SEYAHAT

Ege’nin En Güzel Altı Köyü

Toplumu Değiştirmeyi Hedefleyen Adam: Aamir Khan

MAGAZİN

Yeni Albüm ile Yurt Dışına Açılıyorum... İddialıyım.

Hat Sanatı Dünyaya Tanıtılacak

YILDIRIM BELEDİYESİ’NDEN 3D MASKE

YILDIRIM BELEDİYESİ CEZERİ ROBOTİK KODLAMA ATÖLYESİ, KORONAVİRÜSLE MÜCADELE KAPSAMINDA SAĞLIK ÇALIŞANLARI VE BELEDİYE PERSONELİNİN KULLANMASI İÇİN ÜÇ BOYUTLU YAZICILARLA SİPERLİK YÜZ MASKESİ ÜRETİMİNE BAŞLADI.

YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI OKTAY YILMAZ, ÜRETTİKLERİ SİPERLİK YÜZ MASKESİYLE KORONAVİRÜSE KARŞI ÖNLEMLERE KATKI SAĞLAYAN CEZERİ ROBOTİK KODLAMA ATÖLYESİ’NDEKİ EĞİTMENLER İLE BELEDİYE PERSONELİNİ ZİYARET ETTİ.

BAŞKAN OKTAY YILMAZ: “CEZERİ ROBOTİK KODLAMA ATÖLYEMİZDE EĞİTMENLERİMİZ VE ÇALIŞMA ARKADAŞLARIMIZ KORONAVİRÜS SALGINIYLA MÜCADELE KAPSAMINDA SİPERLİK MASKE ÜRETİMİ GERÇEKLEŞTİRİYORLAR.”

BAŞKAN YILMAZ: “BEN KORONAVİRÜS İLE MÜCADELE KONUSUNDA ÖZVERİYLE ÇALIŞAN TÜM PERSONELİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM.”

 Yıldırım Belediyesi, koronavirüs salgınının yayılmasını önlemek amacıyla çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında ilk günden itibaren olağan üstü çaba ile çalışan Yıldırım Belediyesi, sağlık neferleri ile kamuda hizmet veren personelin sağlıklı koşullarda çalışması için yoğun mesaisini sürdürüyor. Bu kapsamda, koronavirüsle mücadele çalışmalarına katılan Yıldırım Belediyesi’nin Cezeri Robotik Kodlama Atölyesi’nde 3 boyutlu yazıcılarla sağlık çalışanları ile belediye personelinin kullanması için siperlik yüz maskesi üretimine başlandı. Cezeri Robotik Kodlama Atölyesinde bulanan 2 adet 3 boyutlu yazıcı üretim için durmaksızın çalışırken atölyedeki eğitmenler ve belediye personelleri tarafından 1 gün içerisinde 50 adet siperlik maske üretiliyor. Maskeler, insan sağlığı için tehdit oluşturmayan organik flament kullanılarak 3 boyutlu yazıcılarda basılırken, 1 adet siperlik maskenin hazırlanması yaklaşık 1 saat sürüyor.

EĞİTMENLERİMİZ SORUMLULUK ALIYOR

Ürettikleri siperlik yüz maskesiyle koronavirüse karşı önlemlere katkı sağlayan Cezeri Robotik Kodlama Atölyesi’ndeki eğitmenler ile belediye personelini ziyaret eden Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Cezeri Robotik Kodlama Atölyemizde daha önceden çocuklarımıza Robotik Kodlama üzerine eğitimler veriyorduk. Bugünde buradaki hocalarımız ve çalışma arkadaşlarımız koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında siperlik maske üretimi gerçekleştiriyorlar. Bu siperlikleri bizler hem çalışanlarımıza hem de sağlık personelinin kullanımına sunuyoruz. Bu sürece bütün unsurlarımızla birlikte destek olmaya devam ediyoruz. Ben koronavirüs ile mücadele konusunda bütün personelimizin özveriyle çalıştığını rahatlıkla söyleyebilirim. Bu özverili çalışmalarından dolayı da tüm personelimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.