Bugün, 18 Ocak 2021 Pazartesi

Bursa Valiliği'nden meteorolojik duyuru

Eskişehir Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezince yapılan son değerlendirmelere göre

TOFAŞ kafilesini Büyükelçi Bağış karşıladı

TOFAŞ Basketbol Takımı, FIBA Şampiyonlar Ligi B Grubu 6. haftasında deplasmanda oynayacağı ERA Nymburk maçı

Bursa'ya e-spor merkezi geliyor

Bursa'ya e-spor merkezi geliyor

Bursa valiliğinden basın duyurusu

Bazı basın yayın organlarında  ve sosyal medyada yer alan Uludağ Oteller Bölgesinde kalabalık gruplar halinde partiler yapıldığı haberi

Bursa'da evsizlere 'Büyükşehir' şefkati

Bursa'da evsizlere 'Büyükşehir' şefkati

Bursa-İzmir Otoyolu trafiğe kapandı

Bursa-İzmir Otoyolu trafiğe kapandı

Bursa'da kar yükünü kaldıramayan ağaç otomobilin üstüne devrildi (ÖZEL HABER)

Bursa'da kar yükünü kaldıramayan ağaç otomobilin üstüne devrildi (ÖZEL HABER)

Osmangazi'de Sobalar Sahipsiz Kediler İçin Yandı

Osmangazi Belediyesi tarafından 114 dönümlük arazi üzerine kurulan Sahipsiz

2021 Sağlık Çalışanları Yılı'dır

Kafein'in yan etkileri nelerdir

Hasar Görmüş Saçlar Nasıl Onarılır

Hamileyken Tüketmeniz Gereken 8 Yiyecek

Diş Macunuyla Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilirsiniz

Diş Beyazlatmaya Yardımcı 4 Yiyecek

Bağışıklık sistemini güçlendiren yiyecekler hangileridir

Yarımada Üzerinde Bulunan Tarihi Kale

Kenya’da Kadınların Şiddetten Kaçarak Kurduğu Bir Köy

Birçok Medeniyete Ev sahipliği Yapmış Olan Kaleler Şehri Mardin

İnançlarından Ötürü Yıllardır Temizlenmeyen Nehir

Antik Mısır'da mumyalama nasıl yapılırdı

Yerebatan Sarnıcı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Efes çevresinde yer alan Meryem Ana Evi

Yıldız Savaşları Filmleri Hangi Sırayla İzlenir

2. Dünya Savaşını ve Hitler'i Konu Alan Filmler

Yalanlar Üzerine Kurulu Bir Aşk Hikayesi!

Netflix’te Meditasyonun Animasyon Hali!

Bilim Kurgu Severler İçin Muhteşem Diziler

Akşam Ne İzleyeceğini Düşünenler İçin Dizi Önerisi

Ailecek Film İzlemek İsteyenler İçin Film Önerisi

HABER VİDEOSU

OSMANGAZİ BELEDİYESİ

BURSA BÖLGE

Osmangazi'de Sobalar Sahipsiz Kediler İçin Yandı

Tokyo hakkında merak edilenler ve görülmesi gereken yerler

Tokyo hakkında merak edilenler ve görülmesi gereken yerler

Tokyo’da Gezilecek Yerler

Tokyo Kulesi

Japonya'nın başkenti Tokyo'da bulunan bir telekomünikasyon kulesidir. Kule, Minato semtinde Shiba Parkı yer almakta olup 1958 yılında inşa edilmiştir. 332.9 metre yüksekliğinde ve 4.000 ton ağırlığında olup Japonya'nın ikinci en yüksek yapısıdır. Paris'teki Eyfel Kulesi'nden esinlenilmiş bir kafes kule tasarımına sahip olup hava güvenliği yönetmeliklerine uymak için beyaz ve uluslararası turuncuya boyanmıştır.

Tokyo İmparatorluk Sarayı

İmparatorluk ailesinin özel konutları olarak kullandığı saray turistler tarafından muhteşem güzelliğiyle büyük ilgi görüyor.

Tokyo Ulusal Müzesi

Japonya'daki ilk ve en önemli sanat müzesi. Tokyo'da Ueno Parkı'ndadır. Müzenin 1871'de oluşturulan ilk koleksiyonu Japon tarihine, sanatına, teknolojisine, bilimine ve doğa tarihine ilişkin nesnelerden oluşuyordu. Çoğu daha önce Paris (1867, 1878) ve Viyana (1873) Dünya sergilerine gönderilmiş olan bu yapıtlar başlangıçta geçici yapılarda saklandıktan sonra 1882'de Ueno Parkı'ndaki bugünkü müze yapısına taşındı. 1886'da müzenin yönetimi İmparatorluk Sarayı Bakanlığı'na verildi.

Shibuya

Şibuya oldukça kalabalık bir semt olup bölgede çok sayıda gökdelen vardır. Semtte yer alan Şibuya İstasyonu, Tokyo'nun en işlek tren istasyonlarından biridir. Gençler için şehrin en önemli yerlerinden birisi olan Şibuya semti; gelişmiş yapısı, kafeleri ve dünyaca ünlü mağazaları ile öne çıkmaktadır.

Kabukicho

Kabuki-chō, birçok ev sahibi ve hostes klübünün, aşk otellerinin, mağazaların, restoranların ve gece kulüplerinin yeridir ve genellikle "Uykusuz Şehir" olarak adlandırılır. Çok sayıda küçük bar ile ünlü Shinjuku Golden Gai, Kabuki-cho'nun bir parçasıdır.

*Bölgenin adı, 1940'ların sonlarında bir kabuki tiyatrosu inşa etme planlarından gelmektedir tiyatro hiçbir zaman inşa edilmemiş olsa da adı öyle kalmıştır.

Bölgede birçok sinema salonu vardır ve Shinjuku İstasyonu, Seibu Shinjuku İstasyonu ve diğer birçok önemli tren ve metro istasyonlarının yakınında yer almaktadır.

Tsukiji Balık Pazarı

Tokyo'nun Chūō semtine bağlı Tsukiji'de yer alan bir balık pazarıdır. Sumida Nehri ile Ginza alışveriş semti arasında yer almaktadır. Pazar dünyanın en büyük toptan balık ve deniz ürünleri pazarının yanı sıra her türden en büyük toptan gıda pazarlarından biridir.

Odaiba

 Odaiba başlangıçta bu bölgede 1850'lerde savunma amaçlı inşa edildi. Orijinal Odaiba, 1860 yılında Japon-ABD ortak filo HQ'nun bulunduğu Yokosuka olarak bilinen şehirde bir liman ve tersane olarak açıldı. Açık denizde geri kazanılan arazi Shinagawa, 20. yüzyılın sonlarında bir liman bölgesi olarak önemli ölçüde genişledi ve 1990'lardan beri büyük bir ticaret, yerleşim ve eğlence bölgesi olarak gelişti.

Harajuku

Harajuku, uluslararası alanda Japon gençlik kültürü ve modasının merkezi olarak bilinir. Alışveriş ve yemek seçenekleri arasında birçok küçük, gençlere yönelik, bağımsız butikler ve kafeler yer alır, ancak mahalle aynı zamanda Omotesando'da kapsamlı bir şekilde temsil edilen yüksek kaliteli lüks mağazaların bulunduğu birçok büyük uluslararası zincir mağazayı da çekmektedir.

Akihabara Electric Town

Akihabara, birçok kişi tarafından modern Japon popüler kültürünün merkezi ve video oyunları, anime, manga, elektronik ve bilgisayarla ilgili ürünler için önemli bir alışveriş bölgesi olarak kabul edilir. Popüler anime ve mangalardan ikonlar, bölgedeki mağazalarda belirgin bir şekilde sergileniyor ve bölge genelinde çok sayıda hizmetçi kafesi ve bazı pasajlar bulunuyor.

* Akihabara, II.Dünya Savaşı'ndan kısa bir süre sonra, elektronik ev eşyaları ve savaş sonrası karaborsa için büyük bir alışveriş merkezi olduğu için Akihabara Elektrik Kasabası takma adını kazandı.

Sensoji Tapınağı

Japonya'nın başkenti Tokyo'da bulunan bir Budist tapınağıdır. Tapınak, Asakusa'da yer almakta olup Tokyo'nun en eski tapınağıdır. Eskiden Budizmin Tendai mezhebi ile ilişkiliyken II. Dünya Savaşı'ndan sonra bağımsız hale gelmiştir.

Dilara Kaygısız / Mora Dergisi-İçerik Editörü