SEYAHAT

Ege’nin En Güzel Altı Köyü

Toplumu Değiştirmeyi Hedefleyen Adam: Aamir Khan

MAGAZİN

Yeni Albüm ile Yurt Dışına Açılıyorum... İddialıyım.

Hat Sanatı Dünyaya Tanıtılacak

YILDIRIM BELEDİYESİ CADDE VE SOKAKLARI YENİLİYOR

YILDIRIM BELEDİYESİ BÜNYESİNDEKİ TESİSLERİNDE ÜRETEREK KENDİ İHTİYACINI KARŞILADIĞI ASFALT VE PARKE UYGULAMA ÇALIŞMALARIYLA ŞEHRİN CADDE VE SOKAKLARINDAKİ KALİTEYİ ARTIRIYOR.

NİSAN 2019-NİSAN 2020 DÖNEMİNDEKİ 1 YILLIK SÜREDE İLÇEDE YIPRANMIŞ ASFALTIN VE MAHALLELERDE ASFALT VE YAMA UYGULAMA MİKTARI YAKLAŞIK 60 BİN TON OLDU. AYNI DÖNEMDE YILDIRIM’IN CADDE VE SOKAKLARINA UYGULANAN PARKE MİKTARI İSE YAKLAŞIK 20 BİN METREKAREYE ULAŞTI.

YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI OKTAY YILMAZ: “MAHALLELERİMİZİ CADDE VE SOKAKLARIYLA, ÇEVRE DÜZENİYLE, ÇOCUK OYUN ALANLARI VE PARKLARIYLA YAŞANABİLİR HALE GETİREREK, VATANDAŞLARIMIZIN SOSYAL YAŞAM KALİTESİNİ YÜKSELTİYORUZ.”

-BAŞKAN YILMAZ: “COVİD-19 TEDBİRLERİ KAPSAMINDA SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASINI FIRSAT BİLEREK CADDE VE SOKAKLARIMIZIN SAKİN OLDUĞU GÜNLERDE ALT VE ÜST YAPI ÇALIŞMALARIMIZA HIZ VERİP YILDIRIMLI HEMŞEHRİLERİMİZİN ÇALIŞMALARIMIZDAN MİNİMUM ŞEKİLDE ETKİLENMESİNİ AMAÇLIYORUZ

 Cadde ve sokaklardaki bakım, onarım çalışmalarını sürdüren Yıldırım Belediyesi, asfalt ve parke çalışmalarına devam ediyor.

Şehir estetiğine yönelik çalışmalarıyla cadde ve sokakların çehresini değiştiren Yıldırım Belediyesi, ilçedeki 69 mahalledeki kaldırım ve parke yollarda yerinden oynayan taşları kaldırarak yerine yenilerini yerleştiriliyor. Öte yandan asfaltlama, yama ve kaplama çalışmalarıyla hem yollarda kalite standartlarını yükselten Yıldırım Belediyesi, hem de yol şartları nedeniyle yaşanması muhtemel trafik kazası riskini en aza indiriyor. Geride kalan Nisan 2019-Nisan 2020 dönemindeki 1 yıllık sürede ilçede yıpranmış asfaltın ve mahallelerde asfalt ve yama uygulama miktarı yaklaşık 60 bin ton oldu. Aynı dönemde Yıldırım’ın cadde ve sokaklarına uygulanan parke miktarı ise yaklaşık 20 bin metrekareye ulaştı. Yıldırım Belediyesi kendi bünyesindeki Beton, Parke ve Bordür Üretim Tesisi ve Asfalt Üretim Tesisi ile ihtiyacını karşılayan bir belediye olarak da önemli tasarruf kazanımı sağlıyor.

ÇALIŞMALAR HIZ KAZANDI

Cadde ve sokaklardaki her türlü yetersizliği tespit ederek planlanan programlar dahilinde iyileştirmeler yaptıklarını vurgulayan Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Yıldırım’daki yaşam standartlarını üst seviyeye çıkararak vatandaşların günlük yaşamlarını kolaylaştıracak çalışmalar yapmaya devam ediyoruz. Mahallelerimizi cadde ve sokaklarıyla, çevre düzeniyle, çocuk oyun alanları ve parklarıyla yaşanabilir hale getirerek, vatandaşlarımızın sosyal yaşam kalitesini yükseltiyoruz. İlçe genelinde ihtiyaç duyulan noktalarda asfalt yenileme çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Aynı zamanda aşınan ve deforme olan yollarımızda tamir, bakım işlemleri, kilit parke, döşeme ve kaldırım çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Covid-19 tedbirleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlamasını fırsat bilerek cadde ve sokaklarımızın sakin olduğu günlerde alt ve üst yapı çalışmalarımıza hız verip Yıldırımlı hemşehrilerimizin çalışmalarımızdan minimum şekilde etkilenmesini amaçlıyoruz” diye konuştu.