serolojik testlerin genelleştirilmesinde yatmaktadır. Bu kan testleri, bir kişiye virüs bulaşıp bulaşmadığını, semptomları olup olmadığını ve potansiyel bağışıklık sağlayan antikor düzeyinin geliştiğini gösterir.

Daha sonra Dayanışma Dışişleri Bakanı Christelle Dubos'un eşlik ettiği Olivier Véran, dayanışma evini ziyaret etti, burada gıda stokları ile sunuldu ve derneklerle değiş tokuş yapacaklar (Emmaüs, Kızıl Haç ...).

Ayrıca bakınız - Dr.Mascret cevaplar: Maskenizi birkaç kez yıkayarak çıkartıp takabilir misiniz?

Editör personeli size tavsiyelerde bulunur

Macron-Philippe: Sağlık krizi yürütme çiftindeki ilişkileri geriyor

Coronavirus: dekonfinasyon sırasında biriktirdiğimiz her şeyi harcayacak mıyız?