Bursa'da Helikopter Ambulans 78 Yaşındaki Hasta İçin Havalandı

Bursa'nın Harmancık İlçesi'nde rahatsızlanan hasta, olumsuz hava koşullarına rağmen helikopter ambulans ile Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi.

Bursa'da mübadele anısına fidan bağışı

Bursa'da mübadele anısına fidan bağışı

Mobil ekipler vatandaş ve esnafın yanında

Mobil ekipler vatandaş ve esnafın yanında

‘Çarşıbaşı’ için 34 proje yarışacak

‘Çarşıbaşı’ için 34 proje yarışacak

Kuraklıkla gönüllü mücadele

Kuraklıkla gönüllü mücadele

Eski Başkanlara Vefa

4 BAŞKANI ZİYARET ETTİ

Hayvan pazarında üreticilerin yüzü gülüyor

Hayvan pazarında üreticilerin yüzü gülüyor

Şehre değer katan personele ödül

Şehre değer katan personele ödül

ORHANGAZİ'DE BUZLANMAYA KARŞI TUZLAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Araç sürücülerimiz gizli buzlanmaya dikkat etsinler

Evde nasıl yüz temizleme toniğini yapabilirim

Cilt Tipine Göre Tonik Seçimi Nasıl Yapılır

Elma sirkesi Cilde Faydalı mı ?

Kafein'in yan etkileri nelerdir

Hasar Görmüş Saçlar Nasıl Onarılır

Hamileyken Tüketmeniz Gereken 8 Yiyecek

Diş Macunuyla Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilirsiniz

Antik Roma mitolojisi hakkında merak edilenler

Romanların etimolojisi, yaşam tarzları ve tarihçesi

Antik Mısır Mitolojileri

Yunan Mitolojisi hakkında merak edilenler

Mitoloji efsanelerinden Orfeus

Mutlaka Görülmesi Gereken 10 Harika Arkeolojik Eser

Pusula hakkında merak edilenler

Son Zamanların Parlayan Yıldızı Başarılı Oyuncu Margot Robbie’nin Rolden Role Girdiği Filmler

Süpermen film serisi hangi sıralamayla izlenmeli tüm Süpermen filmleri

Süper kahraman filmlerinin en çok beğenilen karakteri Süpermen hakkında bilinmeyenler

Muhteşem Oyunculuğuyla 20 Robert Pattinson Filmi

En uzun film ünvanlıyla ödül kazanmış harika bir film önerisi

Ödüllü Film İzlemek İsteyenler İçin 2000-2019 Yılları Arasında En İyi Film Akademi Ödülü Alan Filmlerin Listesi

Marilyn Monroe'nun yer aldığı filmler

HABER VİDEOSU

OSMANGAZİ BELEDİYESİ

BURSA BÖLGE

Sinema dünyasının en iyi 10 film listesi

Herkesin mutlaka izlemesi gereken 10 film listesi

En iyi 10 film listesi

1. 12 Öfkeli Adam

Birkaç dakikasını sadece farklı ortamda çekilen filmin büyük bir bölümü hatta neredeyse tamamı sadece bir mekân içerisinde geçmektedir. Sidney Lumet’in yönetmenliğini yaptığı filmin konusu bir duruşma içerisinde yer alan jürinin diğer on bir jüriye karşı olan ikna çabaları yer almaktadır. Filmin bir özelliği ise Sidney Lumet’in yönetmenliğinin ilk örneğidir. Filmde neredeyse hiç isim kullanılmamıştır sadece iki jüri üyesinin mahkeme binasından ayrıldığı esnada birbirlerine isimlerini söylemişlerdir. Filmin oyuncu kadrosunda Henry Fonda,Lee J. Cobb, E. G. Marshall,Martin Balsam, John Fiedler, Jack Klugman, Edward Binns, Jack Warden, Joseph Sweeney, Ed Begley,George Voskovec, Robert Webber gibi isimleri görmekteyiz.

2. Hayat Güzeldir

En iyi drama filmleri arasında gösterilen bu harika filmin yönetmenliğini İtalyan yönetmen Roberto Benigni yapmıştır. II. Dünya savaşı sırasında yahudi kamplarına götürülen bir babanın ailesi için yapmış olduğu sayısız özveriyi konu ediniyor. Film 1988 yılında 7 farklı dalda Oscar’a adaylığını gösterdi ve bu adaylıklardan sadece en iyi yabancı film ödülü, en iyi erkek oyuncu ödülü ve en iyi müzik ödüllerini kazandı. Filmin başrollerinde Roberto Benigni, Nicoletta Braschi, Giorgio Cantarini, Giustino Durano, Sergio Bini Bustric yer almaktadır.

3.Ruhların Kaçışı

Listemize farklı bir film ile devam ediyoruz. Hayao Miyazaki tarafından yönetmenliğini yapılan uzun metrajlı animasyon filmi 2003 yılında Oscar ödülünü kazanmıştır. Chihiro, kasabasından taşınmış on yaşında küçük bir kızdır. Yeni taşındığı kasabada ise karşılarına ilginç bir yapı çıkar. Her ne kadar bu yapının içine girmek istemese de anne ve babasının peşinden girer. İşte bu ilginç yolculuk böyle başlar. Önceleri terk edilmiş görünen bu yapı geceleri büyük bir canlılık kazanır. Bu yapı ruhların bir tür dinlenme ve temizlenme yeridir. Chihiro sihirli yiyeceklerden yiyen ve domuza dönüşen anne babasını kurtarabilmek için genç Haku'nun yardımı ile oradan kurtulmaya çalışır. Chihiro bu kasabadan kurtulmak ve ailesini domuz olmaktan kurtarmak ister. Bu sırada Haku'yu daha önceden tanıdığını anlar.

4. Akıl Defteri

Sinema dünyasının en ünlü yönetmenlerinden biri olan Christoper Nolan’ın yönetmneliğini yaptığı film 2000 yılı yapımı olup psikolojik gerilim türündeki en iyi filmlerdendir.  Memento, eski bir sigorta müfettişi olan ve ender rastlanan bir unutkanlık hastalığına (anterior grade memory loss) yakalanan, karısının öldürüldüğü andan itibaren yeni hiçbir olayı hatırlamayan Leonard'ın hikâyesini anlatır. Leonard kim olduğunu bilmesine ve geçmişini hatırlamasına rağmen yeni bir anı sahibi olamamaktadır. Bir yandan hafıza sorunuyla baş etmeye çalışırken bir yandan da intikam almak için karısının katilini aramaktadır. Filmin başrollerinde Guy Pearce, Carrie- Anne Moss ve Joe PAntoliano yer almaktadır.

5. Hamilton

Amerika’nın kurucularından ve tarihinde önemli bir rol oynayan Alexander Hamilton’un hayat hikayesi anlatılmaktadır. Filmin yönetmenliğini Thomas Kail yaparken oyuncu kadrosunda ise Lin- manuel Miranda, Jonathan Groff ve Daveed Diggs gibi isimler yer almaktadır.

6. Bir Zamanlar Amerika

Sinema Dünyası 1984 yılında bir şaheser ile karşılaştı gerek oyuncu kadrosuyla gerek filmin müzikleriyle oluşan o harika duygular izleyicilere muhteşem anlar  yaşattı ve yaşatmaya da devam ediyor. Filmin müziklerini Ennio Morricone yapmış olup dünyanın en iyi soundtrack albümlerinden biri olarak görülmektedir.  Filmin başlıca  oyuncu kadrosunda baktığımızda Robert de Niro, James Wood, Elizabeth Mcgovern ve Tuesdat Weld’i görmekteyiz. Filmin konusu New York'ta Yahudi olan David 'Noodles' Aaronson (Robert De Niro), ve arkadaşları 20. yüzyılın başlarında New York'ta büyümüş ve isimlerini her yerde duyurmak isteyen gangsterler olarak yetişmiştir. Filmin başlıca karakteri olan David Aaronson (dolayısıyla diğer karakterlerinde) çocukluğu, gençliği ve yaşlılığında süre gelen olaylar anlatılmıştır. Arkadaş grubu çeşitli nedenlerden ötürü dağılır ve uzun bir süre sonra tekrar bir araya gelip, çocukluk hayallerini gerçekleştirmek için işe koyulurlar. Film bir insanın üç dönemi (çocukluk, gençlik ve yaşlılık) içerisinde geçtiği için o yıllarda ABD'de ortaya çıkan olaylar, yasaklar ve durumları ele almıştır.

7. Edge of Tomorrow

Yarının Sınırında ismiyle Türkiye’de gösterime giren filmin yönetmenliğini Daug Liman yaparken oyuncu kadrosunda ise Tom Cruise, Emily Blunt, Bill Paxton ve Brendan Gleeson yer almaktadır. Film Dünya'nın bir yaratık ırkı tarafından saldırıya uğradığı bir gelecekte geçmektedir. Hiçbir savaş tecrübesi olmayan halka ilişkiler memuru Bill Cage yaratıklara karşı yapılan savaşta öldüğünde kendisini bir zaman döngüsünün içinde bulur. Cage her öldüğünde uyandığı aynı gün tekrar uyanmaktadır. Cage Özel Kuvvet askeri Rita Vrataski ile birlik oluşturarak dünya dışı varlıkları öldürme yolunu ararlar. 

8. Guardians of the Galaxy

İki seriden oluşan Galaksinin Koruyucuları filmin ilki olan Galaksinin koruyucuları filminin yönetmenliğini Jamus Gunn yapmıştır. Marvel sinematik filmi olan bu harika film bilim kurgu alanında izlenilecek filmler arasındadır. Filmin başrollerinde Chris Patt, Zoe Saldana, Vin Disel, Bradley Cooper, Micheal Rooker ve Karen Gillan yer almaktadır. Birçok eleştirmen tarafından olumlu eleştirel alan film 773 milyon doların üstünde bir gişe hasılatı elde etmiştir.

9. Whiplash

Amerikan drama filmi olarak karşımıza çıkan Whiplash filminin yönetmenliğini Damien Chazelle yapmıştır. Filmin oyuncu kadrosunda Milles Teller, J.K Simmons ve Paul Reiser gibi başarılı oyuncular yer almaktadır. Andrew Neiman (Miles Teller), New York'ta bulunan ünlü Shaffer Konservatuvarı'nda birinci sınıf öğrencisidir. Andrew küçük yaşlarından itibaren bateri çalmaktadır ve en büyük hedeflerinden biri hayran olduğu caz bateristi Buddy Rich gibi çalabilmektir. Konservatuvarın en prestijli hocası olan Terence Fletcher (J. K. Simmons), Andrew'ı kendi grubundaki baterist Carl (Nate Lang)'a alternatif olarak grubuna alır. Fletcher öğrencilerine rahatsız edici boyutta sert davranan bir hocadır; öğrencilerle alay etmekten hatta onlara hakaret etmekten çekinmez. Grup Hank Levy'nin "Whiplash" adlı eserini çalmaya başlayınca, Fletcher istediği tempoyu tutturamadığı için Andrew'a sandalye fırlatır ve onu tüm sınıfın içinde küçük düşürür. Bunun üzerine Andrew Fletcher'ı etkilemek için, kendisinin dikkatini dağıttığına inandığı kız arkadaşı Nicole (Melissa Benoist)'den ayrılır ve sonunda elleri kanayana kadar kendini çalışmaya adar.

10. Nightcrawler

Dan Girloy tarafından yazılıp yönetilen filmin oyuncu kadrosunda Jake GYlenhael, Rene Russo, Riz Ahmed ve Bill Paxton yer almaktadır.  Jake Gyllenhaal, geceleri Los Angeles'ta yaşanan suç, kaza gibi olayları kamerasına kaydeden ve bir haber kanalına satan işsiz bir hırsızı oynamaktadır. Eleştirmenlerden olumlu yorumlar alan film 87. Akademi Ödülleri'nde En İyi Özgün Senaryo adaylığı elde etti.