Şehit annesi: "Atın hemen uçağa harekata beni de götürün"

Şehit annesi: "Atın hemen uçağa harekata beni de götürün"

Balıkesirli bir şehit annesi Barış Pınarı Harekatı’na destek dolu "Atın beni de uçağa harekata hemen götürün, canım feda olsun" şeklindeki sözleri Türk annelerinin vatan sevgisini bir kez daha gözler önüne serdi.


Türkiye’nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzur getirmek amacıyla Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Suriye Milli Ordusu (SMO) ile Suriye’nin kuzeyinde YPG/PKK ve DEAŞ terör örgütlerine karşı başlatılan Barış Pınarı Harekatı’nın başlamasının ardından Balıkesirli şehit aileleri ve gaziler harekat için destek açıklaması yaptı. Oğlu 28 Haziran 2012 tarihinde şehit olan 69 yaşındaki Solmaz Günay yürümekte zorlanmasına rağmen Suriye’deki harekata gitmeye hazır olduğunu söyledi. Oğlunun acısını 8 yıldır yaşadığını söyleyen Solmaz Günay 69 yaşında olmasına rağmen harekat bölgesine gitmeye hazır olduğunu söyledi. Allah’tan harekata katılan askerleri korumasını dileyen Solmaz Günay, “Yürümeye takatim yok ama şimdi hemen gitmeye hazırım. Hemen beni uçağa atın götürün. Canım feda olsun hepsine kuzum” diyerek gözyaşı döktü.“HEMEN GİTMEYE HAZIRIM”


28 Haziran 2012 tarihinde Siirt’in Eruh ilçesinde oğlunu şehit veren 69 yaşındaki Solmaz Günay Barış Pınarı Harekatı’na tam destek verdi. Acılı anne gözyaşları içinde oğlunun şehit olmasından dolayı hem acılı hem de gururlu olduğunu söyleyerek, “Yaş 69; şu anda beni alın. Şu anda yaşım 69, 20 tane de torunum var. Zaten üç tanesini Suriye’ye göndermişler. Yürümeye takatim yok, şimdi hemen hazırım. Hemen beni uçağa atın götürün. Canım feda olsun hepsine kuzum. 8 seneden beri ben o acıları çekiyorum. Mesut’um benim 10’uncu çocuğumdu. Ama her çocuğun bir sevgisi var. Allah’ım devletimize, milletimize zeval vermesin. Acım çok büyük, gururum da çok büyük. Allah’a şükrediyorum yavrum yerinde dinlensin. O layık olduğu yere gitti. Hepinize teşekkür ediyorum, büyüklerin ellerinden, küçüklerin gözlerinden öpüyorum. Allah gönlünüzden neyi geçiyorsa onu versin kuzum. Allah her şeyi gönlünüzce versin, evlatla terbiye etmesin, hepsini kolunun, kanadının altına alsın” diye konuştu."RABBİM YAR VE YARDIMCILARI OLSUN"


Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Haydar Filiz de Barış Pınarı Harekatı’na destek açıklamasında bulunarak, “Barış Pınarı Harekatı’nda Silahlı Kuvvetlerimize başarılar dilerken her zaman olduğu gibi yine üstün başarılarla döneceklerine olan inancımız tamdır. Rabbim yar ve yardımcıları olsun, yüreklerimizle ve dualarımızla her zaman yanlarındayız” ifadelerini kullandı.“İNŞALLAH ZAFERLE DÖNECEĞİZ”


Muharip Gaziler Derneği Balıkesir Şube Başkanı Hulusi Karakuz da Barış Pınarı Harekatı’na tam destekte bulunduklarını belirterek, “Barış Pınarı adlı harekatın sonuna kadar yanındayız, sonuna kadar destekliyoruz. Rabbim Mehmetçiğimizi korusun, inşallah zaferle döneceğiz” diye konuştu.“BARIŞ HAREKATINI DESTEKLİYORUZ”


TEMAD İl Başkanı Salim Özden de destek açıklamasında bulunarak, “TEMAD Balıkesir İl Başkanlığı olarak Türk Silahlı Kuvvetlerinin yanındayız. Mehmetçiğimizin ayağına taş değsin istemiyoruz. Hepsinin evine sağ salim gelmelerini istiyoruz. Barış harekatını destekliyoruz” ifadelerini kullandı.“ASKERLERİMİZİN AYAĞINA TAŞ DEĞMESİN”


Güneydoğu Gazisi Serdar Sırım düzenlenen harekata destek olduğunu ifade ederek, “1999 yılında Diyarbakır’da gazi oldum. Şu an ülkemizin yaptığı Barış Pınarı Harekatını sonuna kadar destekliyoruz. Subay, astsubay ve diğer askerlerimizin hepsinin ayağına taş değmesin inşallah. Sonuna kadar destekliyoruz. İnşallah başarıyla döneceklerine eminim” dedi.“MEHMETÇİKLERİMİZE ALLAH KOLAYLIK VERSİN”


Güneydoğu Gazisi Ahmet Özden ise Barış Pınarı Harekatı’na katılan askerlere kolaylıklar dileyerek, “Ben de 30 Ağustos 1992 yılında Hakkari Şemdinli’de yaralandım. Bu Barış Pınarı Harekatını sonuna kadar destekliyoruz. Mehmetçiğimize de Allah kolaylık versin diyoruz” diye konuştu.“İNŞALLAH SAĞ SALİM DÖNERLER”


Güneydoğu Gazisi Vedat Tekin de desteklerini ifade ederek, “1998 yılında Hakkari Yüksekova’da yaralanarak bir ayağımı kaybettim. Barış Pınarı Harekatı’nda Türk Silahlı Kuvvetlerimize, tüm güvenlik kuvvetlerimize canı gönülden başarılar dileriz. Her zaman onların destekçisiyiz. İnşallah sağ salim giderler, sağ salim dönerler” temennisinde bulundu.“HİÇ ÇEKİNMEDEN YANLARINA GİDERİM”


2003 yılında gazi oluncaya kadar birçok sınır ötesi harekata katılan Güneydoğu Gazisi Ekrem Taşkın da Barış Pınarı Harekatı için herkesin birleşmesi gerektiğini söyledi. Taşkın, “2003 yılında Van’ın Çaldıran ilçesinde sol ayağımı kaybettim. Şu an ülkemizin terörle ilgili bir sıkıntısı var Barış Pınarı Harekatı düzenlendi. Amaç bölgeyi temizlemek ve ülkemize oradan gelebilecek tehlikeleri önlemek. Bunun için biz ülkemizin sonuna kadar yanındayız gaziler olarak. İhtiyaç duyulduğunda yine hiç çekinmeden güvenlik güçlerimizin yanında olacağımızı belirtmek istiyorum. Ben de oradaki arkadaşlarım kardeşlerim gibi birçok operasyona katıldım uzun yıllar önce. Onları anlayabiliyorum o yüzden onlara gönülden destek veriyorum. Türk’ün gücünü herkes fark etmeli. Emperyalist güçler ülkemizde istedikleri gibi oyun oynamaya çalışıyorlar. Bu konuda ben ülkemizdeki her tür düşüncenin bir tarafa bırakılmasını istiyorum ve bu konuda birleşmesini istiyorum. Bizim tek vatanımız var, tek devletimiz, tek milletimiz var. O yüzden dışarıdan gelebilecek bütün sıkıntılara karşı tek yürek olmamız gerektiğini düşünüyorum. Operasyona katılan askerlerimize, subaylarımıza, uzmanlarımıza, erlerimize herkese başarılar diliyorum ben. İnşallah kazasız belasız oraya gidip bu işi sorunsuz bir şekilde çözüp gelecekler. Bizim için 30 kilometrelik güvenlik bölgesi çok önemli. O güvenli bölgeyi sağlamamız gerekiyor ki teröristlerden temizlensin ülkemizdeki Suriyeli misafirlerimiz yerlerine rahatça dönebilsinler istiyorum. Ben de sınır ötesi operasyonlara katıldım. Bizim ülkemiz zor zamanlarda birleşmesini becerebilen insanlardan oluşuyor. Bunu Kurtuluş Savaşı’nda hepimiz gördük. Bizim atalarımız büyük mücadele verdiler biz yine o mücadeleyi veririz. Siyasi ve farklı düşünceleri bir kenara bırakacağız askerimize güvenlik güçlerimize destek olmamız gerekiyor. Batıdaki insanların gerekirse oralara kadar gidip onların yanında olduklarını hissettirmeleri lazım. Ben de hiç çekinmeden onların yanına giderim. Ben ülkemin milliyetçisi bir insanım. Benim için ülkemin varlığı bütünlüğü birliği her şeyden önemlidir” diye konuştu.


(Hasan Otağ Fırıncıoğulları - Ömer Kantarlıoğlu/İHA)

Haber Kaynak : ihlas haber ajansı

Kask takmayan motosiklet sürücüsü başından yaralandı

İnegöl'de fuhuş operasyonu

Off-Road tutkunları Mustafakemalpaşa'da buluşuyor

Mustafakemalpaşa Belediyesi heyecan dolu anların yaşanacağı Büyük Mitsubishi L200 Triton Türkiye Buluşması’na ev sahipliği yapıyor.

ORHANGAZİ BELEDİYE BAŞKANI BEKİR AYDIN TEKSTİL FUARINA KATILDI

Mustafakemalpaşa Belediyesi’nin Sünnet şöleni ile çocuklar çifte bayram yaşayacak

Bursa Uludağ Üniversitesi'nden Mehmetçiğe selam

Bu resimler okunuyor

Türk tekstili yerli ve milli üretimle dünyada söz sahibi olacak

Otomobil elektrik direğine çarptı: 1 yaralı

Kızılay’ın iyilik hareketi büyüyor

ÜÇGE, ‘Perakende Konferansı’nda

Bakan Varank: "Ülkemizde ilk defa alüminyum motor bloğu üretilecek"

Mudanya Liman Başkanlığından organ bağışı

Bakan Varank, girişimciler için yeni kredi müjdesi verdi

Bursaspor'dan Ali Akman açıklaması

Askeri miğferle öldüren astsubay FETÖ'den beraat etti

Çocuklara içki içirilmesi iddiasında yeni gelişme

Şadırvanlı Han yeniden hayat buldu

Özbek bakan yardımcısının fetih yolculuğu

Bursa'da kuyuya düşen dana, itfaiye ve AFAD ekiplerinin yaptığı operasyonla kurtarıldı

ABD Savunma Bakanı Esper: “NATO müttefikimiz Türkiye ile savaşacak değiliz”

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu 18. Bağlantısızlar Hareketi Zirvesi’ne katılacak

UEFA Şampiyonlar Ligi: Galatasaray: 0 - Real Madrid: 1 (Maç sonucu)

Galatasaray-Real Madrid maçını 49 bin 528 taraftar izledi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ankara’ya geldi

Ambulans uçak bir günlük bebek için havalandı

Yaşlı kadını kolundaki bilezikler için öldürdü, kısa sürede yakalandı

Bebekli aileye çarpıp kaçtı: Baba ve 7 aylık bebek ağır yaralandı

Kaza yaptığı araçta sıkıştı, ekipler saatlerce kurtarmaya çalıştı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan altın madalya kazanan sporculara tebrik

“Türkiye ve Rusya, Suriye topraklarında ayrılıkçı hiçbir gündeme izin vermeyecektir”

Bolu’da zincirleme trafik kazası: 3 ölü, 2 yaralı

Putin: “Türkiye’nin endişelerini anlıyoruz”

Trump’tan Beyaz Baretliler’e 4.5 milyon dolar yardım

Bakan Varank: "Bu harekat sadece sınırımızda değil Türkiye ekonomisinde de güvenli bir alan oluşturacak”

Fatih Terim’den 4 değişiklik

Van’da teröristlere ait çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Türkiye-Rusya arasında imzalanan Mutabakat Muhtırası’nı okudu

"Bölücü terör örgütünün devletçik projesi tarih olmuştur”

“Rusya ve Türkiye 10 km derinlikte ortak devriye yapacak”

Şehit Zekeriya Altunok’un naaşı memleketi Kayseri’ye gönderildi (

Bakan Çavuşoğlu’ndan kimyasal silah iddialarına sert yanıt

Bakan Soylu’dan muhtarlar günü mesajı

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: "Biz insani konularda herkesten hassasız"

“Her gün birkaç Batılı lider harekatı durdurmamız için bizi arıyor”

"2023’te hedef Sıfır Atık Projesi’yle 100 bin kişiye istihdam sağlamak"

Bakan Kasapoğlu: “Bir hata yapacaklarını sanmıyorum”

Bakan Soylu’dan yaptırım yanıtı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Putin’le telefonda görüştü

TBMM Başkanı Şentop, Sırbistan’da tarihi yerleri ziyaret etti

"Bin kilometre karelik alanı terörden kurtardık"

HDP önündeki oturma eyleminde aile sayısı 55’e yükseldi

Suriye tarafından Kızıltepe’ye havan topu atıldı: 2 ölü, 11 yaralı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Nazarbayev ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan Mirziyoyev ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD basınına konuştu

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk’tan çocuk işçi açıklaması

Bakan Akar, ’’Faaliyetler planladığı gibi gidiyor’’

Barış Pınarı Harekatı’nı sosyal medya üzerinden provoke eden 4 kişi yakalandı

Fırat Nehrine seyyar köprü kuruluyor

Devlet Bahçeli Pazartesi itibariyle mesai başında

"Harekat, planladığımız şekilde başarıyla devam ediyor’’

Borsa ilk yarıda yükseldi

Borsa ilk yarıda yükseldi

Serbest piyasada altın fiyatları

Serbest piyasada altın fiyatları

Borsa güne yükselişle başladı

Borsa güne yükselişle başladı

İhtiyaç kredisi faiz oranları yüzde 45 düştü

İhtiyaç kredisi faiz oranları yüzde 45 düştü

Serbest piyasada döviz fiyatları

Serbest piyasada döviz fiyatları

Borsa haftaya yükselişle başladı

Borsa haftaya yükselişle başladı

Serbest piyasada altın fiyatları

Serbest piyasada altın fiyatları

Borsa güne yatay başladı

Borsa güne yatay başladı

Borsa ilk yarıda düştü

Borsa ilk yarıda düştü

Serbest piyasada altın fiyatları

Serbest piyasada altın fiyatları

Borsa İstanbul, banka hisselerinde ’açığa satışı’ yasakladı

Borsa İstanbul, banka hisselerinde ’açığa satışı’ yasakladı

Borsa güne düşüşle başladı

Borsa güne düşüşle başladı

Kredi kartından alınan komisyona sınırlama

Kredi kartından alınan komisyona sınırlama

Serbest piyasada döviz fiyatları

Serbest piyasada döviz fiyatları

Çocuklarda üst solunum yolları enfeksiyonuna dikkat

Çocuklarda üst solunum yolları enfeksiyonuna dikkat

Eray Satıoğlu: “Hedefim dünya şampiyonu olmak”

Eray Satıoğlu: “Hedefim dünya şampiyonu olmak”

Ani kalp çarpıntısı hastalık habercisi olabilir

Ani kalp çarpıntısı hastalık habercisi olabilir

Farkında olmadan kronik böbrek hastası olabilirsiniz!

Özel Anadolu Hastanesi Üroloji Bölümü’nden Op. Dr. Mehmet Yaman, ülkemizde gitgide yaygınlaşan halk hastalıklarından biri haline gelen böbrek hastalıkları hakkında önemli bilgiler verdi.

Soğuk hava eklem ağrılarını tetikliyor

Soğuk hava eklem ağrılarını tetikliyor

Menopoz döneminde kalsiyuma sarılın

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Özlem Oruç Şener, menopoz döneminde düşen hayat kalitesinin kalsiyum ve gün ışığıyla yükseltilebileceğini söyledi.

Obezite ameliyatında doğru bilinen yanlışlara dikkat

Obezite ameliyatında doğru bilinen yanlışlara dikkat

Kalp pilinin önemi

Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Hakan Özkan, kalbin fonksiyonlarında oluşabilecek hastalıkların tedavisinde kalıcı kalp pilinin önemli yer teşkil ettiğini söyledi.

Menopozu işaret eden 15 belirti

Menopozu işaret eden 15 belirti

"Grip ve nezleye karşı hijyeni elden bırakmayın"

"Grip ve nezleye karşı hijyeni elden bırakmayın"

Fast food tarzı yiyecekler cilde zarar veriyor

Fast food tarzı yiyecekler cilde zarar veriyor

Zihin diyeti ile alzheimerdan korunun

Zihin diyeti ile alzheimerdan korunun

Romatizmal hastalıklarda erken teşhis önemli

Romatizmal hastalıklarda erken teşhis önemli

Sağlıklı yaşlanmak mümkün mü?

Sağlıklı yaşlanmak mümkün mü?