ZEHİR TACİRLERİ KISKIVRAK YAKALANDI
Bursa Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce düzenlenen operasyonlarda, 9 kişi yakalandı.
Tarih: 11.2.2019 17:16:46

Bursa İl Emniyet Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce, uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahısların suç unsurları ile birlikte yakalanmasına yönelik ilimiz genelinde farklı adreslerde yapılan eş zamanlı operasyonlarda;

 “Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Satın Almak ve Bulundurmak” suçundan 3 şahıs yakalandı. Yakalanan şahısların üzerlerinde bir miktar sentetik kannabinoid, bir miktar esrar ve bir miktar metamfetamin maddeleri ele geçirildi. Konu ile alakalı olarak daha sonra yapılan çalışmalar neticesinde Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti yaptıkları tespit edilen 6 şahıs farklı adreslerde yakalandı. Yakalanan şahısların üzerlerinde, araçlarında ve ikametlerinde yapılan aramalarda; 2255 gram esrar, 37 gram sentetik Kannabinoid, 22 gram Metamfetamin, bir miktar ecstasy tablet, 1 adet ruhsatsız tabanca ile bu tabancaya ait 16 adet fişek ele geçirildi.

Düzenlenen operasyonlar neticesinde yakalanan 9 şahıstan 3´ü hakkında “Kullanmak İçin Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak ve Bulundurmak” suçundan adli işlem yapıldı. Gözaltına alınan 5 şahıs “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak” suçundan haklarında hazırlanan tahkikat evrakları ile birlikte adli mercilere sevk edildi. 1 şahıs ise “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak” suçundan çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ZEHİR TACİRLERİ KISKIVRAK YAKALANDI
KEŞFET / EXPLORE
E Dergi Yıl 4 Sayı 42

/resimler/2019-1/8/1618389474504.jpg