DÜNYA

Ermenistan Kirli emelleri için NATO’dan umduğunu bulamadı

MAGAZİN

Eylül ayı magazin gündemine kavga skandalı oturdu

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: "21 köy ve 1 kasaba işgalden kurtarıldı"

Ermenistan Kirli emelleri için NATO’dan umduğunu bulamadı

Sözcü Kalın: “Kimin savaş istediği bellidir”

Bursa’da 5 kişinin öldüğü kazan faciasında, fabrika sahibine 5 yıl ceza

Sağlıklı Kentlerde gündem: Pandemi

BURSA VALİLİĞİ BASIN DUYURUSU

ESKİ BAHÇEKAYA’DA SOKAKLAR PARKE TAŞIYA KAPLANIYOR
Adnan Yücesoy


AK PARTİ VE DİLİPAK

.


Abdurrahman Dilipak Ak partinin papatyaları diye bir yazı yazması bu partide büyük bir öfkeye sebebiyet verdiği gibi bir yaraya da parmak bastığı için ses çıkarmasalar bile destekleyenlerde vardır.

          Milli görüşten gelen Ak partililer Dilipak’ı iyi tanır sever ve sayarlar. Sonradan olma Ak partililer ile Akp liler Dilipak’ı bilmezler ve anlamazlar. Dilpak ın merhum Erbakan la beraber başlayıp halen süren mücadelesi vardır. 28 şubatta bile o mağdur kızların önünde yanında mahkeme sıralarında Dilipak vardır. Bu yüzden milli görüşten gelen Ak partililer Dilipak ın bu konudaki çabalarını fedakarlığını ve azmini taktir ederler.

Ak partinin papatyaları yazısıyla Ak partinin tabanında bilinmeyen İstanbul sözleşmesi araştırılmaya incelenmeye başlandı. Sözleşmenin ne olduğu farkındalığı ortaya çıktı aslında bir bakıma sözleşmenin ülkemize ve milletimize zarar verdiği  halk tarafından öğrenilmiş oldu. Bu bakımdan sıkıntılar olsa bile yazının iyi yönünü de bilmek lazımdır.

        Dilipak siyasette olmasa bile eski milli görüşçülerin gönlünde yeri var hatta onu destekleyecek epeyce bir kitle bile var nitekim bunu sosyal medyada gördük. Erdoğan tartışmasız lider ve sevilen kişidir. Ancak İstanbul sözleşmesiyle yolumuza devam edeceğiz diyen kadın kolları Ak parti tabanında bile rahatsızlığa sebebiyet vermiştir.

Erdoğan’ın konuşmasıyla bu konu seçimlere kadar donduruldu ancak eğer zaman geçer seçimler yaklaşır İstanbul sözleşmesi de olduğu gibi yerinde kalırsa tekrar milletin önüne gelecektir. Hele seçim meydanları ve sokaklarında bolca tartışılacaktır.  Değişmediği taktir de belki Erdoğan üzerinde olmaz ama millet vekilleri üzerinde oy etkisi yapacağı muhakkaktır Ak parti bu sözleşmeyi ne olursa olsun düzeltmek zorundadır.

Yoksa vebalinden kurtulamaz. İstanbul sözleşmesi üzerinden Dilipak hakaret ettiyse özür dilemesi gerekiyorsa bir o kadar özrü de kadın kolları dilemeli. Batılıların bile aile yapımıza ters dediği bir sözleşmeyi Müslüman olduğunu söyleyen birilerinin sahiplenmesi ahlaka ve islama aykırıdır. Kadın kolları bu açıklamasından dolayı gönüllerde yara açmıştır en az onlarda Dilipak kadar suçludur onlarda çıkıp özür dilemelidir.