SEYAHAT

Ege’nin En Güzel Altı Köyü

Toplumu Değiştirmeyi Hedefleyen Adam: Aamir Khan

MAGAZİN

Yeni Albüm ile Yurt Dışına Açılıyorum... İddialıyım.

Hat Sanatı Dünyaya Tanıtılacak

YILDIRIM BELEDİYESİ’NDEN 167 BİN LİTRELİK TASARRUF

YILDIRIM BELEDİYESİ, NİSAN 2019-NİSAN 2020 DÖNEMİNDEKİ 1 YILLIK SÜREÇTE BİN 671 TON CAM ATIĞINI GERİ DÖNÜŞÜME KAZANDIRDI.

GERİ DÖNÜŞÜME KAZANDIRILAN 1 TON CAM MİKTARI KARŞISINDA YAKLAŞIK 100 LİTRE PETROL TASARRUFU ELDE EDİLİRKEN, YILDIRIM BELEDİYESİ’NİN CAM ATIĞI GERİ DÖNÜŞÜM ÇALIŞMALARI İLE 167 BİN 100 LİTRE PETROL TASARRUFU SAĞLANMIŞ OLDU.

YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI: “GELECEKTE ÖNEMLİ SORUNLARLA KARŞILAŞMAMAK ADINA SINIRLI KAYNAKLARI EN DOĞRU ŞEKİLDE DEĞERLENDİRMEK ZORUNDAYIZ.”

BAŞKAN YILMAZ: “GERİDE KALAN BİR YILLIK SÜREÇTE TOPLADIĞIMIZ 167 BİN 100 LİTREYE EŞ DEĞER CAM ATIKLA ENERJİ KAYBININ ÖNÜNE GEÇEREK ÖNEMLİ BİR TASARRUF SAĞLADIK.”

 Geri dönüşüm çalışmaları ile kaynakların doğru kullanılmasına öncülük eden Yıldırım Belediyesi, cam atık geri dönüşüm çalışmaları ile de önemli tasarrufa imza atıyor.

Yıldırım Belediyesi, kaynakların geri kazanılması amacıyla başlattığı geri dönüşüm seferberliğinde yapılan çalışmalarla önemli bir milli servet tasarrufu edilmesine öncülük ediyor. Yapılan cam atığı geri dönüşüm kazandırma çalışmaları ile Yıldırım Belediyesi tarafından Nisan 2019-Nisan 2020 dönemindeki 1 yıllık süreçte bin 671 ton cam atığını geri dönüşüme kazandırıldı. Geri dönüşüme kazandırılan 1 ton cam miktarı karşısında yaklaşık 100 litre petrol tasarrufu elde edilirken, Yıldırım Belediyesi’nin cam atığı geri dönüşüm çalışmaları ile 167 bin 100 litre petrol tasarrufu sağlanmış oldu. Böylece hem kaynaklar ve çevre korunurken hem de önemli bir milli servet korunmuş oldu.

‘GERİ DÖNÜŞÜM HAYATİ MESELE’

Dünyanın öncelikli sorunun bilinçsiz ve aşırı tüketim olduğunu hatırlatan Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Dünyadaki kaynaklar sonsuz değil. Gelecekte önemli sorunlarla karşılaşmamak adına bu sınırlı kaynakları en doğru şekilde değerlendirmek zorundayız. Bilinçli tüketimin temel argümanı geri dönüşümdür. Geride kalan bir yıllık süreçte topladığımız 167 bin 100 litreye eş değer cam atıkla enerji kaybının önüne geçerek önemli bir tasarruf sağladık. Geri dönüşüm sadece Yıldırım ve Bursa’nın değil Türkiye’nin ve dünyanın geleceği için hayati bir konu. Bu çalışma bir belediyecilik hizmetinden ziyade bizim gelecek nesillere borcumuz. Unutmayalım ki yeşil ve temiz bir dünya atalarımızın bize mirası değil, çocuklarımızın emanetidir” diye konuştu.