DÜNYA

Günün Film önerisi solaris

MAGAZİN

Eylül ayı magazin gündemine kavga skandalı oturdu

(Özel) Orman değil hazine

Osmangazi Belediyesi Temizlik ve Dezenfeksiyonda Durmak Yok

16 MİLYON TL YATIRIMLA 30 KİLOMETRE HAT DÖŞENDİ

ÇİFTÇİMİZİN DURUMU KAYNAKLARIN BİTTİĞİNDEN DEĞİL HÜKÜMETİN ANLAYIŞTAN KAYNAKLANIYOR

AKHİSAR’DA NAİM SÜLEYMANOĞLU PARKI YÜKSELİYOR

Önce sevgiyle köpeği kandırdı, sonra kaçırdı, o ânlar güvenlik kameralarına yansıdı

Bursa Büyükşehir belediyesi Kültür Akademisi yeni dönem hazırlıklarını tamamladı
Mustafa Demir İktisatçı / Şair - Yazar


18 YAŞ SEÇMENLERİ VE KADINLARIMIZ

.


  Siyaset sahnesinde hergün yeni yeni değişikliklere maruz kalmaktayız.Eksikliklerini hissettiğimiz veya düzen gerektiren konularda sürekli yenileşme hareketleri ile kanunlar yapmaktayız.Bu gelişmenin işaretidir aslında. Yalnız muhalefet ve iktidarın menfaatleri doğrultusunda olmamalı.Adalet ilkesi ile dünya entegrasyonu sağlanmak üzere olmalı.
              18 Yaş’a gelince;
               Bu yaştaki gençlerimiz,maalesef ülke menfaatleri,inanç ve vatanseverlik konularında yeterli eğitim almadıkları için dağınık bir grafik sergilemektedir.En çokta İktidar kaybediyor bu gençleri.Telefon,ıpad,tv filmleri sayesinde düşünme ve muhakeme gücünü başka yerlere sarfediyorlar.Ahlak dejenerasyonuna sürekli uğramaktalar.
               Güneydoğu’daki bir araştırmamda,gençlerin büyük çoğunluğu HDP ‘ye oy kullandıkları çıkmıştı ortaya.HDP alt yaşlardan yukarıya kadar sistem kurmuş,onları sürekli canlı tutmaya çalışıyordu.Bunu sağlayan 18 yıldır İktdarda olan AK PARTİ  ise, 18 yaşından oy sağlayamamıştı istediği kadar.Çünki,gençlik çalışması gösterişten öteye geçememişti.Hizmetlerini ve çalışmalarını aktif çalışmalarla,gençlere yansıtamamıştı.Aldıkları oylar da,vakıf ve muhafazakar derneklerin çabalarıyla artmış,RECEP TAYYİP ERDOĞAN’a duyulan sevgi  Faktörü ile başarılmıştı.
                Diğer partiler bu bölgede varlıklarını gösteremediler maalesef.Oysa ciddi çalışmalarla,kucaklaşma ile  istedikleri seçmenleri ve adayları bulabilirler.MHP , CHP ,İYİ PARTİ  yetkilileriyle bu durumu paylaştım.HUDAPAR’ın kendine özgü sadakatli  oyları var bu bölgede.18 yaş grubu ortada kalmış,sahip çıkanlar kazanıyor.Seçme  ve seçilme yetkisi vermek yeterli değildir.Ciddi bir çalışma gerekir.
                Şimdilerde ise; 
                Yeni yeni partiler ortaya çıkmış ve bölünmeler olmuştur.Kim sahaya hakim olursa,o kazanacaktır.Büyük kitle durumundaki gençlere inmek gerekir.Anlatılmalı ve anlaşılır olmalı.Muhabbetle yapılacak çalışmalarda, hizmetlerin detayı ve geleceklerinin teminatını vermek gerekir.Aktif çalışmalarını ekip ruhuyla sürekli hale getirmeli.Halkla iletişim kopuklukları giderilmeli ve ulaşılabilir olmalılar.Makam,mevki ve kibir sarhoşluğuyla kaybetmek kaçınılmazdır.Malesef bunu yaşayarak görüyoruz.Kişisel Menfaatler ön plana çıkarsa,akibet hüsrandır.Mukaddesatçı ve vatansever gençliğin yanında ateist gençlik te hızla yayılıyor.Dış ve iç düşmanlarımız,hainler fikirleri bulandırarak ve sahip çıkarak saldırıyorlar.Devlet ve Millet olarak mücadelemizi acil olarak eylem planına dökmemiz gerekir.Ülkemiz hepimizindir.Birbirimizi yok etmeden,gençlere örnek olmalıyız.
                
                    Bediuzzaman Hazretleri yıllar önce gençliğe böyle seslenmişti:
                  ‘’EY BU VATANA GENÇLERİ ! 
FRENKLERİ (Avrupalıları) TAKLİDE ÇALIŞMAYINIZ.AYA ! AVRUPANIN SİZE ETTİKLERİ HADSİZ ZULÜM VE ADAVETTEN SONRA HANGİ AKIL İLE ONLARIN SEFAHAT VE BATIL EFKARLARINA İTTİBA EDİP EMNİYET EDİYORSUNUZ.          
 YOK YOK..SEFİHANE İTTİBA ETTİKÇE, HAMİYET (milliyetçilik) DAVASINDA YALANCILIK EDİYORSUNUZ.ÇÜNKÜ,ŞU SURETTE  İTTİBAINIZ, MİLLETE KARŞI BİR İSTİHFAFTIR (Hafife almak)VE MİLLETE KARŞI BİR İSTİHZADIR (alay etmek).’’ Avrupa’dan San’atını almayı teşvik ediyordu.Avrupa,Bizleri bozuk fikirlerle aldatarak,kendi gençlerini üretime hazırlıyorlardı.Bizdeki gelişmeleri ise,çeşitli hilelerle bozuyorlardı.Artık hazır mallarıyla oyalıyorlardı.Şimdi planları bozuldu.Artık sahada ve masada bizler de varız.

                  Kadınlarımız baş tacımızdır.İç kaledir.Gönülleri fethedenler başarıyı yakalarlar.Her başarılı erkeğin arkasında Onlar vardır.Sevgi dolu ve idealist bir ruha sahiptirler.Mücadeleci olmanın ötesinde,inceden inceye çalışırlar.Görevlerini ihmal etmezler.En çok çalışan da Onlardır,unutmayalım.
                  Gençlerimizin yanında kızlarımız da olduğundan,çabalar büyük olmalı kazanmak için.Bu seçim çok şeye gebe.Gayret edip işi sıkı tutan kazanır.El Ele ve Gönül Gönüle olmak.Herşey gençlerimiz ve kadınlarımız üzerinden başarılacak.Ancak,şu ana kadar sıcak bir çalışma görülmedi.Hiçbir şey erken veya geç  değil,planlı sonuca giden kazanır.
                   Zaman en iyi açıklayıcıdır.Gençlerimizi ve kadınlarımızı kazanmaya sadece partiler adına değil,ülkemiz adına da faydalı hale getirip kazanmalıyız.Dürüst,İlkeli ve İdealist bir ruhla.Hep birlikte yaşayarak göreceğiz.