Osmangazi’den 70 ülkeye bilim, kültür ve kardeşlik

Bugün 7 kıtada, yüzlerce ülkeye gerçekleştirdiği ihracat başarısı ile tanınan Bursa, çok anlamlı ve değerli bir mirası da dünyaya ulaştırıyor.

Bursa'da 4 araç birbirine girdi

Bursa’da 4 aracın karıştığı kazada ortalık savaş alanına döndü.

Son 24 saatte korona virüsten 341 kişi hayatını kaybetti

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 341 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, 55 bin 149 yeni vaka sayısının olduğu açıkladı.

İL VE İLÇELERİMİZDE AKŞAM HAVA DURUMU

Bölge genelinin çok bulutlu ve sağanak yağışlı olarak geçeceği; yağışların Eskişehir ve Kütahya çevrelerinde gece saatlerinde etkisini kaybedeceği, Bursa ve Bilecik çevrelerinde ise (Bu gece ve yarın) aralıklarla devam edeceği tah

BAŞKAN USTA GÜNE ESNAF ZİYARETLERİ İLE BAŞLIYOR

İznik Belediye Başkanı Kağan Mehmet Usta esnaf ziyaretlerine aralıksız devam ediyor.

Eğitimden üretime BUSMEK farkı

Bursa’da 2006 yılında faaliyete başlayan Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Merkezi

Panayır’da Yollar Sıcak Asfaltla Buluşuyor

Osmangazi’de Asfalt Mesaisi Sürüyor

İNEGÖL BELEDİYESİ’NDEN ASKIDA 20 BİN PİDE

ASKIDA PİDE VE ZİMEM DEFTERİ GELENEKLERİ İNEGÖL’DE SÜRÜYOR

YILDIRIM’DAN KAPI KAPI SICAK YEMEK DAĞITIMI

Sosyal belediyecilik çalışmalarına Ramazan ayında da devam eden Yıldırım Belediyesi, her gün bin kişiye 4 çeşit sıcak yemek dağıtımı gerçekleştiriyor.

Bursa Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurul Kararı

Koronavirüs (Covid­19) salgınıyla mücadele kapsamında, toplum sağlığını korumak

Bakan Lütfi Elvan: "İlk çeyrekte yüzde 5 civarında bir büyüme öngörüyoruz"

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, "İlk çeyrekte yüzde 5 civarında bir büyüme öngörüyoruz, ikinci çeyrekte de baz etkisiyle çift rakamlı bir büyüme söz konusu olacak.

BEDİUZZAMAN HAZRETLERİNİN SON VARİS TALEBESİ HÜSNÜ BAYRAMOĞLU VEFAT ETTİ.

1949 yılında, daha çocuk yaşta, Üstad Bediuzzaman Hazretlerinin hizmetine giren ve vefatına kadar da yanında sadakatla hizmetine devam etti

Otobanda hafriyat kamyonuna minibüs arkadan çarptı: 1 yaralı

Bursa-İstanbul-İzmir otoyolunda hafriyat yüklü kamyona minibüs çarptı.

YILDIRIM BELEDİYESİ GENÇLERİ ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIYOR

Yıldırım Belediyesi’nin desteğiyle gençler istediği üniversiteyi kazanacak, hayal ettiği bölümde okuyabilecek.

Metruk binalar huzur ve güvenlik için yıkılıyor

Osmangazi Belediyesi, Zafer Mahallesi'nde madde bağımlıları tarafından kullanıldığı belirlenen metruk binayı yıktı.

Saç Nasıl Güçlendirilir?

Diş Anksiyetesinin Belirtileri

Göz Seğirmesi Neden Olur?

Ağladığımızda Gözlerimiz Neden Yanıyor ve Gözyaşı Nedir?

Erkeklerde Depresyonun Belirtileri Nelerdir?

Telefonunuzu Koyu Mod’da Kullanmanın Göz Sağlığı İçin Faydaları

Erken Yaşlanmayı En Aza İndiren İpuçları

Norveç-Svalbard

Sonsuz maymun teoremi nedir?

En Büyük Deniz Felaketlerinden Biri

Uzaya Gönderilen İlk İnsan

Halley kuyruklu yıldızı

Pakistan’ın ulusal anıt ve miras müzesi

Çin Mitolojisine Göre Pan Gu Efsanesi

The Simpsonlar Dizisi Hakkında Bilgiler

Mutlaka İzlenmesi Gereken 12 Gençlik Dizi ve Filmleri

Dylan O'Brien’nin Baş Rolde Olduğu Film

Usta Oyuncu Haluk Bilginer’in Rol Aldığı Bazı Filmler

Bilim Kurgu Severlerin Dikkatini Çekebilecek 10 Dizi

Bugün Ne İzlesek Diyenlere Film Önerileri

Konusu Uzayda Geçen Filmler

OSMANGAZİ BELEDİYESİ

BURSA BÖLGE

Osmangazi Hizmet Filosu 57 Yeni Araçlarla Güçlendi

TBMM Başkanı Şentop BM 75. Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır’ı kabul etti

TBMM Başkanı Şentop BM 75. Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır’ı kabul etti

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, Birleşmiş Milletler 75. Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır’ı kabul etti.
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Birleşmiş Milletler 75. Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır’ı makamında kabul etti. TBMM Başkanı Şentop, kabulde yaptığı konuşmada, Covid salgınında etkin liderliğin önemine dikkat çekerek, “Bütün dünyanın karşı karşıya kaldığı böyle olağanüstü bir konjonktürde Genel Kurul’un çalışmalarını kesintisiz ve etkin şekilde devam ettirdiniz. Başkanlığınız dönemindeki bu yaklaşım, uluslararası iş birliğine somut katkı sağlamakta ve dünyaya örnek teşkil etmektedir. Biz de Meclisimizin çalışmalarını aktif bir şekilde sürdürebilmesi için gerekli tedbirleri aldık, almaya da devam ediyoruz. Salgınla mücadelede uluslararası dayanışmanın artırılmasına katkı sağlayan toplantı ve girişimlere yönelik sergilediğiniz kararlı tutumun bir örneği de BM Genel Kurulu’nda geçtiğimiz Aralık ayında yapılan Covid-19 Özel Oturumu’dur. Sayın Cumhurbaşkanımızın da katıldığı bu oturum, uluslararası iş birliği çağrısının vurgulanması bakımından belirleyici bir girişim olmuştur. Başkanlığınızın salgın dönemine denk gelmesinin bir dezavantaj gibi göründüğünü düşünüyorum. Salgın dönemi olmasaydı, sizin döneminizin BM Genel Kurulu’nun en aktif, en faal ve en etkili dönemi olacağına inanıyorum ama buna rağmen Genel Kurul’un yaptığı çalışmaların çok önemli bir seviyeye taşıdığını da takip ediyorum” dedi.
Türkiye’nin en çok göçmeni misafir eden ülke olduğunu belirten Şentop, “Oransal olarak değil, sayı olarak en çok göçmeni Türkiye misafir ediyor. Şüphesiz bu kolay bir iş değil hele ki salgın döneminde. Türkiye’de vatandaşlarımıza sağlamış olduğumuz aynı imkanları onlara da sağlıyoruz. Başka ülkenin altından kalkabileceği bir iş değil bu. Ekonomik imkanları olsa da kalkabileceği bir iş değil. İnsani esasları ele almasının ve organizasyon kabiliyetlerinin büyüklüğünü gösteriyor. Ama dünyanın bunu büyük bir ilgi ve teveccühle izlediğini düşünmüyorum. Bu bakımdan ziyaretiniz çok önemli uluslararası gündemde göstermek, tanıtmak bakımından. Azerbaycan ve Katar ziyaretleriniz olması hasabiyle de ayrı bir önem taşıyor” ifadelerini kullandı.
Volkan Bozkır ise Covid-19 şartlarında Genel Kurulu açmanın ve açık tutmanın önemine işaret ederek, “68 BM Resmi Platformu içerisinde fiziki olarak toplanan tek platform Genel Kurul oldu. Güvenlik Konseyi dahi şu anda telekonferans üzerinden toplanıyor. Tabii geride bırakacağı ayrı bir hatırası olacaktır. Genel Kurulu fiziki toplantıya çağırırken ve devam ettirirken, sürekli olarak bu göreve geldiğim TBMM’yi örnek gösterdim. ‘Eğer TBMM fiziki olarak toplanabiliyorsa, sabahlara kadar kanun tasarılarını görüşebiliyorsa, en canlı görüşmeleri yapabiliyorsa bizim New York’ta evde oturup toplantı yapma lüksümüz yok.’ Bu tabiri devamlı kullandım. Bütün dünya bakımından da fiziki olarak toplanan, toplanmayan parlamentolar ve platformlar kayıta geçiyor. Onun için zat-i alinizin şahsında TBMM her zaman olması gereken tabloyu gösterdiği için ve Dünyaya örnek bir çalışma tablosu olduğu için ayrıca tebriklerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.
(Ahmet Umur Öztürk/İHA)