TOPHANE MTAL´DEN ÖRNEK HAREKET
BURSA - Kuruluşunun 150. yılını kutlayan Bursa´nın köklü eğitim kurumu Tophane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, bu kapsamda örnek faaliyetler de düzenliyor.
Tarih: 23.12.2018 15:23:50

Kan bağışı konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla, Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Kızılay arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında Tophane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi´nde kan bağışı etkinliği düzenlendi. Protokol imza töreninin ardından ilk kan bağışı Tophane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi´nden geldi.

Söz konusu protokolün, okulun 150. Yılı etkinliklerine dâhil edilmesiyle daha da bir anlam kazanan kan bağışı faaliyeti önceki gün okulda gerçekleştirildi. ‘Bir insanı kurtaran bütün dünyayı kurtarır´ sloganıyla başlatılan kampanyaya öğretmenler, öğrenciler, okul personeli, veliler ve mahalle sakinleri yoğun ilgi gösterdi.

“Yılda iki kez tekrarlıyoruz”

 

Gün sonunda önemli bir bağış rakamına ulaştıklarını ifade eden Tophane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Yusuf Ay, tüm okullara örnek olmak istediklerini ifade etti. Ay şunları söyledi: “Bir gün boyunca süren kan bağışı faaliyetinde 162 ünite kan bağışı ile birlikte tek seferde bağışlanan en yüksek rakama ulaşılmıştır. Okulda 2014 yılından beri yılda iki kez tekrarlanan kan bağışlarında toplamda ise 858 ünite kan bağışlanmıştır. Kan bağışına destek veren okul personeline, öğrenci ve velilerimize çok teşekkür ederiz.”
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: TOPHANE MTAL ÖRNEK HAREKET
231 Ağaçlık Koruluk Hizmete Girdi
231 Ağaçlık Koruluk Hizmete Girdi
İnegöl Belediyesi´nin Metalax firmasının katkılarıyla hayata geçirdiği 231 ağaçlık koruluk alan ve otoparkın yapımı tamamlanarak hizmete girdi.
‘Yeşil karne´ protokolü
‘Yeşil karne´ protokolü
BURSA - Bursa´daki öğrencilerin enerji verimliliği konusunda bilgilendirilmesini ve uygulamada başarılı okulların yılsonunda ‘Yeşil Karne ile´ ödüllendirilmesini içeren protokol, Büyükşehir Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalandı. İsrafın önlenmesi, doğal kaynakların daha verimli kullanılması, oluşan atık miktarının azaltılması, etkin toplama sisteminin kurulması ve atıkların geri dönüştürülmesi gibi konularda öğrencilerin bilinçlendirilmesini sağlayacak protokole, Büyükşehir Belediyesi adına Başkan Alinur Aktaş, İl Milli Eğitim Müdürlüğü adına da Müdür Sabahattin Dülger imza koydu.
Bursa´nın katma değeri artacak
Bursa´nın katma değeri artacak
BURSA – Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Hüdavendigar Mahallesi´nde hizmet veren Sigorta Taksi Durağını ziyaret ederek, taksici esnafla sohbet etti. Başkan Aktaş, Bursa´nın katma değerini artırmak istediklerini söyledi.
‘Beyaz esaret´ Büyükşehir´le son buluyor
‘Beyaz esaret´ Büyükşehir´le son buluyor
BURSA – Merkez dışında toplam 684 mahallede de karla mücadele çalışmalarını aralıksız sürdüren Bursa Büyükşehir Belediyesi, kar yağışının etkisini gösterdiği yüksek kesimlerdeki mahalle yollarını ulaşıma açık tutmak için yoğun mesai harcıyor.
İHH Beykoz Şubesi´nden Bangladeş İzlenimleri
İHH Beykoz Şubesi´nden Bangladeş İzlenimleri
İHH İnsani Yardım Vakfı Beykoz Şubesi yetkilileri, 3 yıllık faaliyet sunumu ve Bangladeş gezisine dair izlenimlerini ilçe protokolüyle paylaştı.
VEKİL GÖZGEÇ KADINA KARŞI ŞİDDETE DİKKAT ÇEKTİ
VEKİL GÖZGEÇ KADINA KARŞI ŞİDDETE DİKKAT ÇEKTİ
BURSA – Bursa Milletvekili, TBMM Adalet Komisyonu Üyesi, AK Parti İnsan Hakları Başkan Yardımcısı, Av. Emine Yavuz Gözgeç, 25 Kasım Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Günü hakkında TBMM Genel Kurulunda bir konuşma gerçekleştirdi.
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
KEŞFET / EXPLORE
E Dergi Yıl 4 Sayı 43

/resimler/2019-2/21/1604285033937.jpg

Bal bozulmaz; o nedenle 3 bin yıllık bir balı bile yemiş olabilirsiniz!

Bunları biliyor musunuz?