SİNEMA

Günün Film Önerisi İvan'ın Çocukluğu

MAGAZİN

Eylül ayı magazin gündemine kavga skandalı oturdu

ABD, Sudan’ı “Terörü Destekleyen Ülkeler“ listesinden çıkarmaya hazırlanıyor

20 metrede maskeyi çıkarmadılar ama iş güvenliğini hiçe saydılar

ÇOCUKLARIMIZ GELECEĞİMİZ

ONLAR MİKROP SAVAŞÇISI

Ana Kucağı Bursa’yı sarıyor

Başkan Dündar Muhtarlar İle Bir Araya Geldi

Başkan Aktaş, demokrasinin uç beylerini ağırladıHakan dişbudak
16.10.2020 14:15:46
Elinize ,yüreğinize sağlık,ilişkilerde, karşılıklı iyi niyet,ve güven olduktan sonra çoğu şey geride kalır.


Nilüfer Gök / Hemşire / Yaşam Koçu


   İlişki koçu ne yapar?

.


       İlişki koçları ilişkileri tedavi mi eder,reset mi atar,sıfırdan mı ilişki yapar?

            Ne yapar bu insanlar yahuuu   mu diyorsunuz.Bana çok gelen bu sorunun cevabını elim döndüğünce yazmak istedim.Bence  bu yazıyı okuyun derim.

           Birbirinize çok aşıksınız bu konuda hem fikirsiniz.Ama hiç olmayacak sebeplerden tartışıyorsunuz.Ve bu bazen bu durum sizin kontrolünüzden çıkıp ,ya biz ne yaptık da bu hale geldik finaline varıyor.

          Peki ilişki koçu ile önce kendinizi ,sonra eş ya da sevgilinizi ,sonra da aslında farkında olmasanız da üçüncü canlı varlık olan ilişkinizi tanıyabileceğinizi,görmediklerinizi dış göz yardımı ile görebileceğinizi,ve eskiden sorun olan konuların çözüme ulaşıp bir gün bu günlere bakıp gülebileceğinizi hayal edebiliyor musunuz?

          Bence etmelisiniz.Çünkü olacak olan tam da bu!!!
Bunları düşündüğünüzde belki size çılgınca  olarak görülebilir. Fakat düşünsenize formda bir vücuda sahip olmak için jimnastik salonuna  para veriyoruz, en son model kıyafetleri almak için alışveriş merkezlerine gidiyoruz ama yaşadığımız ilişkiye gelince bu kadar zaman, para ve çaba harcamıyoruz.

          İlişkimizi geliştirmek için hiçbir şey yapmıyoruz ama çok mutlu olmak istiyoruz.

          Çoğu insan ilişki koçalarının ilişkisi kötü giden bireyleri barıştırmak,ilişkiyi onarmak çözüm üretmek için çalıştığını,tüyolar verdiğini sanar.Profesyonel yardım almak için girişimde bulunmanın, ilişkide ciddi anlamda yanlış giden bir şeyler olduğu zannediliyor. Halbuki sadece problem yaşadığınızda değil, her zaman bu tarz bir destek alabilirsiniz. Evet, somut problemleriniz varsa, koçlar size yardımcı olabilirler ancak bunun yanında sizin bir ilişkiden ne istediğinizi keşfetmenize de yardım ederler. Partnerinizden ne beklediğinizi ve sizin sağlıklı bir ilişkiyi garantiye almak için nasıl katkıda bulunabileceğinizi ortaya çıkarırlar.

        

         Bu başarıya ulaşabilmek için en önemli gereklilik sizin ilişkiniz ile ilgili gereken ,mücadele heyecan ve isteğe gönüllü olmanızdır.

        Sevgilinize ilişkinizin sağlığı için bir kere olsun bunu deneyip denemeyeceğini sorun. Bunun yararlarını anlatın, birbirinize bağırmaktan ya da tartışmaktan çok daha iyi olduğunu hatırlatın. Sorun olan şeylerin temelinde yatan nedenleri anlamanıza sağlayacağından bu seansların ilişkinize mutluluk getireceğini söyleyin.

         Profesyonel  koçlar danışanlarına tarafsız davranırlar ve ilişkinin mutluluğu için çalışırlar, ilişkideki bir tarafın mutluluğunu gözetmezler.Size yöneltecekleri profesyonel sorularla sizin ilişki de ya da kendinizde daha önce fark etmediğiniz sorgulamadığınız etkenleri dikkate almanızı sağlarlar.Tabiri caizse kafanızın tepesinde kocaman bir ampul yanar :)

        Hatta eğer gerçekten büyük çözülemeyecek bir problem ya da uyumsuzluk varsa,taraflardan biri yeterince istekli değilse ,birşeyler tamir olamayacak durumda ise bunu dahi görmenizi sağlarlar.

        Evet ilişkiler bir sürü risk taşır,acı,karmaşa ve sınavlarla doludur.Sanıyor musunuz ki tamamen sorunsuz ilişki yaşayan çiftler var.Boşanma oranının yüksek olmasının nedeni, ilişkilere bitmeden önce tekrar başarılı hale gelmesi için şans verilmemesi. Ben bütün çiftleri ilişkilerini güçlü temellere dayandırmaları için cesaretlendiriyorum. İlişkiler kötüye gitmeden onlara yardımcı olmamın çok önemli olduğu üzerinde duruyorum .

        Bunu okuyan kişi;şimdi o birlikte olduğun kişinin gözlerine bak.Bir şans daha vermeye değmez mi?

İnstagram:iliskikocubursa

mail:ndisbudak@gmail.com