SEYAHAT

BODRUM KALESİ'NİN İKİNCİ ETABI DA ZİYARETİ AÇILDI

Mahallede yazlık sinema keyfi

MAGAZİN

Berkay'dan, özel sahnede özel şarkılar...

Trump az önce posta gecikmelerinin seçimleri bozmasına nasıl yardımcı olabileceğini anlattı

Başkan Trump, seçimin ertelenmesini önerdiği için geniş çaplı bir şekilde geri çekildikten sonra, uzaktan ayarlanmadığını söylüyor. Bunun yerine, özgür ve adil bir seçimden kaçınma hedefini gerçekleştirmesine yardımcı olabilecek başka bir senaryo hazırladı:

Başbakan, yalnızca Seçim Günü'nde tartışılabilecek oyların sayılması gerektiğini söyledi.

Bu Trumpian allık gibi görünebilir. Ancak The Post'ta, ABD Posta Hizmetinin yeni başkanı tarafından "maliyet düşürme" nedeniyle posta teslimi büyük birikmiş işler hakkında rapor veren önemli bir yeni maruziyet ışığında çok daha endişe verici - muhteşem tesadüfen, sadece bir Trump bağış toplama aracı.

Ve daha fazla dikkat gerektiren alarm için ek bir neden: Bu gecikmelerin etkisi, Seçim Gününden önce postalanan ancak Seçim Gününden sonra gelen oy pusulalarını geçersiz kılan devlet yasaları tarafından dramatik bir şekilde artabilir.
Hangi önemli cumhurbaşkanlığı salıncak devletlerinin Seçim Gününden sonra oy pusulalarını geçersiz kılan hükümler olduğunu tahmin edin? Hepsi Kuzey Carolina hariç. Sivil ve İnsan Hakları Liderlik Konferansı CEO'su Vanita Gupta, “Seçim Gününden sonra oy kullanıldıklarında oyların sayılmayacağı eyaletlerde, bu etki yıkıcı olabilir” dedi.

yüz binlerce oylama reddedildi. ” “Posta hizmetinde yapılan kesintilerle gecikmeler öngörülemez olacak,” diye devam etti Gupta. “Bu etki tamamen salınım durumuna dönüşebilir.” Post teşkilatı, Postmaster General Louis DeJoy'un posta gecikmelerinin “devamsız oylamayı baltalamak için siyasi bir çabanın sonucu olabileceğini” iddia eden eleştirmenleri uyguladığını bildirdi.