Antik Roma mitolojisi hakkında merak edilenler

Romanların etimolojisi, yaşam tarzları ve tarihçesi

Antik Mısır Mitolojileri

Yunan Mitolojisi hakkında merak edilenler

Mitoloji efsanelerinden Orfeus

Mutlaka Görülmesi Gereken 10 Harika Arkeolojik Eser

Pusula hakkında merak edilenler

Mitoloji, tarih ve dinsel konulardan esinlenen William-Adolphe Bouguereau’nun tüm eserleri

William-Adolphe Bouguereau’nun tüm eserleri tabloları

Dünyanın en önemli 10 sanat eseri

Dünyanın en önemli 10 sanat eseri

Vincent Van Gogh Hakkında Bilinmeyen 17 Gerçek

Vincent Van Gogh Hakkında Bilinmeyen 17 Gerçek

Haziran Alevi Tablosu

Haziran Alevi Tablosu

Anne Hathaway’ın En İyi 15 Filmi

Korku dolu sahneleriyle birbirinden korkunç 10 korku filmi

Pandemi nedeniyle hafta sonu kısıtlamasını evde geçirenlere özel 10 film önerisi

Netflix’te Yer Alan En İyi 10 İspanyol Dizisi

Oscar ödüllü oyuncuların arasında yer alan Kate Winslent’in birbirinden harika 10 Filmi

En iyi 5 Disney animasyon filmi

Son Zamanların Parlayan Yıldızı Başarılı Oyuncu Margot Robbie’nin Rolden Role Girdiği Filmler

Uyku Sorunu yaşayanlar için öneriler

Evde nasıl yüz temizleme toniğini yapabilirim

Cilt Tipine Göre Tonik Seçimi Nasıl Yapılır

Elma sirkesi Cilde Faydalı mı ?

Kafein'in yan etkileri nelerdir

Hasar Görmüş Saçlar Nasıl Onarılır

Hamileyken Tüketmeniz Gereken 8 Yiyecek
Ayşenur Gül (Astrolog)


10-16 Agustos haftasından hepinize merhaba

.


Haftaya Ay Boğa burcunda başlıyoruz.Ay yüceldiği yerde ve rahat.Duygusal ve maddesel güvenliğimiz bakımından rahat hissedeceğiz.Boğanın yöneticisi Venüs Ayla güzel açıda olduğundan sevgimizi göstermekte bonkör davranabiliriz.İştahaçıklığı,tatlı isteğimiz tavan yapabilir.Merkür Uranüs zorlayıcı açısı ani haber ve ani yapılan konuşmalara mahal verebilir.Aklımıza ani fikirler düşebilir,zihnimiz oldukça aktif şekilde haftaya giriyoruz.

Salı günü Ay elektroşok ve  anilikler veren Uranüsle kavuşumu ve Merküre zorlayıcı açısı beklenmedik olay ve haberlerle kendini gösterebilir,şaşırabiliriz.Otorite figürleri ve devlet ile ilgili şaşırtıcı konuşmalar gündeme düşebilir.

Çarşamba Ay İkizler burcuna 16.45 te geçecek.İletişim odaklı olup,susmakbilmeyeceğiz.Bilgi edinme konusunda da oldukça aktif olacağız.

Perşembe gününe damgasını vuracak olan Mars ve üst oktavı Plütonun zorlu dediğimiz kare açısını sabah 10.13 de kesinleştirecek.Kalabalık ortamlardan uzak durmakta fayda var.Patlamalar,kazalaryaşanabilir.Öfke kontrolü ve sakarlıklara dikkat etmeli,güç çekişmesi içine girmemeliyiz.

Cuma günü Ayın Neptünle zorlayıcı açısı idealize ettiğimiz şeylerle ilgili hayal kırıklığına uğrayabiliriz.Ayın Güneşle ve öğleden sonra Marsla güzel açısı enerjimize yerine getirebilir,motivasyonumuzyükselebilir.Ayrıca anilikler gezegeni Uranüs S (durağan) konuma geçiyor.Ekonomide beklenmedik gelişmeler yaşanabilir.Uranüs toprak burcu Boğada olduğundan deprem potansiyeli de verebilir

Cumartesi günü Ay kendi evinde Yengeç burcunda yolculuğunu başlatacak.Ev,aile,yuva konuları önem kazanacak.Beslemek,beslenmek teması öne çıkacak.Duygusal olarak tatmin olacağımız birgün.

Pazar günü Ayın Jupiterle karşı karşıya gelmesi abartmaya meyilimiziarttıracak.Akşam 20.23te Plütoyla karşı karşıya gelecek olan Ay, 22.31 de de Marsla zorlayıcı açı yapacak.Tartışma,duygusalbaskı,manipüleetme,edilme ve güç çekişmelerine açık bir akşam.Farkında olalım.

Bu Hafta Yükselen Burçlara Göre;

Koç : Mars sizde ve Plütona zorlu açıya gidiyor.Özellikle kariyer hayatınızda kendinizi öfke kontrolünde en sakin tutmanız gereken bir hafta.Kariyerde soğukkanlılığı korumalısınız.

Boğa: Bu hafta bir anlaşma,sözleşmenetleşebilir.Farkedilmeyen kazalara açık bir hafta farkında olmalısınız.

İkizler: Yakın çevreyle alakalı gerginlik yaratacak durumlar oluşabilir,yol ayrımına gelinebilir.Ani tartışmalara dikkat edilmesi gereken bir hafta.

Yengeç: Venüs sizde,duygusal ve para konularında takıntı ve kuruntulu davranabilirsiniz.Partnerinizden beklediğiniz ilgi gelmeyince kendi içinizde duygusal krizlere girebilirsiniz.MarsPlüto zorlu açısı size kariyerde yüzleşmeler getirebilir.

Aslan : Başlatılan ortak bir proje gündemde olup bu projede görev alabilirsiniz.Ani seyahatler ve uzaklar gündemde.Merkür Aslan burcunda sizde kendinizi ve fikirlerinizi daha özgüvenli aktarabileceksiniz.

Başak : İlişkilerde yeni kararlar almaya açık bir hafta.Psikolojik olarak kendinizi yorgun hissedebilirsiniz.Sosyalleşmeye özen göstermelisiniz.

Terazi : Ani bir ilişki bu hafta gündeminize düşebilir.Arkanızdan çevrilen birtakım işler bu hafta önünüze düşebilir.

Akrep : Kontrol dışı gelişmelere ayak uydurmakta zorlanabilirsiniz bu hafta.Uranüsün tam zıttınız Boğada geri harekete girmesi ilişkilerde kafa karışıklığı ve karar vermede sizleri zorlayabilir.

Yay: İlişkileri ani bitirme sözkonusu olabilir bu hafta.Maddi açıdan harcamalarınıza dikkat etmeniz gerekli.

Oğlak: Uranüsün geri harekete girmesi ilişki mevzusunu gündeme sokacaktır.Kalbi boş Oğlaklar ilişkiye adım atabilir.Ortak kazanç konuları önem kazanabilir.

Kova : Aile içinde anlaşmazlıklar yaşanabilir.Aile,yuva yaşamında radikal kararlar almadan önce sakinliğinizi korumalısınız.

Balık : Yengeçte olan Venüs ilişkilerde sizi besleyecek.Herhangi bir hobinize zaman ayırmanın tam vakti.Yeni bir ilişki kapınızı çalabilir,özellikle bu hafta sonu potansiyel çok yüksek.