Evsiz kadına Büyükşehir sahip çıktı

Zabıta ekipleri, korona virüs testi yaptırdıkları kadını sığınma evine yerleştirdi.

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMINI KUTLADI

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 101. kuruluş yıldönümünü yaşadığımız bu anlamlı günde tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.

Bursa il emniyet müdürlüğü

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce düzenlenen operasyonda 36şahıs yakalandı

Bursa Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurul Kararı

Koronavirüs (Covid­19) salgınının ülkemizdeki seyrinin değerlendirildiği 13 Nisan 2021 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısında alınan “kısmi kapanma

KAFELER SOKAĞI ESNAFININ YÜZÜ GÜLÜYOR

TARİHİ YEŞİL SEMTİNDE BULUNAN AKDEMİR SOKAK ESNAFINDAN BAŞKAN YILMAZ'A TEŞEKKÜR

YOL BAKIM VE ONARIM

Bölge Trafik Şube Müdürlüğümüz sorumluluk güzergahı olan Gebze – Orhangazi – İzmir (İzmit Körfez Geçişi ve bağlantı Yolları

YILDIRIM’DAN KANSER HASTASI ÇOCUKLARA KUTU KUTU MUTLULUK

YILDIRIM’DAN GÖNÜLLERE DOKUNAN PROJE

MİMARLAR, SİNAN’IN YAPITLARINI İNCELEDİ

KANUNİ’NİN VİZYONU YÜKSEK OLMASA SÜLEYMANİYE OLMAZDI

İNEGÖL AKILLI PARKLARLA DONATILIYOR

Teknoloji merkezli hayata geçirdiği uygulamalarla yeni nesil belediyecilik örneği sunan İnegöl Belediyesi, Akıllı Park uygulamalarıyla çocuk oyun alanlarını daha güvenli hale getiriyor.

BAŞKAN ALPER TABAN MAKAMINI DEVRETTİ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramlarında geleneksel hale gelen, çocukların temsili olarak yönetici koltuğuna oturmaları töreninde Belediye Başkanı Alper Taban

BURSA VALİSİ YAKUP CANBOLAT 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMINI KUTLADI

BURSA VALİSİ YAKUP CANBOLAT 'IN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI’NIN 101. YILDÖNÜMÜ MESAJI

Büyükşehir yasaklarda yine sahada

Bursa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Bakanlığı ekipleri, sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanacağı 23-24-25 Nisan tarihlerinde de şerit genişletme çalışmaları ile sahada olacak.

Tiyatrodan çocuklara özel bayram oyunu

Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun bayram için özel olarak hazırladığı, ‘Mevsimlerin Şarkısı’ adlı oyunla keyifli vakit geçirecek.

Büyükşehir’de koltuk çocukların

Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Ahmet Yıldız, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Sakarya Ortaokulu öğrencilerini ağırladı.

Cumhurbaşkanı kararıyla süreç hızlanıyor

Tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesi için verilen Cumhurbaşkanı Erdoğan imzalı acele kamulaştırma kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Kekemeliğin Azalmasına Yardımcı Olabilecek İpuçları

Saç Nasıl Güçlendirilir?

Diş Anksiyetesinin Belirtileri

Göz Seğirmesi Neden Olur?

Ağladığımızda Gözlerimiz Neden Yanıyor ve Gözyaşı Nedir?

Erkeklerde Depresyonun Belirtileri Nelerdir?

Telefonunuzu Koyu Mod’da Kullanmanın Göz Sağlığı İçin Faydaları

Bilim Tarihinin Karanlık Sayfası

Avcı takımyıldızında bulunan karanlık bulutsu

Norveç-Svalbard

Sonsuz maymun teoremi nedir?

En Büyük Deniz Felaketlerinden Biri

Uzaya Gönderilen İlk İnsan

Halley kuyruklu yıldızı

Hafta sonu tatilinde izleyebileceğiniz film serisi

Sonunda şok olacağınız dizi ve filmler

Başrolde Dwayne Johnson’ın Olduğu Film Black Adam Konusu

Martin Lawrence’ın En Çok İzlenen Filmleri

Netflix’in Better than Us Dizisi Konusu

Son Yıllarda Popüler Olan Polisiye Filmleri

Gerçek  Olamaz filminin dünya prömiyeri 43. Moskova Uluslararası Film Festivali’nde yapılacak

OSMANGAZİ BELEDİYESİ

BURSA BÖLGE

Osmangazi erguvan çiçekleri ile renklenecek

Tuzlu Su Gargarasının Faydaları Nelerdir?

Tuzlu su gargaraları basit, güvenli ve uygun fiyatlı bir ev ilacıdır.

Çoğunlukla boğaz ağrısı, soğuk algınlığı gibi viral solunum yolu enfeksiyonları veya sinüs enfeksiyonları için kullanılırlar. Ayrıca alerji veya diğer hafif sorunlarda yardımcı olabilirler. Tuzlu su gargaraları hem enfeksiyonları hafifletmek hem de daha kötüye gitmelerini önlemek için etkili olabilir.

Tuzlu su gargarası yapmak oldukça kolaydır. Sadece iki bileşen gerektirir - su ve tuz. Yapması ve uygulaması çok az zaman alır ve 6 yaşın üzerindeki çocuklar için (ve kolayca gargara yapabilen herkes için) tamamen güvenlidir.

Aynı zamanda oldukça doğal, uygun fiyatlı ve kullanışlı bir çare olduğundan, bazı rahatsızlıklar için standart bir eve gidiş tedavisi olarak kabul edilir. Tuzlu su gargarasının nasıl yapılacağına, faydalarına ve daha fazlasına bir göz atalım.

Neden tuzlu su gargarası kullanmalıyım?

Tuzlu su gargaraları, bazı küçük rahatsızlıklar için popüler bir bekleme noktası haline geldi. Modern tıp öncesinden beri alternatif tedaviler olarak başarıyla kullanılmıştır.

Aslında, araştırma ve modern tıp bazı hafif sağlık sorunları için etkili bir yaklaşım olarak bugün hala tuzlu su gargaralarını desteklemektedir.

Tuzun, suyu ve zararlı patojenlerin içeri girmesini engelleyen bir tuz bariyeri oluştururken ağız dokularından su çekmeye yardımcı olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Bu, tuzlu su gargaralarını virüsleri ve bakterileri bloke etmek, ağız ve boğazda enfeksiyon olasılığını azaltmak ve bazı durumlarda iltihabı hafifletmek için değerli kılar.

Bunlar şunları içerir:

Boğaz ağrısı

Çok eski ev ilaçları olsalar da, tuzlu su gargaraları, 2011 yılında yapılan bir klinik araştırmada belirtildiği gibi, klinik ortamlarda doktorlar tarafından boğaz ağrısı için hala önerilmektedir.

Hafif bir boğaz ağrısına neden olan soğuk algınlığı veya kızarıklık için özellikle etkilidirler şiddetli boğaz ağrılarını daha iyi giderebilirler.

Sinüs ve solunum yolu enfeksiyonları

Araştırmalar ayrıca, tuzlu suyun viral veya bakteriyel bir enfeksiyondan kaynaklansa da enfeksiyonun şiddetini azaltmaya yardımcı olabileceğini gösteriyor.

Alerjiler

Boğaz iltihabı, polen veya köpek ve kedi tüyü gibi belirli alerjilerde de meydana gelebileceğinden, tuzlu su gargaraları da alerjik reaksiyonlara bağlı rahatsız edici boğaz ağrısı semptomlarına yardımcı olabilir.

Diş Sağlığı

Tuzlu su, diş etlerini korurken suyu ve bakterileri dışarı çekebilir, bu nedenle gargaralar dişeti ve diş sağlığını iyileştirmede etkili olabilir. Ayrıca diş eti iltihabı, periodontitis ve boşlukların önlenmesine de yardımcı olabilirler.

Acıyan yara

Boğaz ağrısı ile aynı çizgide, tuzlu su gargaraları ağız ülseri olarak da bilinen pamukçuk yaralarını hafifletebilir. Bunu, bu yaraların neden olduğu ağrıyı ve iltihabı hafifleterek yapabilirler.

Dilara Kaygısız / Mora Dergisi-İçerik Editörü