ZEYTİNCİ İSYANDA
Marmarabirlik´in zeytin alımlarını durdurmasının yanı sıra ilaç firmalarının yetersiz ilaçları piyasaya sürmesi Gemlikli zeytin üreticilerini isyan ettirdi. Bir yandan on kez ilaçladıkları zeytinliklerinde “yan vuruk” hastalığıyla mücadele eden zeytinciler, diğer yandan en büyük alıcı Marmarabirlik´in zeytin alımını durduran politikasıyla zor durumda kaldılar.
Tarih: 2.11.2018 17:11:54

CEMAL KIRGIZ 

   Kurtul Köyü Muhtarı ve aynı zamanda zeytin üreticisi olan Hüseyin Gülova, zeytin üreticisinin zor durumda olduğunu belirtti. “İlaç firmalarının tamamından şikâyetçiyiz, on kez ilaçladık ama fayda etmedi” diye isyan eden Hüseyin Gülova, Marmarabirlik´in de üreticiyi bu kadar sıkmaması gerektiğini söyledi. “Depolara yağlık zeytin gitmesin ama üreticinin elinde kalan zeytini de değerlendirilsin” diyen Kurtul mahallesi Muhtarı ve Üretici Hüseyin Gülova, “Tüccarların eline düştük. Fiyatlar yarı yarıya düştü. Sadece Kurtul Mahallesinin değil, Gençali, Kurşunlu, Umurbey´in zeytinleri de geri dönüyor. Umurbeyli zeytin üreticileri zeytinlerini protesto etmek için meydanlara döküyor. Zeytin üreticisi zor durumda kaldı. Çözüm istiyoruz” dedi.

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ZEYTİNCİ İSYANDA
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
KEŞFET / EXPLORE
E Dergi Yıl 4 Sayı 43

/resimler/2019-2/21/1604285033937.jpg

-Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

İlginç Bilgiler 5