Yeni Annelerde Saç Dökülmesi
Doğum yaptıktan sonra görülen saç dökülmesi
Tarih: 8.11.2018 17:43:17

Birçok kadında doğum yaptıktan bir kaç ay sonra saç dökülmesi gözlemlenebilir. Saç dökülmesi genellikle doğumdan yaklaşık dört ay sonra doruğa ulaşır. Bu normaldir ve gerçek saç kaybı değildir. Eğer aşırı bir dökülme fark ediliyorsa, saçınız bir yıl sonra normal doluluğunu geri kazanmazsa, bir Dermatoloğa gitmenizi öneririz.

Genellikle aşırı saç dökülmesi östrojen seviyelerinin düşmesinden kaynaklanır. İyi haber şu ki, bu aşırı dökülme geçicidir ve bunu düzeltmek için hiçbir şey yapmanız gerekmez. Çoğu kadın, doğum yaptıktan bir kaç ay sonra saçlarının normal doluluğuna geri döndüğünü gözlemler.

Dermatologların Yeni Anneler İçin İpuçları

Aşırı saç dökülmesi sizi rahatsız ediyorsa, dermatologlardan gelen bu ipuçları, saçlarınızın normal doluluğunu kazanmasına yardımcı olacaktır;

Hacimli bir şampuan kullanın. Bu şampuanlar saçı kaplayan ve saçların daha dolgun görünmesini sağlayan protein gibi maddeler içerir.


Conditioning İklimlendirme şampuanı “yazan herhangi bir şampuandan kaçının. Bunlar saçları ağırlaştırır.
İnce saçlar için formüle edilmiş bir saç kremi kullanın. Bunlar, saçı yıpratmayan daha hafif formüller içerir.
Saç kremini öncelikle saçınızın ucunda kullanın. Saç derisine ve saçınızın tümüne uygulanan saç kremi, saçların hacmini azaltır.


“Yoğunlaştırıcı” etiketli saç bakım ürünlerinden kaçının.

İnce saçlar için en iyi şampuanı ve saç kremini bulmak gerçekten bir deneme yanılma meselesidir.  Daha hacimli saçlar için iyi bir şampuan veya saç kremi yapılan tek bir bileşen mevcut değildir.

Saç dökülmelerini biraz olsun azaltmak için yeni bir saç modeli deneyebilirsiniz. Bazı saç kesimleri saçları daha dolgun gösterir. Deneyimli bir kuaför sizin için neyin işe yaradığını söyleyebilir.

Aynı zamanda, doğumun ilk aylarında birçok kadın kısa saç tercih ediyor. Kısa kesim, saçların daha dolgun ve hacimli görünmesini sağlayabilir. Kısa saça şekil vermek, taramak da daha kolay olabilir, bu da zamandan tasarruf sağlar. Böylelikle; bu zamanı minik bebeğinizle değerlendirebilirsiniz.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Yeni Annelerde Dökülmesi
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
KEŞFET / EXPLORE
E Dergi Yıl 4 Sayı 43

/resimler/2019-2/21/1604285033937.jpg

Bal bozulmaz; o nedenle 3 bin yıllık bir balı bile yemiş olabilirsiniz!

Bunları biliyor musunuz?