SİNEMA

Mahallede yazlık sinema keyfi

MAGAZİN

Berkay'dan, özel sahnede özel şarkılar...

SEYAHAT

BODRUM KALESİ'NİN İKİNCİ ETABI DA ZİYARETİ AÇILDI

Türkiye'deki Güncel Durum

Bursa İtfaiyesi 7/24 Hazır

Bursa'da trafiği denetleyen Soylu, çocuklara polis düdüğü dağıttı

'BAYRAM SÜRESİNCE 290 TON KURBAN ATIĞI TOPLANDI

'İZMİR MENDERES ORMAN YANGINI 22 SAAT SONRA KONTROL ALTINDA

'TSE BURSA BAŞ ARAŞTIRMACISI MEHMET UĞUR ÖZDENİZ’E VEFA YEMEĞİ

'Hijyenik Tesis Ekonomiye Can KattıYAZARLAR


Adnan Yücesoy


   İÇİMİZDEKİ BİZANS ZİHNİYETİ

.


Ayasofya kurulduğu günden itibaren hep bir ibadet yeri olmuştur ta ki 1934 yılına kadar. Kimine göre zamanın şartları kimine göre İslam’a karşı bir anlayış neticesinde ibadethaneden müzeye çevrilmiştir.

       Benim fikrime göre Lozan da yazılı olmasa da şifaen verilen sözler vardır sanırım. Çünkü adım adım uygulanan göstergeler bunu ispatlar mahiyettedir. Yapılan tüm uygulamalar dinin emirlerinin aksine dine darbe vurmak için geliştirilmiş planlardır. Buna harf devriminden tutunda tüm devrimler İslam a karşı yapılmış uygulamalar olarak karşımıza çıkmaktadır. Geçmiş yıllarda belki bu millet bunu öğrenemedi ve konuşamadı ama artık günümüzde bazı şeylerin yasak olması haricinde öğrendiğimiz çok şey vardır.

      Bu milletin geri kalmasının en baştaki sebeplerinden biri harf inkilabıdır. Düşünün sabah kalkar kalkmaz bir emir yayınlanmış yarından itibaren şimdiki kullandığımız harf yasak herkes bilmediği bir harf ile yazıp okuyacak ne olur halimiz ne olur bir düşünün cevabını da sizler verin.

      Satılan kapatılan camiler şapka inkilabı bir şapka yüzünden asılan insanlar, ezanın yasaklanması nerden bakarsanız bakın bu uygulamaları Müslüman ülkelerini işgal eden ecnebiler bile yapmadı ama bize reva gördüler.

     Ayasofya’nın kapatılması bile bu uygulamalardan bir tanesiydi 86 yıl bu milletin bağrında kanayan bir yaraydı. Kendini Müslüman gören liderlerin gönlü Ayasofya nın açılmasıydı ama başaramadılar çünkü isimleri bize benzeyen ve ruhlarını Bizans olan insanlar tüm köşeleri tutmuşlardı neyse ki bu şeref ve onur Erdoğan’a nasip oldu bu hayır yarışından payını aldı.

Kim bu içimizdeki Bizans derseniz Ayasofya ya karşı çıkıp batıya yağdanlık olanların beyanlarını ve konuşmalarını dinleyin kimler olduğunu görürsünüz.

       Ayasofya nın açılmasını hazmedemeyenler kendilerini fazlasıyla belli ediyorlar objektif bakarsanız görürsünüz.

         YUNANİSTANDA BAYRAKLAR YARIYA İNDİ BİZİM İÇİMİZDEKİLER İSE GÖNÜLLERİNDE Kİ BAYRAKLARI SONUNA KADAR İNDİRDİLER.