SEYAHAT

Ege’nin En Güzel Altı Köyü

Toplumu Değiştirmeyi Hedefleyen Adam: Aamir Khan

MAGAZİN

Yeni Albüm ile Yurt Dışına Açılıyorum... İddialıyım.

Hat Sanatı Dünyaya Tanıtılacak

SOKAK HAYVANLARINA ‘KORONA’ DESTEĞİ

YILDIRIM BELEDİYESİ, YENİ TİP KORONAVİRÜS SALGINI NEDENİYLE YİYECEK BULMAKTA GÜÇLÜK ÇEKEN SOKAK HAYVANLARI İÇİN YAŞAM ALANLARINA YEM, SU VE MAMA BIRAKIYOR.

YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI OKTAY YILMAZ: “BİZLER İNANCIMIZIN, MEDENİYETİMİZİN, KÜLTÜRÜMÜZÜN ÖĞRETİLERİNDEN BİRİ OLAN, YARATILANI YARADAN’DAN ÖTÜRÜ SEVMEYİ ŞİAR EDİNENLERDENİZ.”

BAŞKAN YILMAZ: “BU SÜRE ZARFINDA YILDIRIMLI HEMŞEHRİLERİMİZDEN ‘EVDE KAL’ ÇAĞRILARINA UYMALARINI ANCAK KAPI ÖNLERİNE BİR KAP SU VE MAMA BIRAKARAK SOKAK HAYVANLARIMIZIN HAYATLARINA DEVAM ETMELERİNİ SAĞLAMALARINI RİCA EDİYORUM.”

Yıldırım Belediyesi, koronavirüs tedbirleri kapsamında temizlik, hijyen ve sosyal destek çalışmalarının yanı sıra sokak hayvanlarına da bu zor dönemde destek olmayı sürdürüyor.

Yıldırım Belediyesi Veterinerlik Müdürlüğü ekipleri, yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle vatandaşların ‘Evde Kal’ çağrılarına uymaları, kafetarya, restoran ve benzeri yerlerin kapanmasıyla yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için beslenme odaklarına ve muhtelif noktalara kedi, köpek maması ve kuş yemi gibi temel besin maddeleri bırakarak can dostlarına destek oluyor. Bu kapsamda belediye ekipleri, kedi, köpek gibi sokak hayvanların yoğunlukta olduğu park, bahçe gibi yaşam alanlarına yem, mama ve su dağıtımı çalışmalarını yoğunlaştırdı. İlçe genelinde periyodik olarak yapılan mama ve su dağıtımları sıklaştırılırken, vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda da ihtiyacı olan sokak hayvanlarına belediye veterinerleri müdahalede bulundu.

BAŞKAN YILMAZ’DAN ÇAĞRI

Tüm dünyayı tehdit eden ve birçok ülkede binlerce kişinin ölümüne neden olan koronavirüs nedeniyle insanlar kadar hayvanlar için de yaşam koşullarının ağırlaştığını vurgulayan Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Yıldırım Belediyesi olarak koronavirüs tedbirleri kapsamında temizlik, hijyen ve sosyal destek çalışmalarımızı yürütürken ilçemizdeki sokak hayvanlarına da ayrı önem veriyoruz. Bu sevimli dostlarımız zor bir dönemden geçiyor. Beslenme zorluğunun yanında temel yaşam maddesi olan su bulmak da sokak canlıları için bir o kadar zorlaşıyor. Sokak hayvanlarının bu süreci hayatlarını kaybetmeden atlatması için üzerimize düşen sorumlulukları yerine getiriyoruz. Vatandaşlarımızın da mahallelerinde beslemeye güçlük çektikleri sevimli can dostlarımızın da beslenmelerini sağlıyoruz. Bu süre zarfında Yıldırımlı hemşehrilerimizden ‘Evde Kal’ çağrılarına uymaları ancak kapı önlerine bir kap su ve mama bırakarak sokak hayvanlarımızın hayatlarına devam etmelerini sağlamalarını rica ediyorum. Bizler inancımızın, medeniyetimizin, kültürümüzün öğretilerinden biri olan, yaratılanı Yaradan’dan ötürü sevmeyi şiar edinenlerdeniz” ifadelerini kullandı.