RAHATLIĞIN EN ŞIK HALİ YENİ İNCİ’DE
SİMGE ‘ŞAMPİYONLAR LİGİ’NDE
Sesinde Aşk Var
Uluslararası Bursa Festivali bir dünya markası
Berkay'dan, özel sahnede özel şarkılar...

Doğru tercih için Büyükşehir yanınızda

Jandarma "Bonzai" Yakaladı

Son 10 Günde Toplam 57 PKK/YPG’li Terörist Etkisiz Hale Getirildi

'Zincirleme kazaya karışan kadın sürücü kendini görüntüleyen gazeteciye saldırdı

'Video çekmek için çıktığı surlardan düştü

'Sahil Bölgeleri De Denetlenecek

'81 İL VALİLİĞİNE ORMAN YANGINLARI GENELGESİ

YILDIRIM’A BİN 424 YENİ EKMEK KAPISI

 

YILDIRIM BELEDİYESİ, NİSAN 2019’DAN BUGÜNE KADAR BİN 424 İŞ YERİNE ÇALIŞMASI BELGESİ VERDİ. YILDIRIMLI 147 ESNAF, İŞ YERİ RUHSAT BAŞVURUSUNU BELEDİYEYE GİTMEDEN İNTERNET SİTESİ ÜZERİNDEN ALDI.

YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI OKTAY YILMAZ: “İŞLETME SAYILARININ YAYGINLAŞMASIYLA BİRLİKTE BÖLGELERİMİZİN EKONOMİK DEĞERİ DE ARTIYOR. HER ZAMAN YATIRIMCILARIMIZ VE ESNAFIMIZLA İŞ BİRLİĞİ İÇİNDE OLACAĞIZ.”

BAŞKAN YILMAZ: “COVİD-19 SÜRECİYLE BİRLİKTE VATANDAŞLARIMIZIN İNTERNET ÜZERİNDEN BAŞVURULARINI GERÇEKLEŞTİRMELERİNİ TEŞVİK EDEREK GÜNLÜK HAYATLARINI KOLAYLAŞTIRACAK PROJELERİ SÜRDÜRÜYORUZ.”

Ekonomik yaşamın can damarı esnafı destekleyen Yıldırım Belediyesi, iş yeri açılmasını kolaylaştıracak düzenlemeleri hayata geçirerek ilçenin, girişimcilerin tercihi olmasını sağlıyor.

Yıldırım Belediyesi, ilçede yeni ekmek kapılarının açılması için girişimcilere destek oluyor. İlçenin ekonomisini güçlendirmek adına esnafın yanında yer alan ve destekleyen Yıldırım Belediyesi, Nisan 2019’dan bugüne kadar 2 bin 872 iş yerine çalışma ruhsatı verdi. Öte yandan vatandaşlara tanıdığı kolaylıkla iş yeri ruhsat taleplerini internet sitesi üzerinden de alan Yıldırım Belediyesi’nin, Covid-19 tedbirleri nedeniyle de girişimcilerin başvurularını belediye hizmet binasına gitmeden yildirim.bel.tr resmi internet sitesi üzerinden gerçekleştirmelerine teşvik ettiği sistem üzerinden 147 esnaf başvurusunu online olarak sağladı.

EKONOMİK DEĞER ARTIYOR

İlçe ekonomisinin gelişmesinde esnafın paydaşlar arasında lokomotif olarak önemli bir görevi temsil ettiğini vurgulayan Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Yıldırım Belediyesi olarak her zaman esnafımızın yanında yer alıyoruz. İlçemizin ekonomik yaşamının gelişmesinde esnafımız büyük bir görevi icra ediyor. Biz de ekmek kapılarıyla hemşehrilerimize hizmet veren esnafımıza destek oluyoruz. Esnafımız güçlüyse bizde güçlüyüz demektir. Bölgemizde açılan iş yerleri, büyümenin, gelişmenin ve ticaret hacminin bir ifadesidir. İşletme sayılarının yaygınlaşmasıyla birlikte bölgelerimizin ekonomik değeri de artıyor. Her zaman yatırımcılarımız ve esnafımızla iş birliği içinde olacağız. Yatırımcı da, işveren de tercihini Yıldırım’dan yana kullanarak ekonomimize katkı sağlıyor. Özellikle Covid-19 süreciyle birlikte vatandaşlarımızın internet üzerinden başvurularını gerçekleştirmelerini teşvik ederek günlük hayatlarını kolaylaştıracak projeleri sürdürüyoruz” diye konuştu.