SEYAHAT

Ege’nin En Güzel Altı Köyü

Toplumu Değiştirmeyi Hedefleyen Adam: Aamir Khan

MAGAZİN

Yeni Albüm ile Yurt Dışına Açılıyorum... İddialıyım.

Hat Sanatı Dünyaya Tanıtılacak

YAVUZSELİM MEYDAN VE PARKI YILDIRIM’A DEĞER KATACAK

YILDIRIM BELEDİYESİ YAVUZSELİM MUHTARLIĞININ BULUNDUĞU ALANDA YAPIMINA BAŞLADIĞI MEYDAN DÜZENLEME ÇALIŞMALARI VE PARK PROJESİ İLE BÖLGE SAKİNLERİNE NEFES ALDIRACAK ALANLAR OLUŞTURUYOR.

İKİ BİN METREKARESİ YEŞİL ALAN OLMAK ÜZERE TOPLAM ÜÇ BİN DOKUZ YÜZ METREKARELİK ALANDA OLUŞTURULACAK MEYDAN VE PARKTA, ÇOCUK OYUN ALANINDAN SPOR ALANINA, YÜRÜYÜŞ YOLLARINDAN DİNLENME ALANLARINA KADAR BİRÇOK SOSYAL DONATI BULUNACAK.

YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI OKTAY YILMAZ: “YAVUZSELİM MAHALLEMİZDE OLUŞTURACAĞIMIZ MEYDAN DÜZENLEMESİ VE PARK İLE BÖLGEDE YAŞAYAN HEMŞEHRİLERİMİZE NEFES ALACAKLARI, YAKINLARIYLA SOHBET EDİP DİNLENEBİLECEKLERİ, SPOR YAPIP SAĞLIKLI KALACAKLARI VE EN ÖNEMLİSİ ÇOCUKLARIMIZIN GÖNÜLLERİNCE OYNAYABİLECEĞİ BİR SOSYAL DONATIYI İLÇEMİZE KAZANDIRMIŞ OLACAĞIZ.”

-BAŞKAN YILMAZ: “COVİD-19 TEHLİKESİ GEÇTİKTEN SONRA HEMŞEHRİLERİMİZİN PARK VE YEŞİL ALANLARIMIZI, ÇOCUKLARIMIZIN PARKLARIMIZI DOLDURACAĞI GÜNLERİ SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUZ. MEYDAN VE PARKIMIZ ŞİMDİDEN HEMŞEHRİLERİMİZE VE İLÇEMİZE HAYIRLI VE UĞURLU OLSUN.”

 Yıldırım Belediyesi, Yavuzselim Mahallesi’nde yapımına başladığı meydan ve park projesi ile bölge sakinlerine nefes aldıracak sosyal donatıyı ilçeye kazandıracak.

Yıldırım’ın çehresini sosyal donatı alanlarıyla değiştirmek, yeşil alan miktarını artırmak ve vatandaşlara daha huzurlu ortamlar oluşturmak için projeler yürüten Yıldırım Belediyesi ilçeye yeni parklar kazandırıyor. Her biri farklı konseptlerde tasarlanan parklar, vatandaşlara rahat nefes almalarını sağlayacak ferah ortamlar sunarken, çocuklara güvenli oyun imkanı sağlıyor. İki bin metrekaresi yeşil alan olmak üzere toplam üç bin dokuz yüz metrekarelik alanda oluşturulacak meydan ve parkta, banklar ve pergolaların yanı sıra çocuk oyun alanından spor alanına, yürüyüş yollarından dinlenme alanlarına kadar birçok sosyal donatı bulunacak.

‘HEMŞEHRİLERİMİZ NEFES ALACAK’

Şehirler için en önemli parametrelerden birisinin kişi başına düşen yeşil alan miktarı ve sosyal donatı alanları olduğunu vurgulayan Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Yerel yönetimler mesafe kat ederek yeşil alan miktarı ve sosyal donatı alanı sayısını artırdıkça, şehirde yaşayan insanların yaşam kalitesinde de pozitif bir değişme olacaktır. Bu kapsamda biz de Yavuzselim Mahallemizde oluşturacağımız meydan düzenlemesi ve park ile bölgede yaşayan hemşehrilerimize nefes alacakları, yakınlarıyla sohbet edip dinlenebilecekleri, spor yapıp sağlıklı kalacakları ve en önemlisi çocuklarımızın gönüllerince oynayabileceği bir sosyal donatıyı ilçemize kazandırmış olacağız. Covid-19 tehlikesi geçtikten sonra hemşehrilerimizin park ve yeşil alanlarımızı, çocuklarımızın parklarımızı dolduracağı günleri sabırsızlıkla bekliyoruz. Meydan ve parkımız şimdiden hemşehrilerimize ve ilçemize hayırlı ve uğurlu olsun” diye konuştu.