SEYAHAT

Türkiye'de gezilecek yerler

MÜSTAKBEL DAMAT EKİBİ KIBRIS TÜRKÜSÜ OLAN “DİLLİRGA” İÇİN STÜDYOYA GİRDİ!

MAGAZİN

Ceza, Türkçe Rap'in derinliklerini değerlendirdi

Charminar

YILDIRIM’DA BELEDİYE PERSONELİNE AFET BİLİNCİ EĞİTİMİ

YILDIRIM BELEDİYESİ PERSONELİNE YÖNELİK AFAD İL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN TEMEL AFET BİLİNCİ VE SİMÜLASYON UYGULAMA EĞİTİMİ DÜZENLENDİ.

 Yıldırım Belediyesi personeline, Afet ve Acil Durum (AFAD) İl Müdürlüğü tarafından temel afet bilinci ve simülasyon uygulama eğitimi verildi.

Yıldırım Belediyesi, personeline yönelik verdiği eğitimlere bir yenisini daha ekledi. Bursa Afet ve Acil Durum İl Müdürlüğü tarafından personele ‘Temel Afet Bilinci ve  Simülasyon Uygulama Eğitimi’ konusunda bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Eğitimde personele temel afet bilinci anlatılırken; personelin deprem anında ve sonrasında nasıl davranması gerektiği, olası bir yangında yapılması gerekenleri, hafif arama kurtarma teknikleri konusunda bilgiler verildi. Teorik eğitim ardından ise Bursa Afet Eğitim Merkezi’nde yangın tatbikatı gerçekleştirildi. Tatbikatta senaryo gereği çıkan yangın uzman ekipler tarafından uygulamalı olarak söndürüldü. Belediye personeline yangın tüpünün nasıl kullanılacağının da gösterildiği tatbikatta, bazı çalışanların yakılan ateşi yangın tüpüyle söndürdüğü tatbikat gerçeğini aratmadı.