SEYAHAT

MAVİ BAYRAKTA DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜ TÜRKİYE’NİN ÖDÜLLÜ PLAJ SAYISI 486 OLDU

Toplumu Değiştirmeyi Hedefleyen Adam: Aamir Khan

MAGAZİN

Sibel Bilgiç ‘den muhteşem dönüş!

Hat Sanatı Dünyaya Tanıtılacak

YILDIRIM’DA ENGELLİLER UNUTULMUYOR

YILDIRIM BELEDİYESİ, BEDENSEL ENGELLİLERLE DAYANIŞMA DERNEĞİ İŞ BİRLİĞİNDE YENİ BİR SOSYAL DESTEK ÇALIŞMASINA İMZA ATTI.

COVİD-19 SÜRECİNDE ENGELLİLERİ YALNIZ BIRAKMAYAN YILDIRIM BELEDİYESİ, 350 ENGELLİ AİLESİNE SOSYAL DESTEK, RAMAZAN AYI İLE BİRLİKTE DE 100 ENGELLİ AİLESİNE SICAK YEMEK DESTEĞİNDE BULUNDU.

-YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI OKTAY YILMAZ: “KORONAVİRÜS SÜRECİ VE RAMAZAN AYINDA DA ENGELLİ HEMŞEHRİLERİMİZİ UNUTMADIK. BU NOKTADA EKİPLERİMİZLE 350 ENGELLİ AİLESİNE SOSYAL DESTEK, RAMAZAN AYI İLE BİRLİKTE DE 100 ENGELLİ AİLESİNE SICAK YEMEK DESTEĞİNDE BULUNDUK.”

BAŞKAN YILMAZ: “KORONAVİRÜS VE RAMAZAN AYI SÜRECİNDE DESTEK ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM EDERKEN, YAŞAMIN NORMAL SEYRİNE DÖNMESİYLE DE ENGELLİ HEMŞEHRİLERİMİZLE DAYANIŞMAMIZI GÜÇLENDİRECEĞİZ.”

 Yıldırım Belediyesi, Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği iş birliğinde yeni bir sosyal destek çalışmasına imza attı.

Dezavantajlı grupların sorunlarına çözüm bulmak ve engelli bireyler için ortak projeler geliştirmek amacıyla Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği iş birliğinde çalışmalar yürüten Yıldırım Belediyesi, bedensel engelli vatandaşları destekleyen sosyal hizmetlerini de sürdürüyor. Engelli vatandaşları bugüne kadar hayatın her alanında destekleyici ve teşvik edici projeler ve hizmetler üreten Yıldırım Belediyesi, özellikle bedensel engelli vatandaşların yaşamını kolaylaştıran akülü ve manuel tekerlekli sandalye desteği başta olmak üzere hizmetlerinde engelleri aşan adımlar attı. Covid-19 sürecinde de destek çalışmalarını sürdüren Yıldırım Belediyesi, engellileri yalnız bırakmayarak 350 engelli ailesine sosyal destek, Ramazan ayı ile birlikte de 100 engelli ailesine sıcak yemek desteğinde bulundu. Koronavirüs ve Ramazan ayı sürecinde destek çalışmalarının sürdürecek olan Yıldırım Belediyesi, Ramazan Bayramı öncesinde de giysi yardımı sağlanması noktasında hazırlıklarına başladı.

‘DAYANIŞMAMIZI GÜÇLENDİRECEĞİZ’

İlçede yaşayan engelli vatandaşların engelsiz bir hayat sürmesini sağlamak için büyük gayret gösterdiklerini belirten Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Bizler yerel yönetim olarak sorumluluğumuz dahilinde projeler üretiyoruz. Hayata tutunmak, kendilerini kanıtlamak isteyen dezavantajlı kardeşlerimize borcumuzu, yerel yönetim olarak onları destekleyerek, yanlarında olarak ödemeye çalışıyoruz. Öte yandan koronavirüs süreci ve Ramazan ayında da engelli hemşehrilerimizi unutmadık. Bu noktada ekiplerimizle 350 engelli ailesine sosyal destek, Ramazan ayı ile birlikte de 100 engelli ailesine sıcak yemek desteğinde bulunduk. Koronavirüs ve Ramazan ayı sürecinde destek çalışmalarımıza devam ederken, yaşamın normal seyrine dönmesiyle de engelli hemşehrilerimizle dayanışmamızı güçlendireceğiz. İçinde bulunduğumuz Engelliler Haftası nedeniyle de tüm hemşehrilerimizi, hayatın her alanında engelli vatandaşlarımızın önündeki engelleri ortadan kaldırmaya ve farkında olmaya davet ediyorum.” dedi.