SEYAHAT

MAVİ BAYRAKTA DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜ TÜRKİYE’NİN ÖDÜLLÜ PLAJ SAYISI 486 OLDU

Toplumu Değiştirmeyi Hedefleyen Adam: Aamir Khan

MAGAZİN

EGE’NİN İKİ YAKASI BU KEZ PİYANONUN TUŞLARINDA BİRLEŞTİ

Hat Sanatı Dünyaya Tanıtılacak

Salda Gölü Online İzlenebilecek

 

“Türkiye’nin Maldivleri” olarak adlandırılan Salda Gölü hakkında Çevre ve Şehircilik bakanlığından yeni bir karar çıktı. Bakan Murat Kurum’un yaptığı açıklamaya göre, Salda Gölü 7/24 online olarak izlenecek.

Salda Gölü’nde görülen iş makineleri sosyal medyada oldukça dikkat çekmişti. Ortaya atılan iddialar karşısında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığından (TOKİ) açıklama geldi. "Salda Gölü ile ilgili olarak sosyal medya platformu Twitter üzerinden paylaşımlar yapılmaktadır. Paylaşımda yer alan görüntüler yüklenici firmanın şantiye alanı ve otopark bölümünde arazi düzenleme görüntüleri olup, koruma amaçlı oluşturulan yaklaşım mesafesinin dışında küçük bir alandır" ifadesi kullanıldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürü Mehmet Ali Karaman yaptığı açıklamada Salda Gölü’nün 7/24 canlı bağlantı ile izleneceğini belirtti. Tüm vatandaşların şeffaf bir biçimde süreci takip etmeleri için böyle bir uygulamaya gidildiğini belirten Karaman, herkes evinden bölgeyi izleyebilir ifadelerini kullandı.